Chapter 22

29. května 2010 v 13:55 | chillychilly |  Malá holka (HP Fanfiction)
Tak jo, je tu další kapitola a musím se vám svěřit s tím, že už to mám kompletně dopsané :)Časem se Harry vzpamatoval  z šoku, který mu Chantal způsobila. Dílem to bylo i proto, že se blížily NKÚ a učitelé jim dávali pořádně zabrat. Každé Prasinky se Chantal vydávala do Londýna a trávila čas u Siriuse. Na jejich vkus bylo takovýchto dní opravdu velmi málo. Proto se Chantal v noci často vyplížila z hradu a přenocovala na Grimauldově náměstí. Víkendy na hradě téměř netrávila. Parkrát už ale měla namále. Ve štábu se neustále střídali různí členové Fénixova řádu a mezi nimi byli občas i bradavičtí učitelé. Měla pocit, že Snape jí jednou zahlédl, když v noční košilce vycházela ze Siriusova pokoje. Ve škole však na sobě nedal nic znát. Jediný, kdo o jejích  návštěvách věděl byl Remus. Všichni tři často trávili večery nad sklenkou vína a vyprávěli si veselé hirstorky nebo se snažili naučit Siriuse zpívat. Veselým zpestřením vždy byly hádky mezi oběma milenci. Časem si utvořili systém nadávek, které neustále obměňovali  a Remus se jejich kočkováním královsky bavil
Později však tyto jejich schůzky musely přestat. Chvíli před zkouškami NKÚ Umbridgeová odhalila BA a Brumbál musel ze školy zmizet. Jeho místo nahradila právě Umbridgeová. Chantal se neodvažovala kvůli novým bezpečnostním opatřením v noci ven z hradu. A tak se vrhla na učení. Hermiona si po pár týdnech všimla, že je Chantal velmi nervózní a chová se malinko podivně. Přičítala to ovšem zkouškám. Na NKÚ se Chantal cítila perfektně připravená a poslední den před zkouškami odpočívala a neučila se. V mysli se zabývala něčím úplně jiným.
Zkoušky neprožívala jako ostatní a byla si ve všem naprosto jistá. Věděla, že minimálně polovinu udělala na V. Poslední je čekaly dějiny. Harry uprostřed testu omdlel a když se všichni po posledním testu sešli, řekl jim, že měl znovu vidění. Voldemort zajal Siriuse a mučí ho. V Chantal hrklo, najednou měla chuť se rozbrečet. V duchu si nadala do starých hysterek a nutila se uvažovat racionálně. Moc jí to nešlo. Harmiona zbrklého Harryho přemluvila, aby si to alespoň ověřil. proto se rozhodli uspořádat manévry na odkolnění pozornosti Umbridgeové, aby se mohli z jejího krbu spojit se Siriusem. Na dvojsměrné zrcátko si Chantal nevzpoměla.
Umbridgeová však jejich úmysl prokoukla, nicméně Harry se mezitím stačil od Krátury dozvědět, že Sirius doma není. Několik cenných hodin strávili tím, že se ze sebe snažili setřást Umbridgeovou a Zmijozelské a další cenné minuty strávili vymýšlením způsobu přepravy do Londýna. Chantal zažila jeden z nejpodivnějších zážitků jejího života, letěla na testrálovi. Ačkoli ho pod sebou viděla, přece jenom si nebyla jistá, jestli se jí takový to způsob přepravy zamlouvá.
                                                      Zastavili v jakési odpudivé části Londýna a pokusili se nacpat do telefonní budky. Chantal velice překvapilo, že se jim to povedlo. Z budky se vyklubal návštěvnický vchod na ministerstvo kouzel a následně i rachotící výtah. Dělal takový kravál, že si tmavovláska byla jístá tím, že musel vzbudit nejméně polovinu Londýna. Sjeli do prázdného vestibulu, což je velmi překvapilo. Čekali, že tam alespoň někdo bude. Všichni se drželi blízko sebe a rychle postupovali za Harrym do nižších pater. Chantal byla úplně rozhozená. Nevěděla, co si má myslet. Měla strach o Siriuse, ale vůbec netušila, jak by ho mohl Voldemort unést. Taky jí spousta věcí neseděla. Nevěděla co, ale měla takový zvláštní pocit, že se do něčeho ženou.
Doběhli do nejnižšího patra, kam ani výtah nevedl a vydali se dlouhou pochodněmi osvětlenou kamennou chodbou. Na jejím konci se zastavili a čekali přede dveřmi až Harry vejde dovnitř. Harry se sice chvíli rozmýšlel, ale pak vešel a ostatní za ním. Poslední šla Chantal a bez rozmyslu dveře zabouchla.

,,Co to?" vyjekli všichni sborově. Stěny se dali do pohybu a za chvíli z nich byly pouze rozmazané šmouhy.

,,Asi jsem neměla zavírat ty dveře. Jo to byla chyba, no." vrátila se do skutečnosti tmavovláska.

Víření ustalo a všude kolem nich byli dveře. Zkusmo jedny otevřeli a vešli. Místnost za nimi byla téměř prázdná  až na obrovskou nádrž uprostřed. Obezřetně se k ní přiblížili a -

,,Mozky?" zeptala se zhnuseně Ginny.

Lenka jim ihned začala vykládat své teorie, ale nikdo jí doopravdy neposlouchal. Pomalu z místnosti vycouvali a těsně před tím, než zavřeli dveře Hermiona vytáhla hůlku a opsala nad nimi kříž. Tím je velice důmyslně označila a oni věděli, že tam už byli. Otevřeli další dveře a ocitli se v kamenném sále, který se svažoval dolů. Tam, uprostřed na vyvýšeném podiu, stál strarodávně vyhlížející oblouk překrytý černým závojem, který v nehybném vzduchu mírně povlával. Chantal jakoby k němu něco magicky přitahovalo. Sestoupila až dolů a zdálo se jí, že z oblouku výchází hlasy. Harry si stoupl vedle ní a taky jim naslouchal.

,,Harry, Chantal, pojďte!" volala na ně nervózní Hermiona. V téhle místnosti se jí vůbec nelíbilo.

,,Tam někdo je," zašeptala Chantal. Nakonec je museli od oblouku doslova odtáhnout. Lenka se jim později svěřila, že ty hlasy slyšela taky a Neville vypadal, že i on něco zaslechl. Další dveře v pořadí jim nešly otevřít a Harry si na nich zničil dárek od Siriuse - kapesní nůž, který otevře cokoli. Čtvrtý pokus byl konečně úspěšný. Vešli do komnaty, která jakoby se třpytila. Harry jim sdělil, že tohle je ta místnost, kam se mají dostat a vydal se podél řady regálů na nichž byly posazeny koule, ketré vydávaly onu třpytivou záři. U čísla 97 se nachviličku zastavili a Harry pak vyrazil o to rachleji, doběhl až na konec řady, ale nic tam nebylo.

,,Harry."

,,Hm," zabručel naštvaně chlapec s jizvou.

,,Tady je tvoje jméno," oznamoval mu Neville. Harry se k regálu přiblížil a opatrně vzal kouli do rukou.

,,Harry, ne!" vykřikla Chantal. Pochopila to přeseně ve chvíli, kdy Neville našel kouli s Harryho jménem. Byla to léčka. Samnozřejmě, že tady Sirius nebyl. Zatím seděl v klidu na Grimauldově náměstí a byl v naprostém pořádku. Voldemort se snadným způsobem dostal do Harryho myšlenek, protože ten se nikdy nenaučil nitrobranu a vylákal ho sem spoléhaje na jeho zachráncovský komplex.
Najednou byli všude smrtijedi. Pár z  nich se i odmaskovalo.
,Takže nepředpokládají, že by sme to přežili´pomyslela si Chantal, když se před ní v plné parádě zjevil Lucius Malfoy. Po jeho boku stála pohledná žena s dlouhýmy tmavými vlasy a žalostně vyhublolu postavou i obličejem. Chantal by jí snad i litovala, kdyby to nebyla Belatrix Lestrangeová. Harry jim dal znamení a oni začali rozbíjet koule na regálech. Podařilo se jim utéci avšak se při tom rozdělili. Chantal se dostala do místnosti s kamenným obloukem. Belatrix běžela za ní. 
Dole pod kamennými schody se zastavily a začaly kolem sebe kroužit.  Ani jedna zatím neútočila. Chantal v ní poznala vyrovnanou soupeřku.    
    
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 chillychilly chillychilly | 1. června 2010 v 13:01 | Reagovat

Až teď jsem si všimla, kolikrát jsem tam použila Chantal

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama