Kapitola 1

13. června 2010 v 13:21 | chillychilly |  Čistá krev (HP FF)
Doba Pobertů mi přijde hodně zajímavá, navíc se o ní toho dá napsat hodně. Znáte charaktery postav, ale příběh je libovolný. Možná to bude v některých ohledech trochu AU, ale s tím se nedá nic dělat. Možná je to trochu úchylná kapitola, ale prostě mi přijde, že tohle k Siriusovi patřía ačkoli se v takovýchto scénách nevyžívám, musela jsem tam něco takového dát.Alice Thornová byla čarodějka. Což v její čistokrevné aristokratické rodině nebylo nic neobvyklého. Pokud měl někdo z rodiny vazby na mudlovský svět, zavrhli ho. Většinou chodili do Zmijozelu, ale Alice byla jedna z výjimek. Moudrý klobouk ji zařadil do Havraspáru a ona mu za to byla neskonale vděčná. Se svými "přátely" ze Zmijozelu čas trávit nechtěla, za Nebelvír by ji nejspíš vydědily a dostat se do Mrzimoru, to by už asi byla mrtvá.
Ani by se jim nedivila, byla ochotná jít kamkoli, pokud to nebude Mrzimor. Tam byli jen samí troubové a ti, co se jinam nehodili.
Co se týče vzhledu, tak Alice nebyla vyloženě hezká, ale také nebyla ošklivá. Podlouhlé kudrnaté vlasy se jí vlnili kolem obličeje v němž zářily tyrkysově modré oči. Měla krásné jemně modelované rysy a drobňoučkou postavu. Většinou, když lidé chtěli popsat míru její krásy řekli, že je půvabná.

Právě seděla před zrcadlem a snažila se vytvořit si, nějaký společensky přijatelný účes. Docela se jí to dařilo. Vlasy měla umně spletené a sepnuté na temeni hlavy do velkého drdolu, v němž zářily drobné perličky. Několik pramenů jejích uhlových vlasů jí splývalo kolem obličeje, který byl až neobvykle bledý. Vždy toužila po opálené pokožce, ale na sluníčku akorát rudla a vyskákala jí vyrážka.

,Alice, už jsi oblečená?"

,,Ještě ne, matko."

,,Tak si pospěš, za chvíli budeme muset jít."

Jako každý rok se chystali na návštěvu k nějakému čistokrevnému rodu. Tetokrát to byli Blackovi.
Alice chodila do ročníku s jejich starším synem Siriusem. Byl to sice vyhlášený krasavec, ale podle dívčina názoru mírně namyšlený, nechápala, proč po něm tolik holek šílí. Uznávala, že není ošklivý, ale že by byl něco zvláštního. Z jejich skupinky kamarádů jí zaujal jiný. Nechápala, proč ho ostatní dívky opomíjí, měl své osobní kouzlo, kterému podlehla.
Vypadalo to však, že on o ní nemá ani tušení, I když ho ještě nikdy neviděla s žádnou slečnou, sváděla to na jeho stydlivost a zdrženlivost, což byla oproti Blackovi příjemná změna. Už zase byla myšlenkami u něj, to se jí poslední dobou stávalo často. Malinko si povzdechla. Nikdy s ním nebude moct být. I kdyby si jí nakrásně všminul, byl pro ni z málo vznešené rodiny.

,,Alice," zjevila se z čista jasna její matka ve dveřích.

,,Už se oblékám."

,,Tak sebou hni."

Dívka se rychle nasoukala do šatů půlnoční modři a nechala se do nich zašněrovat. Sešla dolů do haly a jakmile přes sebe přehodili cestovní plášť, mohli se přemístit. Ocitli se v uvítací hale prostorného sídla. Samý přepych, samé stříbro a hadi. Blackovi dávali své bohatství a příslušnost okázale najevo.

,,Pan a paní Thornovi, slečno Thornová." uvítala se s nimi paní domu.  Všichni se pozdravili přesně dle protokolu a domácí skřítci jim odebrali pláště. Rodina zamířila do velkého sálu, kde už byla přinejmenším polovina hostů. Alice ze svých známých viděla pouze Reguluse, který se s nimi hned přišel pozdravit a dívku si odvedl s sebou ke skupince mladých příslušníků kouzelnické aristokracie. Zde se právě rozebíral, jak jinak, Pán Zla. Bellatrix, Siriusova sestřenice, ho plamenně obhajovala a ostatní kolem přikyvovali. Až na Narcissu. Ta se sice plně ztotožňovala s nadřazeností kouzelníků a s teorií čistoty krve, netoužila však to nějak krvavě prosazovat a rozhodně se nevyžívala v zakázaných kletbách. Přišlo jí jednodušší podřadné kouzelníky ke studiu nepřijímat. Alice se po chvíli rozhodla dojít si pro pití a Cissa vyrazila za ní.

,,Jak se vede? Belliny řeči jsou malinko únavné." usmála se plavovlasá kráska.

,,Mohlo by to být i lepší. Slyšela jsem něco o tobě a Luciusovi." Kývla hlavou směrem k mladému Malfoyovi.

,,Budeme se brát." zářila štěstím Narcissa.

,,To je skvělé."

,,To jo, bude to asi první sňatek z lásky v našich rodech." zasmála se.

,,Závidím ti. Strašně by mě zajímalo, kdo připadne na mě."

,,Mám trochu strach. Však víš, první noc a tak vůbec," tvářila se značně nervozně budoucí paní Malfoyová.

,,Myslím, že pro tebe byl Sirius, ale ten je klasický krvezrádce, takže s tím asi tvoji rodiče souhlasit nebudou. Nejspíš to připadne na Reguluse," pokračovala blondýnka.

,,Máš strach z pvní noci? Ty jsi ještě panna?"

,,Jo jsem. Staré mravy."

,,Chápu."

,,Ale ty asi po zkušenostech se Zabinim nejsi, viď?" upřela na ní tázavý pohled poměnkových očí.

,,Budeš se divit, ale opravdu nejsem."

,,Mám z toho vážně strach. To, o čem mluví Bella, no upřímně, spíš se mi z toho zvedá žaludek. Ale Bellatrix měla vžycky zvláštní vkus."

,,Neměj strach. Lucius se vyzná. Zalíbí se ti to."

,,Myslíš? Tobě se to líbilo?" Narcissa byla opravdu vyděšená.

,,Poprvé moc ne, ale pak už jo. A bez Zabiniho ještě víc." Tomu se obě zasmály a Cissa se přestala červenat.

 ,,Ahoj květinko." přitočil se k nim Lucius a políbil Narcissu do vlasů. Ta jen slastně přivřela oči.

,,Myslím, že Bella vykládala něco strašně zajímavého o Pánu Zla, musím se jí na to jít přeptat, tak zatím." vyklidila pole a za chvíli viděla, jak si Lucius Narcissu někam odvádí. Měla trochu obavy, aby její první noc neproběhla o něco dříve. Při Luciusově pověsti. I když se dost změnil, přinejmenším dospěl.

,,Ahoj Siriusi." pozdravila svého spolužáka, který se tvářil značně kysele, což mu ani trochu neslušelo.

,,Alice," kývl jí na pozdrav a zatvářil se o něco lépe.

,,Co takhle dýchánek ve dvou?" zašeptal jí do ucha. Alice po chvíli přikývla, neměla nejmenší chuť bavit se s Bellou a spol.

,,Tak přijď za chvilku ke mě do pokoje, jo?"

,,Dobře, za pět minut jsem tam."

Pět minut jen tak korzovala kolem se sklenkou šampaňského a pak se nenápadně vytratila.

,,To je dost." přivítal ji Sirius.

,,Zase můžu jít."

,,A tak to ne, alespoň někdo malinko normální."

,,Cissa není špatná."

,,Bere si Malfoye, je Blacková." tvářil se znechuceně.

,,Nebudeme se přece bavit o tomhle, zkus jiné téma."

,,Dobře, pojď blíž, nekoušu." poklepal na místo vedle sebe.

,,No jen aby," jakmile si přisedla, Sirius vytáhl láhev blíže nespecifikovatelné tekutiny a mohutně si zavdal. Alice ho napodobila a chvíli mlčky popíjeli.

,,Je pravda, že jsi spala se Zabinim?" zeptal se po chvíli.

,,Jo. A je pravda, že jsi spal s Jorkinsovou?"

,,Cože?" vyprsknul Sirius a málem se zadusil vdechnutou tekutinou, ,,S Jorkinsovou? Panebože, to ne."

,,Povídá se to. Prý na Vánočním večírku."

,,Tak to je pěkná blbost."

,,Hele, co je pravdy na tom, že jsem zaslíbená Regulusovi?" 

,,Řekl bych, že hodně. Původně jsem si tě měl brát já, to vím naprosto přesně, matka o tom pořád mluví."

,,Ale jisté to není, že ne?"

,,Nevypadáš šťastná z té představy."

,,To ani nejsem."

,,Chápu, já bych byl daleko lepší partie," sebevědomě se usmál.

,,Přinejmenším lepší milenec. Teda pokud je alespoň půlka z toho co se říká pravda."

,,A co se o mě říká?" zazubil se mladík.

,,Spousta věcí." mávla rukou.

,,Víš co by mě zajímalo?" zasvítily mladíkovi oči.

,,Povídej."

,,Jak se sundávají tyhle šaty."

,,Tak to zkus." Sirius si její slova vyložil jako pobídku a začal se prát se šněrováním.
Konečně se mu podařilo dívku vysvobodit ze šatů, stála před ním a její bílá pokožka kontrastovala s tmavým pozadím pokoje. Sirius se na ní se zalíbením koukal a opatrně se jí dotýkal. Pak Alici stáhl na postel a lehl si na bok vedle ní. Pomalu přejížděl prstem po alabastrové pokožce od ucha až k podbřišku, při čemž její horké tělo na jeho dotyky velmi citlivě reagovalo.
Sirius si ji dlouho prohlížel a dráždil letmými dotyky. Mezitím stihli dopít láhev. Black  posledními kapkami pokapal její prsa a břicho a pak alkohol z bílého těla slíbal. Alice musela uznat, že drby kolující bradavickým hradem jsou založeny na dost reálné podkladu. Byla vzrušená úplně k nepříčetnosti. S obrovskou touhou v očích se na něj podívala a pak ho vášnivě políbila. V tu chvíli k nim ze zdola dolehlo volání. Kde je, že už musí jít.

,,Ne." zasténala.

,,Budeš muset jít," zašeptal Sirius a skousl jí ušní lalůček.

,,Teď ne."

,,Taky mě to zrovna netěší."  
  
,,Alice!"

,,Musíš jít," Naposledy ji políbil a zvedl z postele. Dívka se urychleně oblékla a vyšla z pokoje.

,,Kde jsi to byla? A jak to vypadáš." přivítala Alici matka.

,,To už jdeme?"

,,Ano." 

,,Tady je váš plášť, paní." ukláněla se skřítka a podávala jim oblečení. Jakmile se rozloučili, přemístili se do rodinného sídla.  
   
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama