chapter 7

18. května 2010 v 9:12 | chillychilly |  Malá holka (HP Fanfiction)
,,Takže vy se setkáváte s tím Blackem?"

,,On je můj kmotr, v létě jsme u něj strávili prázdniny."
Tento rozhovor se odehrával před jednou ze schůzek BA zatímco čekali až dorazí ostatní. Všichni na sobě tvrdě pracovali, ale nejvíc vynikala Chantal. Měla výborné reflexy a ohromné nadání.

Pomalu se blížily Vánoce, Harry a Weasleyova dvojčata byli vyloučeni z famfrpálového družstva a Ronovi kamarádi byli pozvaní na Vánoce do Doupěte, domu rodiny Weasleyových. Hermiona se však omluvila s tím, že jede s rodiči lyžovat, což Ronovi přišlo nesmírně komické. Naopak Chantal to velmi zajímalo a chtěla vést dlouhé debaty o lyžování. Později to vypadalo, že se Hermiona nemůže rozhodnout, kdo ji štve víc, jestli do otázek lyžování zapálená Chantal nebo posměvačný Ron.
Nakonec své prázdninové plány museli trochu pozměnit, pana Weasleyho napadl na ministerstvu obrovský had a Harry, který to viděl ve spánku mu včasným upozorněním Brumbála zachránil život. Tudíž on a všichni Weasleyovi odcestovali poněkud dříve. Hermiona vlivem událostí také pozměnila plány a rozhodla se zůstat s přáteli. V první prázdninový den se kudrnatá dívka společně s Chantal vydala na adresu Grimauldova náměstí 12 v Londýně. Po pár hodinách cesty stály před omšelými dveřmi a Hermiona zvonila. Uvnitř se strhl neuvěřitelný rámus, který byl rychle umlčena otevřely se dveře. Stál v nich Sirius Black, vypadal stejně zanedbaně jako v krbu. Muž je rychle vtáhl dovnitř a tam se krátce objal s Hermionou. Potom se otočil k druhé dívce.

,,Sirius Black," představil se a podával jí ruku.

,,Chantal Heardová," přijala nabídnutou ruku tmavovláska. Sirius na ní vrhnul pátravý pohled, ale než se stihl na cokoli zeptat vyrušil je Ron.

,,Ahoj, Harry je nějakej divnej, prosím tě, nezašla by jsi za ním?" otočil se mladík k Hermioně a za chvíli oba dva stoupali do vyšších pater domu.

,,Tak já ti ukážu pokoj, pojď," pobídl Chantal Sirius.

,,Brumbál se o tobě na jedné poradě zmiňoval, ale nevěděl jsem, že jsi v Nebelvíru."

,,S mým příjmením to asi nečekal nikdo," nepatrně se usmála Chantal.

,,To ne," přitakal Sirius.

,,A jsme tady, není to sice nic moc, ale snad to vydržíš."

,,Děkuji."

S tím ji muž opustil a Chantal se rozhodla dohnat zanedbaný spánek. Dlouho sice nemohla usnout, ale nakonec se jí to podařilo.

***

,,Co si o sobě Brumbál myslí?" Vyštěknul Sirius.

,,Co přesně máš na mysli?" otázal se přítele Lupin.

,, Je to Heardová! To je to samý jako být Malfoy!"

,,Nebo Black."

,,To sem netahej," vztekle vyprskl Sirius.

,,Nechápu, co ti na tom vadí."

,,Je to Heardová."

,,Proboha Siriusi, chováš se jako puberťák, prober se, tyhle předsudky jsou snad už za tebou."

,,Co když se z nás jen snaží získat nějaké informace?"

,,Mě se zatím zeptala pouze na to, jak se mám, tohle ať pro mě za mě klidně Voldemortovi řekne," pousmál se vlkodlak.

Chantal byla na Grimauldově náměstí právě jeden a den znovu poklidně spala, zatímco dole kvůli ní zuřila hádka. Spíše zuřil Sirius, Lupin byl v klidu, sice nechápal, co to do jeho kamaráda vjelo, ale nehodlal se v tom pitvat.
V Blackovi však mladá příslušnice rodu Heardů vzbuzovala rozporuplné pocity. Přišla mu neuvěřitelně křehká a měl potřebu ji pevně obejmout čemuž se bránil tím, že na ní byl nepříjemný. Moc dobře si všimnul zvláštní jiskry v očích, kterou občas vystřídala ohromná bolest a také bylo zcela nemožné nevidět jizvy, které byli v mudlovském oblečení takřka nepřehlédnutelné.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama