Vychovaní chladní bastardi

20. září 2010 v 20:34 | chillychilly |  Kdo vlastně jsem?
Jsem nějaká unavená, takže mi odpusťe kvalitu kapitoly i počet chyb, prostě mi to nejde, ale nechci přestat, pak bych z toho vypadla a už by to šlo do háje všechno. Takže první část plesu, aneb Blackovi jsou na každém rohu.Léda se ještě jednou zatočila před zrcadlem. Musela uznat, že jí to sluší. Lilly jí pomohla s líčením a účesem. Vlasy teď měla plné kudrlinek, vyčesané velmi vysoko a propletené ve slušivém uzlu. Na sobě šaty a doplňky od Narcissy.

,,Teda, vypadáš nádherně," řekla už asi po sté Lilly.

,,Díky, musím uznat, že se sama sobě líbim, neměla bych si trvale kudrnatit vlasy?"

,,Lédo, nech toho, jo." rusovlásku začala její samolibost mírně zmáhat, což se projevila v podražděnosti vůči Lédiným snahám o lepší vzhled.

,,A s kým že to vlastně jdeš? Neříkala jsi, že si máš vybrat partnera?"

,,JdusBlaisemZabinimzeZmijozelujetosicetupec,alealesponjehezkynarozdilodtěchostatnich,"vychrlila ze sebe jedním dechem. Lilly se tvářila dost zmateně.

,,Nějak jsem to nepobrala, můžeš mi to zopakovat?" poprosila jí.

,,Ne, protože se mi budeš smát," urazila se blondýnka a vzala si cestovní plášť.

,,Ale no tak, nebudu, teda pokud nejdeš s Goylem, ale ti by se smál asi každý, že?"

,,Ne, tak strašný to není. Jdu se Zabinim." Lilly malinkato vyprskla, ale zamaskovala to nepřesvědčivým kašlem. Léda na ní vrhla ošklivý pohled.

,,Jak jsem řekla, je to sice pitomec, ale hezký pitomec, no ne?"

,,Přímo ukázkový. Tak si užij večer plný žvástů o nadřazenosti čisté krve a snaž se Zabiniho zabít. Nebude to žádná škoda, je to pitomec." 

,,Promluvila Lilly lidumilka," ironicky prohodila blondýnka a přehodila si plášť přes ruku. Ještě se musela dostat k MacGonnagalový do kabinetu odkud se letaxem přesune do Malfoyovic sídla.
Před tím jí ale čekala cesta skrz společenskou místnost. Jakmile vešla tak všichni až na dvě malé prvačky zmlkli, několik chlapců jenom sedělo a nebylo schopno jakéhokoli pohybu.

,,Teda Whiteová?" Siriusovi se řeč vrátila velmi brzo, ,, vezmeš si tohle i na ten náš společný trest?"

,,Ani mě nehne, Blacku," odpověděla mu povzneseně. Najednou si připadalo daleko lepší než oni. to ona tady mohla stát v celé té nádheře a nechávat se obdivovat celou její kolejí. Po chvíli ale ty myšlenky zaplašila.
Na co si to, sakra, hraju. Už se chovám jako zmijozeláci.
Když se konečně nechala dosyta naobdivovat, vydala se provázena Siriusem Blackem, který se nedal odbýt a rozhodl se, že bude její čestná stráž, ke kabinetu přeměňování.

,,Whiteová, kam vlastně jdeš?" zeptal se, jakmile byli ven z místnosti.

,,Tak tomu by si, Blacku, nevěřil."

,,Ale jo, určitě věřil, Remus mi všechno pověděl. Pozdravuj mojí milovanou sestřenku, vlastně, ony tam nejspíš budou obě," ironie z něj přímo sršela.

,,Nikdy jsem nevěřila, že by to Remus vyžvanil."

,,Prosím tě, nejsem hloupý..."

,,Tak o tom pochybuji."

...,,pochopil jsem to už z toho seznamu."

,,No, ráda bych si vyslechla tvůj názor na společnost, ve které dnes budu, ale už i na to nějak nezbývá čas, takže si užijte obyčejný a nudný večer."

Pomalu už otevírala dveř kabinetu, když: ,,Jseš kočka," oznámil jí Sirius a odešel.

,,Jo, ale to já vím už dávno," zavolala za ním.

,,Slečno Whiteová, co tady řvete, pokud vím, jeden trest už jste si dnes vysloužila" z kabinetu se vynořila MacGonnagalová a nebyla zrovna v nejlepší náladě. 

,,Pardon," omluvila se dívka, ale neznělo to vůbec kajícně. Minerva nad tím jen zakroutila hlavou.

,,Už je čas, měla by jste se připravit," vyzvala jí učitelka po chvíli a podala jí misku plnou letaxového prášku. Dívka se zabalila do pláště, stoupla si do krbu a s výkřikem: ,,Malfoy Mannor!" hodila prášek na zem. Chvíli se v krbu točila a dělalo se jí mírně špatně od žaludku. Nesnášela tenhle způsob cestování, ale přemisťování jí přišlo snad ještě horší. O létání na koštěti ani nemluvě. Musela si přiznat, že z kouzelnických způsobů přenosu se jí vyloženě nelíbil ani jeden. Teda když nepočítala nevypočitatelnou cestu Záchranným autobusem.

,,Slečno, můžu vám vzít kabát," vypískl skřítek jakmile dorazila na místo.

,,Ale jistě," svlékla si zapopelený svršek a podala ho skřítkovi, ten si ho s úklonou vzal.

,,Lédo," přivítala se s ní chladně Narcissa.

,,Sestřičko," Lucius byl o trochu příjemnější, přesto v jeho chování byl jakýsi chlad.

,,Tak koho jsi pozvala?" zajímal se její "bratr".

,,Blaise Zabiniho, měl by dorazit každou chvíli." Jak řekla, tak se taky stalo, po chvíli z krbu vypadl pohledný mladík oděný ve zmijozelských barvách.  

,,Blaise," potřásl si s ním rukou Lucius, ,,prý vás pozvala má sestra."

,,Ano, představil by jste mi jí?"

,,Jistě, Lédo, toto je Blaise Zabinni. Léda Whiteová," představil je navzájem. Blaise se neubránil překvapenému pohledu. V tu chvíli dívce došlo, jakou chybu udělala, měla jít radši se Siriusem, ten by to alespoň neposlal dál, ale u Blaise si byla jistá, že o tom bude zítra vědět celá škola.

,,Omluvte nás, ale musíme jít přivítat další hosty," rozloučil se s nimi mladý manželský pár.

,,Takže taková nebelvírská špína jako ty je příbuzná s Malfoyovými, jo?" zautočil na ní šeptem.

,,Budeš se divit, ale ano, jsem. A nenadávej mi do špíny, radši se koukni, kolik jí máš ve svém rodokmenu ty," prskala jako vzteklá kočka.

,,Náš rod není nijak pošpiněný." odekl jí.

,,Bavíte se dobře?" ozval se škodolibě Severus Snape, který se k nim nepozorovaně připojil.

,,Přímo výborně," odsekla Léda, ,,co to máš?" změřila si nápoj v jeho rukách.

,,Pravé skřítčí víno." informoval jí Severus.

,,A kde je bar?"

,,Když se otočíš, tak hned za tebou, jste slyšet až tam."

,, Blaise, dojdi mi pro to víno," otočila se na svého partnera, ,,prosím," dořekla, když viděla, že se k ničemu nemá. Tomu už nemohl nevyhovět. Jakmile odešel Léda se naštvaně otočila na druhou stranu. Byla ze svého společníka rozmrzelá.

,,Lédo, mohla by si sem jít na chvilku?" zetal se Lucius, když se pozradil se Severusem.

,,Samozřejmě," odpověděla a odešla za blonďatým mužem.

,,Chtěl bych tě představit manželům Lestrangeovým a manželům Blackovým," oznámil jí s jakousi chladnou obřadností. Za tu dobu, co Léda žila v kouzelnickém světě, tak získala povědomí o důležitosti některých rodů. Ne že by Lestrangeovi byli nějak významní, ale Blackovi patřili k opravdové špičce.

,,Bellatrix, Rudophusi, toto je Léda Whiteová," představil jí manželům Lestrangeovým. Nádherná Bellatrix si jí prohlížela s povýšenným výrazem. Lédě došlo, že jí nepovažuje za dostatečně zajímavou, aby jí věnovala byť jen pohled. když prohodila s mladým párem několik zdvořilostních frází, mohli se posunout dál. postupně byla představena kdekomu v sále, jen svoje rodiče nezahlédla.

,,A co moji rodiče, ráda bych se setkala s otcem," osmělila se konečně.

,,Na večeři se odebereme do soukroměho salonku, kde bude i otec  budeš mu představena. Zatím o tobě neví." stroze jí oznámil Lucius a vydal se za nějakým zavalitým mužem. Léda zůstala sama a tak se rozhodla důvěrně se seznámit se sortimentem na baru.

,,Jedno skřítčí červené," poručila si jako první chod.  

,,Tequilu," poručil si mladík vedle ní a přistrčil k barmanovi prázdnou skleničku. Léda se na něj zvědavě podívala. Znala ho z bradavic, kde ale studoval ve Zmijozelu, jak taky jinak. Byl o rok mladší. Nějak si ale nemohla vzpomenout, kam ho zařadit.

,,Regulus Black," představil se jí, když si všimnul, že na něj ne zrovna vychovaně zírá.

,,Léda Whiteová," usmála se na něj. Už jí to došlo, byl to Siriusův bratr.

,,Black and White," zavtipkoval. léda si pomyslela, že je až neuvěřitelně podobný bratrovi.

,,Jinak, doporučil bych se vůbec nezdržovat vínem a hned přejít na něco ostřejšího. Jestli můžu doporučit mají výbornou Metaxu." příjemně se usmál. Nebyl tak hezký jako Sirius, ale i tak podědil krásu Blacků.

,,Tak jí ochutnám, ale to vínko si neodpustím." pousmála se. Po chvíli se už nacházeli v družném rozhovoru. Léda nedokázala pochopit, že je jí Siriusův Zmijozelský bratr tolik sympatický. Podle ní, byl daleko příjemnější než starší ze sourozenců.

,,Je to zvláštní, tvůj bratr se chová jako idiot a ty jsi ve zmijozelu, ale jsi daleko lepší společnost," vyjádřila svůj údiv nahlas.

,,To bude možná tím, že my ve Zmijozelu se umíme chovat," zasmál se.

,,Tím chceš říct, že Nebelvír jsou nevychovanci?"

,,Nic takového jsem neřekl, pouze si myslím, že jste větší burani," tak krásně se na konci zašklebil, že Léda nemohla jinak a musela se smát.

,,A vy jste zase chladní čistokrevní bastardi," řekla svůj názor na jeho kolej.

,,Omyl vychovaní, chladní čistokrevní bastardi," opravil jí. Skvěle se bavili dokud je nevyrušil Lucius s tím, že za chvíli začne večeře a že by se měla přesunout do salonku. Léda najednou znervózněla ještě víc a musela si dát panáka na uklidnění. Přede dveřmi salonku se nadechla a vešla vstříc svému osudu.     
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 20. září 2010 v 22:07 | Reagovat

Ach Regulus je další můj oblíbenec. To mi nedělej. Dva Blackové to je na mě moc. :D

2 chillychilly chillychilly | Web | 20. září 2010 v 22:09 | Reagovat

[1]: Vždycky jsem obdivovala chladný vypočítavý Zmijozel, takže jsem ho tam prostě musela zapracovat, snad jeho postavu využiju dobře

3 lucrecia lucrecia | Web | 20. září 2010 v 22:10 | Reagovat

Ale stejně si myslím, že mb byla nejlepší pár se Siriusem.
Protože je z jedné z nejčistoktevnějších kouzelnických rodin, ale moc se nepovedla, když se dostala do nebelvíru, stejně jako Sirius, taky taková černá ovce rodiny.

4 chillychilly chillychilly | Web | 20. září 2010 v 22:11 | Reagovat

Uvidíme, uvidíme, jenže Sirius tady bystupuje jako nafoukané a arogantní pako, ale vše se ještě může změnit ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama