Povinnosti

29. června 2010 v 20:12 | chillychilly |  Čistá krev (HP FF)
Tak sem po dlouhé době zase přidávám další kapitolu. O prázdninách to bude s přidáváním takové všelijaké, mám je totálně zaplněný, tak nevím, jak moc času si najdu. Omlouvám se za chyby, nečetla jsem to po sobě.Po tomto Cissině prohlášení si Alice uvědomila, že je to pravda. Nic jiného jí nezbyde a tak se s tím nějakým podivným způsobem smířila.
Jakmile přijela zpět do školy musela Isabelle do detailu vyprávět o svatbě a o všem. To, co se stalo v salonku však vynechala, beztak se to brzo dozví. Její rodiče dají každou chvíli oznámení do novin a budou o její plánované svatbě vědět všichni v Bradavicích. Nechtěla, aby se to dozvěděli, ale její rodina si potrpěla na okázalost.
Ačkoli nikdo Voldemortovi nemohl nic dokázat, bylo všem jasné, že za odpornými činny, které se dnes a denně děly mohl on. I tak byl sledovanou osobností č. 1 kouzelnického světa. A Alice se hrozně bála, že až se její kamarádi dozví pravdu, otočí se k ní zády.

,,To je hezký prstýnek, od koho jsi ho dostala? A proč je tam had, neměl by to být spíš orel?" usmála se Bella.

,,No vidíš, zapomněla jsem si ho sundat."    

,,Od koho je? Od toho tvého tajemného nastávajícího?"

,,Jo, přesně od něj."

,,Myslím, že polovina zmijozelaček by za takový prsten vraždila."

,,Tak to máš pravdu. A já bych jim ho klidně přenechala."

Další týden jí rodiče soví poštou oznámili, že už je určeno datum svatby a že se budou brát 21. prosince a že by potřebovali, aby na víkend přijela domů, aby mohli nechat ušít šaty, vybrat družičky a udělat všechny ty věci kolem. Vždyť ta velká událost měla být za jeden a půl měsíce.

,,Alice, děje se něco?" zeptal se podrážděně Sirius.

,,Ne, co by mělo?"

,,Nic, jen že tady do tebe tak půl hodiny něco hustím a ty mě neposloucháš."

,,Promiň."

,,Tak fajn, co se děje?" Sirius se zastavil a s očekáváním na ní hleděl.

,,Promiň, ale vážně nejseš člověk, kterému bych se chtěla svěřit se svým trápením," odpověděla, ale v koutcích už jí cukalo. Čím to bylo, že Sirius ji vždycky dokázal rozesmát.

,,Tak jo, ale alespoň na jednoho panáka se mnou skočit můžeš, ne." podíval se na ní štěněcím pohledem.

,,I na dva, ale večer musím být fit, jedu domů."

,,Už zase?"

,,To víš no, rodinné záležitosti."

,,Jo tak, chápu, musíš za svým nastávajícím."

,,Nějak tak, hele, necháme toho a půjdem, ne?"

,,To je slovo."

,,To bylo víc slov."

,,Víš co, nesnáším Havraspár, jste strašný, pořád jen do něčeho šťouráte."

Ve veselé náladě vyrazili do Prasiek a když se večer vraceli do hradu odkud se měla Alice odletaxovat domů, byli značně zlinkovaní. Dívka na tom byla ještě hůř než Sirius, který ji cestou do hradu musel podpírat.

,,Holka, je mi to líto, ale takhle domů nemůžeš," na dohled hradu vystřízlivěl Sirius.

,,Ale já tam musím," zachichotala se.

,,Jo, tak to ale nepůjde."

,,Hele, koukej, půjde, můžu chodit rovně," a předvedla mu chůzi, kterou zakončila pádem.

,,To se stává," koukla se na něj svým nejroztomilejším pohledem.

,,Slečno Thornová?" oslovil jí maličký profesor.

,,Ano, to jsem já," vstala dívka a najednou vypadala velmi střízlivě.

,,Už před hodinou jste se měla odletaxovat domů."

,,Cože? To už je tolik?" Podivila se dívka a odešla s profesorem kouzelných formulí do kabinetu, odkud se dostala domů. Cestování krbem jí nedělalo zrovna dobře a tak se svalila na předložku u krbu a ještě chvilku tam ležela, než se odhodlala zvednout.

,,To ses teda předvedla," ozval se chladný hlas její matky.

,,Omlouvám se."

,,Tvá omluva se nepřijímá, běž se z toho vyspat, zítra musíš být v pořádku, na devátou hodinu je objednaná Madame Malkinová, potom budeme vybírat květiny, doplňky, bude se setavovat seznam hostů..." co všechno se bude dělat se už Alice nedozvěděla.
Její žaludek se právě probral z prožitého šoku způsobeného letaxem k životu a ozval se. Dívka rychlostí blesku vyrazila do koupelny, kde zvrátila všechen jeho obsah jen pár centimetrů od mísy. Hůlkou vše rychle odstranila, aby si matka ničeho nevšimla.

Ráno, jak už to po prokalené noci bývá se Alice vzbudila brzy, žíznivá, s velkou bolestí hlavy a žaludkem jako na vodě. Rychle vypila dvě skleničky vody a snažila se ze sebe ten alkoholový opar smýt ve sprše. Trochu to pomohlo. Pak si dala šálek silného černého čaje a v klidu čekala na matku v salonku. Během čekání musela usnout, jinak si nedokázala vysvětlit jak to, že byl najednou barák plný lidí, ačkoli nikoho neslyšela přicházet.

,,První je potřeba vybrat barvu a látku," začala madame Malkinová.

,,Představovala jsem si buď zmijozelskou zelenou a nebo tradiční bílou."

,,Radši bílou, přece jenom chodím do Havraspáru," pronesla zamyšleně budoucí nevěsta, matka ji však nevěnovala pozornost.

,,Ta zelená by byla přesně to, co chceme."

,,Neměla by se k tomu vyjádřit slečna?" zeptala se švadlena, ale paní Thornová jí zpražila takovým pohledem, že už se neodvážila cokoli říct.
Nakonec na ni navěšeli tuny zelené látky ze které paní Malkinová utvořila šaty, pak na ně vykouzlila stříbrné kapičky, které se shlukovaly na boku a odtud se rozstřikovaly do stran, šaty to byly hezké, akorát že nevypadaly jako svatební.
Pak přišli na řadu různí lidé s katalogy plnými květin, doplňků a čeho všeho ještě. Alice nechápala, proč tam vlastně, k ničemu ji nepotřebovali, na nic se jí neptali a když projevila zájem, matka ji odbyla. Poprvé, kdy si připadala, že je k něčemu byl výběr družiček.

,,Takže koho za družičky?"

,,Chtěla bych tam mít Narcissu."

,,To by šlo a za druhou třeba Bellatrix?"

,,No, tak tu rozhodně ne."

,,Jen si nemysli, že na tvé svatbě bude nějaká mudlovská šmejdka od vás z Havraspáru."

,,Isabella Watersová?"

,,Watersovi?" zamyslela se matka, ,, To není sice tak vznešený rod, ale budiž." 
Alice trochu doufala, že matka odmítne. Nechtěla vidět, jak se její nejlepší kamarádka bude tvářit, až zjistí, koho si Alice bere. Ale k tomu, aby se zeptala ji nutil trošku dětinský důvod. V prvním ročníku si s Bellou slíbily, že až se budou vdávat, tak si půjdou na svatbu za družičky.
(pozn, družba mí i fci svědka, v kouzelnických rodinách mají 2 svědky.)
Během víkendu se vše domluvilo a v pondělí se její matka chystala zajít do Denního Věštce, aby tam podala oznámení o svatbě Alice Thornové s Tomem Gauntem. Na tomto jméně se domluvili, aby tak nebylo až tak okaté. Navíc Gauntovi byli čistokrevný rod.       
   
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama