Zákeřný a zlý

26. září 2010 v 22:49 | chillychilly |  Kdo vlastně jsem?
Velebte mě, noste mě na rukou, prostě cokoli. Podařilo se mi dokončit kapitolu a tak jí přidávám. Je sice krátká (opět) ale alespoň něco. Navíc je z hlediska děje docela důležitá. Sice ne tolik, jak bude ta následující, ale... Užijte si jí, neboť ta další bude přidána až někdy v neurčité budoucnosti.  Kapitola plná Lédiny naivity, ze které se ještě pěkně dlouho nevymotá a spoustu věcí si díky ní ještě víc zamotá. Doufám, že vás už hloupoučká blondýnka moc nenudí.Léda se vzbudila kolem oběda a cítila se úžasně povznese. Regulus jí prostě učaroval, dala by nevím co za to, kdyby si s ním ještě jednou mohla zatancovat. Ještě pořád zasněná se oblékla a sešla do společenské místnosti, ta byla podivně tichá. Všichni seděli pospolu a až na několik výjimek mlčeli. Podivný tíživý pocit Lédu vrátil do skutečnosti. Opatrnými pohyby se dostala k Lilly a všimla si, že má červené oči od pláče.

,,Co se stalo?" zašeptala a měla při tom velmi špatný pocit.

,,Včera v noci byla zavražděna Amy Jonesová. Den před tím vyvraždili celou její rodinu, proto odjela, zabili jí společně s její babičkou u které byla," Lilly se znovu rozvzlykala a Léda se jala jí konejšit. Samozřejmě, že znala Amy Jonesovou. Byla to velmi pohledná o rok mladší dívka, která dokonce uhranula Siriuse natolik, že s ní chodil tři měsíce. Šušká se, že to ona se s ním rozešla. Každopádně, byla oproti Siriusovu obvyklému vkusu i inteligentní. Léda to nechápala, vždyť její rodina patřila k těm čistokrevným, myslela si, že Voldemort se snaží o to vyčistit svět od mudlů. na druhou stranu, bylo o nich známo, že nejsou zastánci teorie o čisté krvi a její nadvládě.

,,Já to nechápu," povzdechla si Lilly, ,,byla taková hodná a milá. Proč zrovna ona? Proč vůbec kdokoli?"

,,Protože to jsou šílenci," odpověděl jí James, který seděl z druhé strany jejich pohovky. Vedle něj seděl Remus se smutným výrazem v bledé tváři. Siriuse nebylo vidět a Peter se u nich už moc často nevyskytoval.

,,Promiň, já si jenom skočím do knihovny," omluvila se blondýnka a vyskočila ze svého místa. Dřív než stačili cokoli odpovědět, proběhla portrétem a zmizela. Nemohla už vydržet to dusno v místnosti, potřebovala se dostat na vzduch. Ráno, když vstávala byla tak šťastná a teď tohle. Cítila se kvůli tomu špatně, ale byla na Amy naštvaná. To se nemohla nechat zabít jindy. Nejradši by si nafackovala. Jak takhle mohla vůbec myslet. Co se to s ní děje, že je tak sebestředná?

,,Regulusi!" uviděla před sebou známou vysokou tmavovlasou postavu. Mladík se otočil a jakmile Lédu spatřil jeho nepříjemný výraz se změnil na úsměv.

,,Lédo, co ty tady?" zeptal se. Léda si až teď všimnula, že zabloudila do sklepení. Nebylo obvyklé vídat příslušníky nebelvírské koleje právě tady.

,,Já... jen jsem se tak procházela a zamyslela jsem a, no, jsem tady," usmála se. Špatná nálada z ní rychle spadla.

,,Tak to jo. Moc mě to mrzí, ale musím si ještě něco zařídit, tak snad se uvidíme jindy," otočil se a vydal se dál do bludiště sklepení. Léda se po chvíli váhání vydala za ním. Věděla, že by to neměla, ale ta nebelvírské zvědavost byla prostě silnější než ona. Ne, odvaha, ale zvědavost byla vlastnost typická pro Nebelvír. Odvaha je dostávala z průšvihů, do kterých se dostali právě díky té zvědavosti.
Šla podle ozvěny kroků, protože nemohla jít moc blízko za ním, aby nebyla odhalena. Za chvíli se však kroky zastavily a ona se ztratila. Neměla se podle čeho orientovat. Dlouho bloudila hradem až uslyšela tlumený rozhovor za dveřmi.

,,Severusi, jak se k němu dostanu," pochopila, že ten člověk mluví se Snapeem. Jestli to byl Regulus, tak ho nepoznávala, nikdy neslyšela znít jeho hlas natolik dychtivě a podlézavě.

,,Proč myslíš, že to vím?" a taky nikdy neslyšela Snapea mluvit takhle tvrdě, přímo a s převahou. Jeho hlas zněl úplně jinak než jak měla příležitost ho poznat. Najednou budil dojem velmi důležitého člověka.

,,Ale Seve, nemusíš to skrývat. Chci taky do jeho služeb." Regulus nyní vložil na lísavý tón. Lédě bylo jasné, do čích služeb se chce dostat. Znovu se jí vybavila scéna dnes ráno ve společenské místnosti. Nedovedla si představit, že by Regulus někoho zabil. Na druhou stranu si tak nedokázala představit ani Snapea. Pak jí došel další důležitý fakt a totiž to, že Snape je s největší pravděpodobností smrtijed. Co když právě on zabil Amy?

,, Já nic neskrývám. Nevím, proč bych ti měl cokoli sdělovat či s čímkoli pomáhat, Regulusi," prohlásil mrazivě Snape. Nikdy ho neslyšela takhle mluvit, nyní si dovedla představit, že takový člověk by byl schopný i zabít. Měla z toho husí kůži a více než kdy jindy si uvědomovala, jak může být Severus nebezpečný.

,,Mohl bych ti pomoci." nabídl se Black.

,,Ty? A v čem?" zasmál se Snape.

,,Potter s mým bratrem z tebe mají zkušebního panáka. Mohl bych ti pomoci se s nimi vypořádat."

,,Není třeba, jednou to zvládnu sám." Snape podle kroků zamířil ke dveřím a Léda jen tak tak uskočila do stínů. Ze dveří vyšel jiný Severus Snape. Byla kolem něj cítit zvláštní aureola moci. Normálně to byl obyčejný podivín až po uši zahrabaný v knížkách a ostatní z něj měli akorát srandu. V místnosti, kterou právě opustil stál rozčarovaný Regulus.

,,Idiot," praštil mladík do stolu, když si byl jistý, že ten o kterém mluví je dostatečně daleko. léda se lekla a nadskočila. Regulus ten zvuk zaznamenal a na chvíli se zarazil. Pátravě se zahleděl do stínů, pak ale zavrtěl hlavou a opustil místnost. Lédě se úzkostí málem rozskočil hrudník. Tolik se bála, že jí objeví, a domyslí si, že poslouchala jejich rozhovor.   

,,Lédo, kde jsi byla? Lilly tvrdila, že jsi šla do knihovny, ale tam jsem tě nenašla." doběhla blondýnku udýchaná Alice.

,,Já...Byla jsem se pak projít a no, nějak jsem moc nevnímala kam jdu a zabloudila jsem a tak."

,,Aha, slyšela jsi už co se stalo Amy?"

,,Jinak to ani nešlo. Je to strašný, byla moc milá."

,,Jo, no taky mi není moc do smíchu, ale chtěla jsem se zeptat co je pravdy na tom, že jsi včera byla někde s Blackem?"

,,S Blackem? Takový nechutnosti. Teď je m i ještě hůř, děkuji."

,,Jo, s Blackem, slyšela jsem ho, jak se o tom baví se Zabinim." 

,,Ty myslíš Reguluse." došlo jí.

,,Jo, myslím Reguluse Blacka. Lédo, vždyť je to nejspíš smrtijed. Dávej si na něj bacha."

,,Není smrtijed," vyhrkla.

,,Jak si tím můžeš být tak jistá?"

,,Nevím, jen si nemyslím, že by se k nim přidal." snažila se zamluvit svojí zbrklost.

,,Nebuď naivní. Jsou zakžení až do morku kostí, celá jejich rodina. Teda až na pár výjimek."

,,Frank je s nimi taky příbuzný, že?"

,,Tak to jsem všichni, bohužel. Ale teď vážně. Nemůžu a ani nechci ti říkat s kým se můžeš setkávat a s kým ne, ale jako tvoje kamarádka ti chci pouze poradit, aby si od něj dala ruce dál. je zákeřný a zlý."

,Zákeřný a zlý?´prolétlo Lédě hlavou.

,,Uvidíme," odpověděla. Alice se na ní chvíli koukala, ale pak pokrčila rameny a odešla. léda sledovala záda své kamarádky dokud nezašla za roh. Bylo jí to líto, že se neshodly, ale ona si prostě nedokázala představit, že by byl Regulus zlý. Ani po tom, co vyslechla ve sklepení.

,,Uvidíme, jo?" ozval se hlas těsně za jejím uchem a dívka byla okamžitě vtažena do dveří, které se tvářily jako závěs.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 FifinQa FifinQa | Web | 26. září 2010 v 22:57 | Reagovat

Pěkný dess

2 lucrecia lucrecia | Web | 27. září 2010 v 7:06 | Reagovat

To byla úžasná kapitola. Chvílemi mi připadalo jako bych četla uplně jinou povídku. Nebyla to hůř a ani líp napsané než předchozí kapitoly, ale byla v tom uplně jiná atmosféra. Nebo to je možná taky tím, že je venku ještě děsná tma a na okno mi bubnují dešťové kapky a já jsem zachumlaná v posteli, místo toho abych teď seděla v autobuse na cestě do školy jak bych správně měla (záškolačka jedna :D )
Jo a hrozně moc se mi líbilo to co jsi tam napsala o nebelvíru. A máš v tom naprostou pravdu a to je taky možná to proč mi nikdy nebelvír nebyl sympatický, protože já naprosto postrádám zvědavost, takže bych se tam nikdy nedostala.
A nakonec..co to jako má být za ukončení. To mě takto jako chceš napínat dokud nepřidáš další kapitolu? Kdo ji to tam vtáhl do dveří?
No shrnuto, už se moc těším na další kapitolu.

3 Pierretta Pierretta | Web | 27. září 2010 v 11:23 | Reagovat

Musím naprosto souhlasit s lucrecií, bezvadná kapitola! Piš, piš, piš dál! Jsem napnutá jako šňůra na prádlo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama