Marný boj

7. června 2010 v 17:49 | chillychilly |  jednorázovky
Padla na mě nějaká divná nálada a tohle jsem v jedné slabé chvilce stvořila.-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- mumlal a oblékal si při tom plášť.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- vyšel z domu a pečlivě zamknul dveře. Nasadil si kápi od pláště a s tichým zasvištěním se přemístil.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- Procházel nádherně zařízeným domem a plášť vyvolávající dojem velmi drahého luxusu za ním jemně povlával. Šel svižně, přesto však nechvátal. V obličeji ani náznak jakéhokoli pocitu.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- otevřel dveře a vešel do napůl zaplněné místnosti. Naproti dveřím seděl vysoký muž, kolem kterého se vznášela zvláštní aureola moci. Došel až k němu.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- pohlédl mu do očí. Očí studených a plných ctižádosti. Očí, ze kterých vyzařovala neuvěřitelná sebejistota. Do chladných očí vraha. Díval se tam jenom chvilku, pak sklopil hlavu a poklekl. Muž ho vyzval aby vstal.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- znovu se podíval do jeho tváře. Kdysi snad pohledné. Muž si vyžádal pohled do očí a pak mu rychle a bolestivě vnikl do mysli.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- celou svou mysl vyplnil touto myšlenkou. Pán Zla byl spokojen. Poslal ostatní z pryč místnosti a svěřil se mu se svým plánem. Pak ho propustil.
Muž se ihned přemístil do svého domu a dal si horkou koupel.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- pohlédl do zrcadla. viděl jí tam, Smrt. Pornásledovala ho a on věděl, že už jí neunikne. Byl s tím smířený. Smrt pro něj znamenala tolik vytoužený klid. Klid a ticho, Žádné příkazy, rozkazy, žádná válka. Skoro se na to těšil. Pomalu se na sebe usmál.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- přemístil se na předem určené místo. Na místo jeho poslední bitvy. Byl zde dřív, chtěl si to místo prohlédnout a nadýchat se vzduchu. Vzduchu, který bude jeho posledním. Požitkářsky ho nasál do plic a pohlédl směrem, kam se přemisťovali ostatní. Usmál se, ale nebyl to veselý úsměv, byl to úsměv člověka, který je zahnán do kouta a rozhodl se, že když má umřít, tak ne sám. Odhodlaný úsměv, jakého by se měl každý bát.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- poklekl před svého pána a políbil mu lem pláště. Jako poslední. Jako ten nejposlednější z poddaných, jako ten, který stojí na tenké hraně. A on tam opravdu stál. Právě se chystal skočit. Doufal, že to nebude dlouhý pád. Bitva začala. Jeho pán byl plně zaměstnán a tak se přemístil jinam. K malé jeskyni. věděl, co ho tam čeká, takže projít přes překážky pro něj nebyl problém. Pak ho před sebou uviděl. Byla to taková tretka, člověk by jí nepřipisoval žádný význam. Malý náhrdelník, nijak zdobený s jediným smaragdem uprostřed. Viteál. A on ho mohl zničit jedinou cestou, vykoupením vlastní smrtí. Stovky životů může zachránit tím, když tu malinkatou tretku zničí. V tu chvíli tam už ale neviděl jenom kus šperku, v tu chvíli se před ním jako film odehrával jeho vlastní život.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- nemohl se k tomu odhodlat. Přepadl ho strach. Není snadné se koukat smrti přímo do obličeje. Před tím si jen myslel, že na ní hledí zpříma, teprve teď si ale uvědomil, že viděl pouze její záda. Tak strašně chtěl smrt porazit. Dokázat jí, že je silnější tím, že ztratí vlastní život. Ačkoli se na míle daleko bojovalo, tady v naprostém tichu jeskyně probíhal boj daleko lítější. Muž ztrácel odvahu.
-Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt- mumlal skrz zaťaté zuby a natahoval se po náhrdelníku. Centimetr před ním, ruku zastavil a stáhnul zpět k tělu. Pak se otočil a chtěl odejít. Někam daleko od své vlastní neschopnosti se obětovat. Pryč od své zbabělosti. Ze stínu však na něj hleděly rudé oči jeho pána. Jediný záblesk zeleného světla a konec.  

Posledním nepřítelem, který bude zničen je smrt, on ale svůj boj prohrál...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama