Marnivost, té u Malfoyů není nikdy dost

16. září 2010 v 19:02 | chillychilly |  Kdo vlastně jsem?
Další kapitola, musím říct, že jsem jí nemohla napsat a pořád se mi nijak moc nelíbí. Vcelku se v ní nic neděje, akorát se zde setkáme s Narcissou. Znovu se omlouvám za délku, ale jsem ráda, že jsem alespoň něco ze sebe dostala. Jinak to čte poměrně dost lidí, tak bych byla ráda, kdyby jste mi napsali nějaký komentář nebo tak. Ono to docela potěší :)


Crrrrrrrrrrrrr.

,,Lédo?"

,,Chrmpf."

,,Lédo," třásla s dívkou Lilly.

,,Nech mě být," zavrčela blondýnka a obrátila se na druhý bok.

,,Zvoní ti budík."

,,No a?"

,,Musíš vstávat."

,,Jdi za Lupinem a řekni mu, že to přesouvám na rozumnější hodinu."

,,Ty lenochu, vylez z tý postele."

,,Nebo co?"

,,Nebo tě vytáhnu."

,,To bych chtěla vidět."

,,Vážně?" zeptala se nebezpečným hlasem rusovláska a vytáhla si hůlku.

,,Radši ne," vyškrábala se blondýnka z postele a zapadla do koupelny udělat ze sebe člověka. Podle mínění ostatních lidí to nepotřebovala. Podle jejího to bylo nezbytně nutné. Za půl hodiny vyšla učesaná a oblečená.

,,Chystáš se na seminárku, ne na rande. Nebo mi snad něco uniklo?" přejížděla Lilly zkoumavým pohledem modrobílé šaty své spolubydlící.

,,Samozřejmě že na seminárku, proč?"

,,Neviděla jsem tě v šatech už tak, no, od léta. Většinou je nenosíš."

,,Měla jsem chuť si je vzít. Sluší mi?" zatočila se v nich a nastavila se tak Lilly ze všech stran.

,,Ne, vůbec ne, měla by sis je sundat, zašklebila se rusovláska.

,,Ty potvoro," mrskla po ní Léda polštář a odešla na snídani.

,,Lédo, počkej," dívka se otočila a počkala na přibíhajícího Remuse.

,,Sluší ti to," podotknul a v zápětí mírně zčervenal.

,,Díky. Musím říct, že hrad takhle po ránu vypadá daleko lépe než kdy jindy. Asi začnu vstávat o několik hodin dřív."

,,Je ti dobře? Nestalo se ti nic? Nebouchla si se třeba do hlavy nebo tak?"

,,Remusi, nesnáším tě," v takto družném rozhovoru došli až do jídelny, kde sedělo jenom pár ranních ptáčat a celé nebelvírské famfrpálové mužstvo. Jediný, kdo se zdál být zcela vzhůru byl James. Jeho spoluhráči se tvářili vesměs naštvaně, rozespale a nebo nepřítomně.

,,Teda Whiteová, kdyby tě viděl Sirius," zamrkal James překvapeně. V jeho srdci sice měla své stálé místo už navždy Lilly, ale prostě se chvále na Lédinu adresu nemohl vyhnout.

,,Budu to brát jako kompliment," usmála se dívka, což některé famfrpálové hráče probralo z jejich ospalé strnulosti.

,,Kávu, čaj, mléko?" nabízel jí galantně Remus.

,,Čaj, díky."

,,Není zač, musíš se před tou dřinou pořádně posilnit. Myslím, že by jsme to mohli odevzdat docela s předstihem."
Po velmi vydatné snídani, jinak jí Remus nepustil od stolu, se přesunuli do studovny. Zde strávili několik hodin a dostali se z ní až k obědu.

,,Tak co, jak to šlo?" přivítala jí Alice.

,,Skvělé, nedovedu si představit lepší způsob jak trávit sobotní dopoledne."

,,Už to máme skoro hotové," upřesnil Remus a na Lédu se  zaškaredil, ta mu úšklebek oplatila.

,,Neškleb se, Whiteová, nesluší ti to. Což se ovšem nedá říct o těch šatech," Sirius byl už zase ve formě.

,,Každopádně, po obědě to doděláme, hurá." ignorovala ho Léda a doplňovala Alici informace.
Opravdu se jim to podařilo, Léda z toho měla dobrý pocit. Věděla, že bez Lupina by to v životě nedokončila. Vlastně by to odkládala tak dlouho, dokud by se to nevyřešilo samo. Víkend uběhl v ospalém tempu, kdy se dívka snažila dohnat, co v sobotu ráno zameškala. V pondělí pak odevzdali seminárku. Křiklan z nich měl radost, dřív než oni dva mu to odevzdal pouze Snape.

,,Slečno Whiteová," zastavil dívku přísný hlas MacGonnalgalové.

,,Ano paní profesorko?"

,,Je zde Narcissa Malfoyová, prý s vámi něco potřebuje vyřídit, prosím následujte mne do kabinetu," ukázala jí rukou a vyrazila. Léda poslušně klusala za ní, důstojnějším krokem její učitelce přeměňování nestačila. Došly až ke kabinetu, tady se dívka trochu zarazila. Přece jenom Narcissu Malfoyovou neznala, byla to pro ní tak nafoukaná blondýnka, která si vzala stejně nafoukaného Luciuse.

,,Dobrý den," slušně pozdravila půvabnou blonďatou ženu v místnosti. Ta se na ní ani neusmála.

,,Potřebovala bych, aby jste jí uvolnila do večera ze školy. Z rodinných důvodů." otočila se na MacGonnagalovou. Lédy si nevšímala.

,,Slečna Whiteová s vámi nemá žádný oficiální příbuzenský vztah."

,,Ale prosím vás," odfrkla žena a změřila si profesorku nepříjemným pohledem.

,,Avšak profesor Brumbál si myslí, že s vámi klidně jít může, pokud ovšem slečna Whiteová sama chce." bylo znát, že se jí to ani trochu nelíbí a že s Brumbálem nesouhlasí.

,,Kam vlastně půjdeme?" ženin pohled se poprvé stočil na dívku.

,,Do Prasinek, pro společenský hábit. Na tak významné události, jako je náš ples musíš být náležitě oblečena." vysvětlila.

,,Já jsem si nedávno koupila společenský hábit."

,,Samozřejmě," odbyla jí Narcissa. Nakonec spolu vyrazili do vesnice na nákupy. Její švagrová se neukázala jako ta nejlepší společnost. Vypadala velmi mrzutě a naštvaně. Léda si domyslela, že zde není ze své vlastní vůle.

,,Co třeba tenhle?" přinesla Narcisse ukázat hábit barvy šampaňského. Měl velmi rafinovaný střih a byl doslova kouzelný.

,,Moc bílé, moc obyčejné. Musíš být originální, šokující, ale zároveň nesmíš pobuřovat. Musíš být vidět, ale zapadnout." Bylo těžké vyhovět jejím požadavkům.  Nakonec to vyřešily černými šaty volného antického stylu se zavazováním za krkem a vykrojenými zády. Měly dlouhý rozparek na jednom boku, který byl skoro neviditelný, ale přesto tam byl a každý ho zaregistroval. Bylo to vyzývavé a zároveň cudné. Jediná ozdoba byl široký pás pod ňadry, který sestával z černých perel, které se ve světle leskly a přitahovaly pohledy. Nakonec k šatům dokoupily ještě krajkové rukavičky po lokty, perlový náhrdelník a náušnice. Bylo to přesně to, co Narcissa očekávala a přesně to, co Léda považovala za natolik luxusní, že se na to neodvažovala nikdy ani pomyslet. Aniž by si to obě ženy uvědomily, žárlily na sebe. Narcissa žárlila na Lédu, že si může koupit takové šaty a že také přesně takové má, na ní jako na vdanou ženu se to už tolik nehodilo. Léda zase žárlila na Narcissu, že má prostředky k tomu si tento luxus dopřávat. Byla pravá Malfoyová a právě se v ní o slovo hlásila její marnivost. Večer se vrátila na hrad a ještě před spaním si musela celou tu nádheru vyzkoušet. Natáčela se před zrcadlem a obdivovala se ze všech stran. Když se takto viděla, musela uznat že je něco na tom být Malfoyová a že se jí to docela líbí. Rozhodla se, že chce být takto bohatá a že taky bude.       

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 17. září 2010 v 17:08 | Reagovat

Moc se mi na této povídce líbí, že hlavní postava není naprosto dokonalá, ale žá má i svoje chyby.
Taky jsem se chtěla zeptat, jestli spřáteluješ a jestli ano, tak jestli nechceš spřátelil. Napiš mi prosím na můj blog.

2 Pierretta Pierretta | Web | 19. září 2010 v 0:31 | Reagovat

Senzační povídka, vážně. Dneska jsem jí přečetla doslova jedním dechem. Opravdu se mi líbí tvůj styl humoru - co chvíli mi cukají koutky :)A navíc taky obdivuji, že už po 8 kapitolách má tvoje povídka dobrou zápletku. Já jsem u své povídky na sedmnácté kapitole a zápletka furt nikde :) obdivuju lidi co píší výstižně.
P.S.: Remus je úplně boží ;) jen tak dál!

3 chillychilly chillychilly | Web | 19. září 2010 v 11:17 | Reagovat

Děkuji moc, chvála potěší pokaždé. A Pierrette ty máš taky úžasný styl humoru :)

4 lucrecia lucrecia | Web | 19. září 2010 v 12:35 | Reagovat

Je to uplně jednoduché. V nastavení dáš Položky menu a pak sjedeš až na konec stránky a tam už máš napsáno Oblíbené stránky, takže tam jen stačí vložit odkaz na tu stránky a napsat její přezdívku. Výhoda je v tom, že když klidneš na úvodní stránku, kde máš rozpis včerejší náštěvnosti a posledních komentovaných článků, poslední přidané články od šech blogerů a články od blog.cz tak tam budeš mít i přehled přidaných článků od tvých oblíbených stránek. Jestli potřebuješ s čímkoli poradit, tak se stačí mě jenom zeptat, moc ráda pomůžu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama