chapter 2

18. května 2010 v 9:04 | chillychilly |  Malá holka (HP Fanfiction)
Takže se to sem pokusím naházet celý, ju?  Za chyby neručím a předem se omlouvám, jinak začátek je nuda, dál už to snad v celku jdeMěsíc uplynul velmi rychle. Nebyl to příliš povedený měsíc. Harry Potter svedl bitvu na hřbitově v Malém Visánku, zemřel Cedric Diggory a lord Voldemort se vrátil. O ničem z toho však drobná a vyhublá dívka, stojící před chrličem do ředitelny nevěděla.

,,Slečno Heardová, pojďte dál, už na vás čekáme."
Chantal velmi vyděsilo množné číslo, ale i přes své obavy vešla do prostorné kruhové místnosti. Portréty ze stěn si ji pozorně prohlížely. Pár z nich si na ní dokonce i ukázalo. Jedna postarší čarodějka přešla do vedlejšího obrazu a se spoustou kradmých pohledů, které vrhala po Chantal se pustila do řeči s obtloustlým kouzelníkem.

,, Dobrý den, " zašeptala plaše tmavovláska a téměř okamžitě sklopila oči k zemi.

V místnosti kromě Albuse Brumbála byl ještě vysoký hubený muž s hákovitým nosem a dlouhými tmavými vlasy.

,,Posaďte se, prosím," zdvořile začal ředitel a odsunul židli, aby mohla jeho prosbu splnit. Chantal si sedla a pohled zabodla do desky stolu.

,,Chantal," při zvuku svého jména sebou trhla,: ,, potřebujeme vědět, co se s vámi celé ty tři roky dělo. Úplně všechno, každičký i sebemenší detail může být důležitý."

Dívka to čekala, ale i tak ji to nakonec zaskočilo, nevěděla, jestli o tom chce mluvit. Vlastně věděla. Nechce. Dlouhou dobu bylo ticho a Chantal se bála cokoli říct, pak ale začala potichu vyprávět.

,,Měla jsem nastoupit do pátého ročníku v Belgické kouzelnické akademii, poprvé jsem tam cestovala sama. Tu cestu jsem si na svém strýčkovi vymohla, chtěla jsem pak o tom napsat ročníkovou práci do studia mudlů, přišlo mi to jako dobrý nápad. Nevím přesně kdy ani kde, ale unesli mě a já se ocitla ve starém špinavém domě. A tam..." tady se zadrhla, nebyla schopná o tom mluvit, ne teď, ještě to bylo moc čerstvé.

,,Nemůžu," zašeptala tichounce.

,,Ani jsem nečekal, že by jste mohla, vlastně jste mne docela překvapila. Právě proto jsem poprosil profesora Snapea," pokynul k muži ukrytému napůl ve stínu,: ,, on by se na to mohl podívat díky umění nitrozpytu, pokud s tím samozřejmě budete souhlasit."

,Hrabat se mi v hlavě? Jediné místo, které mi ještě zůstalo?´
,,Ano," pořád stejně tichá odpověď.

Dříve by to bylo rezolutní ne, nemluvila by tiše a už vůbec by celou dobu nestudovala rýhy na stole, ale to, co se dělo celé tři roky ji změnilo k nepoznání. Už dávno to nebyla ta veselá a trochu lehkomyslná dívka s krásnými lesklými vlasy tmavé barvy dlouhými až po pás. Vlasy jí zplihle visely kolem obličeje a na několika místech úplně chyběly, místo nich měla popálené kusy pokožky . Tmavé oči byly bez jiskry a plné bolesti. V dříve půvabných rysech měla vepsána roky neustálého utrpení a ponižování.

,, Podívejte se mi do očí," Snape měl autoritativní a podmanivý hlas, který nebylo možné neuposlechnout. Za chvíli se už Chantal ztrácela v temných hlubinách profesorových černých očí. A bylo to tu znovu. Mučení, ponižování a znásilňování, pořád a pořád dokola. Nemohla to snést, chtěla, aby to skončilo. Nakonec omdlela.
Snape vypadl z jejích myšlenek a byl naprosto znechucen. Ty lidi by nejraději zabil, ale ani jednou nezahlédl obličej. Své pocity však na sobe nedal znát.

,,Severusi?" oslovil ho Brumbál.

,,Podívejte se sám," vyštěkl muž a odebral z hlavy vzpomínku,. Stříbrné hmota - nehmota začala vířit v myslánce a později utvořila obraz. Ředitel se do ni vnořil a pozorně si ji prohlédl.

,,Smrtijedi. Ale proč? Je čistokrevnější než všichni dohromady." Zeptal se ihned po ředitelově vynoření z misky Snape na to, co ho zajímalo ze všeho nejvíc.

,,Netuším, Severusi, netuším. Jak jistě víte, jsou naprosto neznámé okolnosti smrti jejích rodičů."

Chantalina rodina byla vyvražděna, když jí byli tři roky. Nikdo neví, jestli to udělali Smrtijedi nebo druhá strana, faktem je, že se to nikdy nezjistilo a že jediná to přežila právě Chantal. Většina Heardů byla věrná Voldemortovi a Chantaliny rodiče nebyli výjimkou, nehonosili se sice Znamením zla, ale s jeho idejemi se naprosto ztotožňovali. Avšak způsob jejich úmrtí by spíše vypovídal na temnou stranu. Chantal byla umístěna do mudlovského sirotčince. Rok po smrti manželů Heardových Voldemort zaútočil na dům Potterových v Godrikově dole a vymizel z povrchu zemského. Sedm let po pádu Temného pána se v jistém mudlovském sirotčinci objevil muž, který se představil jako Augustus Heard, Chantalin strýc a její jediný žijící příbuzný. V 11 letech dívka nastoupila ke studiu v Belgii. Strýc se jí tím snažil chránit. Nepodařilo se mu to. Dva dny po Chantalině zmizení byl nalezen ve svém Londýnském bytě mrtvý.

,,Nic po ní nechtěli. Nedokážu pochopit, jak to všechno vydržela se zdravým rozumem."

,,Je to silná osobnost. A podle toho, co jsem viděl, velmi silná."
Oba čarodějové pohlédli na drobnou dívku. Snape se na ní díval stejně chladně jako na vše okolo a Brumbál jako na nějaký vzácný exemplář.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Harunka Harunka | 20. září 2010 v 17:20 | Reagovat

Je to takové ledově krásné. Snad to vyvolává pocit, že už hůř být nemůže... že teď se stane něco, co obrátí její svět o sto osmdesát stupňů. Každopádně musím číst dál, už kvůli Chantal :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama