Já tě asi zabiju

29. srpna 2010 v 17:17 | chillychilly |  Kdo vlastně jsem?
Trochu se posuneme v čase, tak se nelekněte, ale měl by to být posun pozvolný. Kapitola plná Pobertů, pošahaných novinářů a vražedných choutek, nechte si chutnat :D


Uplynulo několik roků. Každé léto se Léda vracela zpět do dětského domova. A zhruba měsíc tam trpěla. Pak si ji vyzvedl Alicin tatínek a společně se svojí spolužačkou strávila krásný zbytek prázdnin. Už ani netoužila po poznání své skutečné rodiny. Dozvěděla se, že její rodiče ji do dětského domova odložili zcela zdrávi a nevypadali, že by jim hrozilo nějaké nebezpečí, navíc prý měla bratra a toho si nechali u sebe. Tohle jí řekla Karen, chtěla jí tím zranit, jak nejvíc mohla. Taky se to podařilo. Avšak Léda si v Bradavicích našla náhradní rodinu. A tou byli přátelé.
Během jejího třetího roku studia však zasáhla krutá rána. Její oblíben učitelka a svým zvláštním způsobem i taková svérázná kamarádka, slečna Prestonová, byla ve svém bytě napadena Smrtijedy, útok sice přežila, ale byla na tom hůř, než kdyby byla mrtvá. Seslali na ni nějakou neznámou kletbu, kvůli které nemohla nic. Nemohla se hýbat ani mluvit. Jen z očí, které zůstávaly nehybné, se někdy dalo vyčíst, že ještě žije.
Ve studiu byla průměrná až malinko nadprůměrná, nedosahovala sice kvalit Alice nebo Lilly, ale mohla se směle měřit se Siriusem a možná i s Remusem.
Sirius se projevil jako pravý nebelvířan se zmijozelskými kořeny, ty prostě nemohl zapřít. A tak se občas stávalo, že
polovinu svých známých, myšleno tu s mozkem, dokázal
urazit aniž by si toho byl vědom. Té druhé poloviny, myšleno tím slečny, které netoužily po ničem jiném, než se na týden stát dívkou "Překrásného Siriuse Blacka", se to prostě dotknout nemohlo. Nikdy to nedokázalo prorazit myšlenkami na to, jakou řasenku by měly použít a jak co nejefektivněji zkrátit sukni, ale zároveň tak, aby na to McGonnagalová nepřišla. Ačkoli Sirius působil dojmem spokojeného člověka, nebyla to tak úplně pravda. Jeho rodina mu nikdy neodpustila to, že byl zařazen do Nebelvíru. A on o to ani nestál. Když mu matka hned druhý den po zařazování poslala huláka, odpověděl jí na to velmi peprným dopisem. Stálo ho to několik hlubokých šrámů, jež si dovezl z prázdnin.
Během třeťáku zjistila, co je Remusovým problémem. Zkrátka a dobře, byl vlkodlak. Proto se k ostatním choval spíše odtažitě a snažil se je držet si od těla. V případě Jamese Pottera (toho brýlatého rozcuchaného), Sirius Blacka a společně s ním i Petere Pettigrewa (tlustý plaváček z jezera) zklamal. Jestli se to tak dalo říct, zklamal i v případě Lédy a Lilly, které se k němu díky Alici dostaly blíž, než ostatní studenti. Obecně Remus platil za nevýrazného šprta. Podle Lédy to byl jeden z nejlepších lidí, jaké kdy měla tu čest poznat. Nevýrazný nebyl vůbec, jen se bál odmítnutí, ale jakmile si vás pustil k sobě, byl to kamarád a společník k nezaplacení.
Tím se dostáváme k Jamesi Potterovi - hrdinovi nebelvírského famfrpálového družstva. Hraje na postu chytače a vážně mu to jde. Díky tomu je ale mírně namyšlený a občas to vypadá, že má místo mozku zlatonku a místo hlavy koště. Nic jiného než famfrpál nebere vážně. Student je to výborný, jen trochu roztržitý, což se mu nevyplácí v lektvarech a on tak přichází o potřebné body. Tudíž se řadí mezi průměrné studenty. Je až po uši zamilovaný do Lilly. Bohužel jí to dává najevo velmi nevybíravým způsobem, takže není divu, že dívka vůči jeho snahám zůstává chladná. Léda má občas pocit, že mu s tím, jak na Lilly radí Sirius, což není zrovna nejlepší nápad. Siriusovi balící taktiky platí na slepice, ale ne na dívku Lillyiných kvalit a mozku.
Lilly vyrostla ve velmi hezkou dívku, která se však o svůj vzhled stará až na posledním místě. Běžnou náplní jejího dne je odhánět Jamese Pottera, přečíst čtyři tlusté bichle, seřvat Jamese Pottera, napsat domácí úkoly, napařit Jamesi Potterovi trest, zavřít se v knihovně a ničit si oči mžouráním do těch nejtlustších a nejtěžších knížek, pokusit se o vraždu Jamese Pottera popřípadě i Siriuse Blacka. Z Lilly se v souladu se všeobecným očekáváním v pátém ročníku stala prefektka. Stejně tak i z Remuse a Alice.
Alice, Lédina nejlepší kamarádka, skoro sestra. Na konci pátého ročníku začala chodit s  Frankem Longbottomem. Chlapec podivného příjmení, ale velmi hezkého vzezření a neutuchající inteligence. Léda si ho velmi oblíbila a trochu kamarádce jejich harmonický vztah závidí. Frank studuje na bystrozora, což je i Alicino vyhlédnuté povolání. Seznámili se ještě v Bradavicích, kde Frank končil sedmý ročník jako premiant třídy a navrch ještě primus. Jeden z nejchytřejších lidí na škole.
Alici během studia postihla další katastrofa, Smrtijedi vyvraždili rodinu její tety.. Díky tomuto se Alice jen utvrdila v názoru, že chce být bystrozorkou. Léda jí tolik záviděla, že ví, co chce dělat. Ona se ještě k ničemu nerozhodla a měla nejvyšší čas, právě začala studovat poslední, sedmý ročník a čekaly ji OVCE.
Severus Snape, chlapec s mastnými vlasy a hákovitým nosem, neustálý terč vtípku pobertů (James, Sirius, Peter a Remus). Snad ten nejneoblíbenější student vůbec. Jeden z nejlepších, co se týče lektvarů a obrany proti černé magii. Premiant své koleje, ačkoli ani v ní není uznávaný. Je pro své okolí divný. Neustále má nos vražený v nějaké tlusté knize, s nikým se nebaví a když na to přijde a James se Siriusem se nudí, používá své vlastní kletby. Pro ostatní je to totální magor. Nikdo si nedokáže představit, jak velkou roli v budoucnosti ještě sehraje. Lilly se s ním od pátého ročníku nebaví a Léda jí to jenom schvaluje, na Severusovi se jí prostě něco nezdá, je doopravdy kluzký jako had. Nikdy si u něj nebyla jistá, na čí straně stojí, snad na té svojí. Byla si také jistá, že není smrtijed, zatím, ale byla to nejspíš jen otázka jednoho školního roku.
Lucius Malfoy, student o pět let starší, krásný jako socha. Taky úplně stejně chladný. Momentálně oženěný s  Narcissu Blackovou, Siriusovu překrásnou a taktéž blonďatou sestřenici. Za svých studentských let malou Lédu neuvěřitelným způsobem šikanoval. Vždy si našel chvíli, aby na ní seslal nějakou kletbu a tak neuběhl týden, aby se dívenka neocitla na ošetřovně. Těžko říct, co proti ní měl, ale pravdou bylo, že si na ní prostě a jednoduše zasedl. Ani si to neuvědomoval, ale tímhle připravoval malou blondýnku na život tam venku. Sama si později musela přiznat, že jen a jen díky tomu, že kvůli jeho šikaně byla neustále ve střehu dokáže tak skvěle bojovat. V soubojích se jí nikdo nevyrovnal, snad jenom Snape nebo Sirius s Alicí jí mohli konkurovat.
***
,,Siriusi Blacku, nikdy s tebou nikam nepůjdu, vypadá to snad, že jsem ztratila poslední zbytky mozku a soudnosti?" zakřičela pohledná plavovláska na bradavického cassanovu.

,,Ale Whiteová, byli by jsme skvělá dvojka. Black and White." věnoval jí svůj svůdný úsměv číslo tři.

,,Nikdy, nikdy, a ještě jednou nikdy. Ani za milion let, ani kdyby jsi byl poslední chlap na týhle planetě, to nemáš mozek nebo ti vynechává sluch?"

,,Ale no tak, každá by chtěla jít se mnou na rande."

,,Tak si za nima jdi, já nejsem každá a rozhodně nestojím o to, aby zítra celá škola znala číslo mé podprsenky a to, jaký nosím kalhotky."

,,75C a nejradši nosíš červený kalhotky s medvídkama." na malinkatou chvíli tím Lédě vyrazil dech.

,,Ty šmíráku, jak to, sakra, můžeš vědět!" tohle byla poslední kapka, měla chuť se na Sirius vrhnout a na místě ho zabít. A nebo mu alespoň nějak příšerně ublížit, třeba ho vykastrovat.

,,Trefil jsem se, co? Tak předně mám oči, věř mi, tohle poznám, mohl bych dělat v butiku s dámským prádlem. No a takové kalhotky nosíš často."

,,Jak to, u merlinových špinavých spoďárů, můžeš vědět zrovna ty."

,,To ti tak budu povídat. Mám svoje výzkumný kanály."

,,Tak se do nich vrať a třeba se ukalhotkuj k smrti." věnovala mu poslední podrážděný pohled a odešla. James Potter, který to sledoval schovaný ve výklenku doslova brečel smíchem.

,,Že to nevzdáš," pošťuchoval odmítnutého kamaráda.

,,Je to trofej, která mi uniká. A musím uznat, že je přímo výstavní."

,,Ta se nikdy nenechá ulovit. Takovýhle kousky jsou totiž hájený, blbečku."

,,Víš co, všímej si radši Evansový, jo. A nečekej, že ti s ní budu někdy pomáhat," odseknul mu Sirius.

,,Ale no tak, brácho, to by si mi neudělal." Svěsil smutně hlavu James.

,,Takže tě taky odmítla, co?" rozesmál se na celé kolo Sirius.

,,Však ona jednou přijde na to, jakou dělá chybu, že mě odmítá," Řekl sebejistě
James a zamířil ven na famfrpálové hřiště. Už třetím rokem byl kapitánem a už pátým rokem Nebelvír vítězil ve školním přeboru. Z velké části díky Jamesovi, který prý dokonce dostal nabídku, aby hrál za nějaký famfrpálový celek. James tuto zvěst však nepotvrdil. Jakmile vešel na hřiště a rozhlédl se po tribunách, hlasitě zasténal.

,,To snad není možný, ona je tam zase? A to jí vážně nemůžu vyhodit?" obrátil se na jednoho hráče, který měl i na dresu připíchnutý prefektský odznak.

,,Ne, bohužel, nemůžeš," povzdechl si chlapec a taktéž se zadíval na postavu oblečenou ve výrazné banánově žluté bundě.

,,Ta mě vždycky dokáže tak strašně naštvat, myslíš, že někdo ty její kecy ve školním časopise čte?"

,,Jo, řekl bych, že je čtou všichni,"zašklebil se jeho spoluhráč, ,,Ale nikdo je nebere vážně. Teda až na tu část s Lilly, ta dokáže všechny pobavit," usmál se na Jamese a vydal se do šatny. Jakmile jeho spoluhráč zmizel, téměř ihned se u Jamese objevila ona osoba vzbuzující jeho nelibost. Byla to vysoká dívka s dlouhými umělými nehty nabarvenými na krvavě rudo, velkými brýlemi a splihlými vlasy neurčité barvy.

,,Můžu s tebou udělat rozhovor?" začala přísně profesionálním hlasem, který sliboval, že jednou bude kydat špínu na celý kouzelnický svět, ne jenom na malý okruh bradavických
celebrit.

,,Řekl bych, že nemůžeš a teď se kliď ze hřiště, tady nemáš co dělat, tohle je tréninkový čas Nebelvíru a ne Mrzimoru, navíc, ty ani nejsi v družstvu," mračil se na ní.

,,Ale no tak, bude to trvat jenom chviličku, tu by si snad mohl ztratit, ne?" sladce se na něj usmála.

,,Ne, myslím, že ne," změřil si jí znechuceným pohledem a odešel. Byl si jistý, že teď na něj určitě vyhrabe nějakou ohromnou hovadinu, ale to, co se další den dočetl ve školním zpravodaji mu doslova vyrazilo dech.

,,To snad není možný, ta kráva jedna blbá!" ulevil si James.

,,Copak zase Rita vyhrabala?"

,,Si to přečti," hodil po Siriusovi noviny.

SÁZKA NA POTTERA
James Potter, chytač nebevírského famfrpálového družstva a jedna z bradavických celebrit. Mimochodem jeden z nejvíce sexy studentů na škole, dle mého soukromého průzkumu (viz. str. 5). Ale i přes to všechno mu stále uniká dívka jeho srdce. Cílevědomá premiantka posledního ročníku Lilly Evansová. Jamesovi fanynky jí nesnáší a zároveň se nabízí, že Pottera rády utěší v jeho milostném trápení, jmenovitě které sdělím nebelvírskému hrdinovi někde v soukromí, jelikož tyto citlivé slečny chtějí zůstat v anonymitě. Nyní se však celoškolně rozpoutala velká sázkařská soutěž. Potter už má před sebou poslední rok, aby objekt své touhy získal a proto i vy si nyní můžete vsadit na to, jestli bude slavit vítězství nejen na poli famfrpálovém, ale i na poli milostném. Sázky se uzavírají do konce září u Rity Holoubkové, šéfredaktorky Bradavických výkřiků.

Siriusovi chvíli trvalo, než se přestal smát, pak zalistoval časopisem, spokojeně si něco prohlédl a na svého nejlepšího kamaráda se usmál.

,,Jsem první v seznamu nejvíce sexy studentů," zašklebil se na Jamese, ,, tyjo, asi si taky půjdu vsadit, myslím, že bych mohl vyhrát balík. Třeba nikdo nebude sázet na to, že vám to vyjde, to bych pak měl dobrý kurz. Ale musel by si s ní začít chodit." Šklebil se na brýlatého chlapce naproti.

,,Sirius, asi tě zabiju," procedil skrz zaťaté zuby James.

,,Tak promiň, myslíš, že kdybych taky uháněl nějakou holku a nedařilo se mi, tak by mi holky sami skákaly do postele."

,,Dokud jim nenarostou mozky, tak ti tam budou skákat i tak, pane šmíráku," sarkasticky mu odpověděla Léda, která zaslechla konec jejich rozhovoru.

,,A ty by si mi nechtěla skočit do postýlky?"

,,Ne a ani na gauč ani do křesla ani na předložku před krbem. Prostě nikam, jo a jinak, tobě bych doporučovala, aby si schoval ten časopis, jinak tě Lilly zabije. Dneska vstávala levou nohou." otočila se na Jamese, který v ruce svíral výtisk Bradavických výkřiků a koukal se směrem k mrzimorskému stolu, kde seděla autorka článku a vesele přijímala sázky.

,,Předložka před krbem? To mě ještě nenapadlo, nechceš to se mnou zkusit?"

,,Seš nechutnej," znechuceně se od něj otočila Léda.

,,Jamesi Potter, já tě zabiju," vehnala se do jídelny Lilly jako ztělesnění bohyně pomsty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 6. září 2010 v 17:23 | Reagovat

Jé tak tahle kapitola mě nesmírně pobavila. white a Black, to nemělo chybu. Stejně tak jak se Sirius hned podíval na žebříček nejvíc sexy studentů.

2 chillychilly chillychilly | Web | 12. září 2010 v 20:45 | Reagovat

[1]: Tak to je prostě Sirius. U něj je vždy na prvním místě jen a pouze Sirius Black a ostatní mu to svým chováním potvrzují :D
komentář a navíc ještě pochvalný vždy potěší, takže děkuju

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama