Chapter 23

29. května 2010 v 14:33 | chillychilly |  Malá holka (HP Fanfiction)
Tak jo, a jdeme do finále. Tohle bude poslední kapitolka a potom sem možná dám i nějakou kapitolku na vysvětlení několika věcí. Jinak omlouvám se, jestli vás konec zklame.
,,Není to malá Heardová? Pamatuješ si na mě? Už jsme se jednou setkaly."  Chantal nic neřekla a výraz v její tváři byl nečitelný.  

,,Měla jsi zůstat u mudlů, tam, by ti bylo líp."

,,Než tě zabiju, řekni mi, proč jsi je zabila."

,,Byli to krvezrádci. Schovali u sebe jednu šmejdku." Bella se rozesmála tím svým pološíleným smíchem.

,,Až s tebou skončím, bude konec jednomu z nejstarobylejších rodů a až zabiju bratránka, tak i s druhý."

,,Tolik čisté krve, není to škoda."

,,Jste krvezrádci, nic víc!" vkřikla Belatrix a zaútočila. Chantal její kletbu jen tak tak odrazila a už se k ní řítila další. Za chvíli se tmavovláska vzpamatovala a souboj se vyrovnal. Vrhaly po sobě kletby, odrážely je a uhýbaly jim. Obě byly neuvěřitelně rychlé, měly váborné reflexy a ovládaly neverbální kouzla. Byla to efektní podívaná. Ani si nevšimly, že se k nim přidali ostatní a v místnosti se rozzuřila bitva. Za chvíli dorazili i členové Fénixova řádu. Sirius se rozhlédl a vyhledal Chantal. Zahlédl ji v zuřivém a vyrovnaném souboji se svojí sestřenicí. Něměl však čas se tím více zabývat, protože byl vtažen do bitevní vřavy. Členové řádu pomalu přebírali dětem jejich soupeře a bitva se začala rýsovat nadějně pro světlou stranu. Chantal s Belatrix však bojovaly dál stejným tempem a nevnímaly nic kolem. Najednou dívku někdo odstrčil a jal se s tmavovlasou vysokou ženou bojovat sám. Byl to Sirius. Chantal se rozhlédla kolem a zjistila, že nikdo už nebojuje. Pohledem vyhledala své přátele.

,,To se nezmůžeš na nic lepšího?" ozval se Sirius posměšně. Dívka se na něj otočila právě  ve chvíli, když do mužových prsou narazil zelený paprsek. Sirius očima vyhledal Chantal a s posměšným úšklebkem věnovaným Belatrix elegantně propadl obloukem. Bella se šíleně rozesmála a jelikož zrovna dorazil Brumbál dala se na útěk. Harry vyběhl za ní.
Chantal však jenom stála před obloukem a nemohla tomu uvěřit. Sirius Black byl mrtvý. Najednou se jí udělalo strašně špatně a klesla na kolena. Dál pohledem hypnotizovala závoj a čekala, že zpoza něj vyjde tmavovlasý muž s úsměvem na rtech.  Jak tam tak klečela, někdo jí položil ruku na rameno a pevně stisknul. Dívka otočila obličej nahoru a pohlédla do jantarových očí Siriusova nejlepšího kamaráda. Byly plné bolesti. První válka mu vzala jednoho kamaráda a ta druhá dalšího.
Pomalu vstala a Remus jí objal. Potřebovali to oba. Chantal už nedokázala udržet slzy a naplno se rozbrečela. Oběma jim  bylo jedno, že Harry někde bojuje s Voldemortem a že za chvilku se celý kouzelnický svět dozví, že Voldemort se doopravdy vrátil.

,,Remusi," začala mezi vzlyky,: ,, já musím odejít."

,,Kam? Co budeš dělat?"

,, Já nevím, ale už nechci bojovat. Já vím, jsem asi zbabělec, ale nestojím o to být hrdina. A navíc, už nemám sílu se mstít a ani nechci. Nechci vidět dál umírat lidi, na kterých mi záleží, já prostě nejsem tak silná jakom vy všichni."

,,Kam půjdeš?"

,,Asi do Ameriky, tam ještě válka nedorazila. Usadím se v mudlovském světě."

..Kdy odejdeš?"

,,Asi hned. Nechci nikomu vysvětlovat důvody a už vůbec nechci slyšet to, jaký jsem zbabělec. Chci zpřetrhat všechny kontakty s kouzelnickým svtětem, alespoň do doby než tahla válka skončí."

,,Až bude po všem, rád tě zase uvidím." usmál se na ní vlkodlak.

,,Děkuji." byla mu neuvěřitelně vděčná.   

Ještě ten den odcestovala. Z rodinného zlata si vyměnila dostatek na mudlovké peníza, aby měla zatím z čeho žít a přemístila se do Ameriky. Hůlku používala úplně minimálně. S nikým z kouzelnického světa neudržovala kontakt a díky tomu jí žádný smrtijed nevypátral. Usadila se v Americe a po  několika letech se do Anglie vydala na dovolenou. Tam se dozvěděla, že válka dávno skončila a že ačkoli Brumbál zemřel, Harry Potter, chlapec, který přežil, Voldemorta konečně zabil. Nadšena těmito novinkami se do své rodné země vrátila avšak kontakt s kouzelníky nenavázala. Také se dozvěděla, ža Remus Lupin si vzal Nymfadoru Tonksovou a mají syna. Když si však usmyslela, že je navštíví a pokoušela se zjistit jejich adresu, dozvěděla se, že zemřeli v Závěrečné bitvě. Kromě Remuse nikoho vidět nechtěla a tak podruhé zanevřela na kouzla a žila dál v mudlovském světě.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Simík Simík | 28. října 2011 v 22:28 | Reagovat

Moc hezký, jsi talent ;-)

2 Kiki Kiki | 19. ledna 2013 v 12:57 | Reagovat

Moc hezké. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama