Kapitola 2

14. června 2010 v 15:46 | chillychilly |  Čistá krev (HP FF)
 Další kapitola, o tom, co se stalo před začátkem roku a o cestě do školy, jsem hrozně líná, tudíž jsem to po sobě nečetla. Prosím komentujte, nevím, jak moc se vám tahle povídka líbí nebo ne a docela by mě to zajímalo Jakmile se přemístili domů dostala dlouhé kázání o tom, jak by se měla chovat a že špiní rodinnoučest. Když se konečně dostala do svého pokoje, pochopila, proč si myslí to, co si myslí. Vypadala příšerně. Z dříve dokonalého účesu se jí uvolnilo několik pramenů a zbytek byl neuvěřitelně rozcuchaný. Byla si jistá, že v Siriusově posteli leží několik drobných perliček. Řasenka se jí rozmazala pod očima a rty měla úplně naběhlé. Šaty ve spěchu zašněrovali špatně.

Uprostřed léta se dozvěděla, že Sirius utekl z domu a byl už kompletně prohlášen za krvezrádce a odstraněn z rodokmene Blacků.
Alice mu možná trochu záviděla, ona v těchto čistokrevných hodnotách bude žít napořád, protože byla chytrá a nechtěla se tak okatě stavět na odpor. A taky mu záviděla ještě v jedné věci, byla si jistá, že je s ním. Co by dala za to, aby tam mohla být taky a ne v jejich sice krásném, ale ponurém sídle. Mohla by se smát a dělat spoustu věcí, na které si zde ani neodvažovala pomyslet.
Dny plynuly pořád ve stejném tempu a Alice byla ráda, když přiletěla sova s jejím dopisem z Bradavic. Hned ten den se vydali na Příčnou ulici a nakoupili, co bylo potřeba plus ještě nějaké věci, které potřeba nebyly. Domů se vrátila strašně unavená a netoužila po ničem jiném, než jít spát, to jí však dopřáno nebylo.
Matka jí donesla nádherné šaty a donutila ji, se do nich obléci, pak jí přišla skřítka učesat. Alice pojala podezření, co že se to vlastně děje. A její obavy se vyplnily. Byla to zásnubní hostina.
V přesně určený čas sešla dolů, oblečená v nádherných dlouhých červených šatech s vlasy v drdolu a ověšená perlami. Pod schodami na ní čekali rodiče a chvilinku po tom, co sešla dolů se dostavila i rodina Blackova s mladším synem. Vše probíhalo přesně tak, jak bylo zvykem. Alice na sobě nedala nic znát, ale uvnitř se hroutila. Splnili se její nejhorší noční můry. Siriuse by ještě snesla, ale Reguluse prostě ráda neměla. Navíc byl mladší.
Po večeři dostala překrásný zásnubní prsten, dámy odešli do salonku a muži popíjeli whiskey. Na konec večera se rozloučili a Regulus směl dívku políbit. Pak konečně mohla alice odejít do pokoje a vybrečet se.
                                                       

1. září Alice stála na nádraží a před ní nablýskaná červená lokomotiva vypouštěla do vzduchu oblaka dýmu. Už se těšila do školy, daleko od své rodiny a povinností. Bohužel na stejném nádraží se nacházel i její nastávající a velice se k ní znal. Sirius se svými kamarády kolem ní bez povšimnutí prošel, což ji rozesmutnilo ještě víc. Ještě horší však bylo, že  zrovna ve chvíli, kdy ji Regulus políbil na tvář se na ní podíval Remus Lupin, její spolužák z Nebelvíru. Zrovna ten spolužák, na kterého myslela celé léto.

,,Ahoj, jaký jsi měla prázdniny? A proč se kolem tebe motá Black?" našla ji její kamarádka Isabela.

,,Prázdniny byli strašný a Black se kolem mě po zbytek života bude už bohužel motat napořád."

,,Ale ne. Oni tě s ním zasnoubili, to tě lituju. To by byl lepší i Sirius."

,,Jenže ten utekl od rodiny, takže mě zdědil jeho bratr." znechuceně vyprskla.

,,To je hrozný, jako ve středověku."

,,Mě to povídej, proč zrovna já musím být z tradiční rodiny."

,,Slyšela jsem, že Narcissa Blacková si bude brát Malfoye."

,,Jo, to je pravda, už se na tu svatbu těším. Cissy je šťastná."

,,S Malfoyem, fuj. Nikdy jsem jí nepovažovala za úplně normální."

,,Bellatrix je horší."

,,Pojď, musíme si najít nějaké prázdné kupé i když teď už si nedělám naděje."

A měla pravdu, prošli vlakem nejmíň třikrát, ale žádné prázné kupé nenašly. Pár jich bylo poloprázdných, ale tam seděli různí podivíni, jak podotkla Isa, to by radši seděla v jednom kupé s Bellatrix než se Snapem.

,,Nedá se nic dělat, jediné kupé, kam se vejdeme a nikdo nás nezamastí je tohle," ukázala prstem za sebe, kde již tradičně jezdili Pobertové. 

,,Tam mě nedostaneš."

,,Nemáme moc na výběr."

,,Ach jo," její povzdechnutí si Isabella vyložila jako souhlas a zamířila k pobertovskému kupé. Ti nebyli proti a tak se dívky usadili u nich.

,,Tohle sis u mě zapoměla, Thornová," vytrhnul Alici ze zírání na Lupina Blackův hlas a vzápětí ji zasáhl balíček. Když ho otevřela našla drobné perličky.

,,No vidíš, díky."

,,Někdy by jsme to mohli dotáhnout do konce."

,,To má být pozvání na rande?"

,,Dá se to tak říct." neodolatelně se usmál.

,,Nemám zájem," odbyla ho mávnutím ruky.

,,Minule sis nestěžovala."

,,Minule jsem byla zoufalá." ostatní v kupé jejich rozhovor se zaujetím sledovali.

,,Že by tě bratříček dokázal plně uspokojit."

,,Dej mi pokoj." měla toho všeho plné zuby, navíc jí ještě připomenul to, čeho se děsila snad nejvíc,

,,Švagrová," nepěkně se usmál Sirius.

,,Ty si budeš brát Siriusova bratra?" ozval se překvapeně James.

,,Bohužel,"  Alice se už na ně neodvažovala pohlédnout.

,,A proč neutečeš jako Sirius. Tím se z těhle dynastických sňatků krásně vyvlíknul."

,,Nádherně, kvůli tomu si musím brát Reguluse."

,,Vy jste se měli?" ukazoval na ně James a smál se až se za břicho popadal.

,,Já jsem tak rád, že naše rodina je normální," konečně se dosmál.

,,A co ty, Remusi, u vás se nic takového nedrží?" zajímala se Isabela.

,,Ne, nic takového. Nejsme žádná aristokracie, jsme obyčejný rod, ve kterém se objevuje i pár mudlů a nestydíme se za to," odpověděl rozvážně Remus a díval se na Alici soucitně.

,,To se tak někdo má." zbručeli Sirius s Alicí unisono.

,,Nic moc, zase si na vás nevyskakovali takový Averyové a Malfoyové."

,,Radši bych to."

,,Radši bych změnil téma, z tohohle se mi dělá špatně." zatvářil se znechuceně James a tak se začali bavit o tom, jak prožili prázdniny.
V půli cesty se Sirius vytratil, jelikož v chodbičce zahlédl nějakou hezkou páťačku a James se vydal stopovat Evansovou. Peter usnul, Remus seděl pohodlně rozvalený na sedačce, četl knížku a občas pokukoval po svých společnicích. Jakmile dorazili do Bradavic, jako by všechny tíha z Alice spadla, zase byla "doma" a žádný budoucí sňatek ani nic takového ji netrápilo. Jediné co si přála bylo, aby si tento rok pořádně užila.
Sedla si k stříbrno modrému stolu a spokojeně se usmívala. Na večeři se příjemně přejedla a vydala se společně se svými spolužáky do ložnice, kde se svalila na postel a tak jak byla usnula.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama