Bitva z keře

31. října 2010 v 21:25 | chillychilly |  Kdo vlastně jsem?
Tak a jdeme do finále. Po této kapitole už následuje pouze epilog. V Lédě se konečně projeví alespoň kapka nebelvírské odvahy. Zato v epilogu jí bude potřebovat skoro vanu. Co se stane a co se nestane jedné noci v jedné vesničce během jednoho boje.
,,Už musíme jít, je čas," zašeptal najednou a odtrhnul se od ní. Léda znervózněla. Jak mu má říct, že tam nechce jít? Že to prostě neudělá. Že už nechce nikoho zabít?

,,Já tam nechci," zamumlala plaše.

,,To je normální, že se bojíš, ale nemusíš mít strach, bude tam i Lucius." Usmál se na ni povzbudivě.

,A to mě má jako uklidnit?´pomyslela si. Nahlas však jenom povzdechla. Věděla, že ani jinou možnost nemá, pokud tam nepůjde, zabije ji. Teď když Voldemorta už i viděla je to jasné. Regulus ji chytnul za ruku a společně se vykradli ven z pozemků školy. Před bránou už na ně čekala další postava.

,,Trvalo vám to," přivítala je.

,,Severusi?"

,,Jasně, řvi tady moje jméno, to je to nejlepší, co můžeš udělat," bylo jí odpovědí. Pak jim nabídnul ruce, všichni tři se chytli, škublo to s nimi a za chvíli už byli na kraji nějakého lesa, jenom kousíček od skupinky maskovaných postav. Ze skupiny se odtrhl jeden ze smrtijedů a šel za nimi.

,,Budete se držet v zadu, jste tady jenom, aby jste viděli, jak to vypadá a popřípadě je dorazili, jasné? Jinak se do ničeho moc nepleťte. Možná budeme mít i návštěvu z Řádu." Byl to Lucius.

,,Návštěvu z Řádu?" zeptala se vystrašeně Léda, ,,na koho to útočíte?"

,,Na dům Amandy Bonesové," odpověděl a vrátil se zpátky k větší skupině. Léda však byla vyděšená. Nečekala, že budou útočit na tolik váženou rodinu a navíc v Řádu přece byli Potterovi a Alicin tatínek.

,,Lédo, nemusíš se bát, budeš se držet v zadu, nic se ti nestane," stisknul jí konejšivě ruku Regulus. Pak na něj někdo zavolal a on se od nich odpojil.

,,Proč jsi vlastně tady? Nepřipadá mi, jak by jsi chtěla sloužit Pánovi Zla."

,,Já nevím, proč jsem tady." Odpověděla popravdě, ,,je to sled podivných událostí, které jsem nebyla s to zastavit a tak jsem skončila tady. Sama to nechápu. Prostě jsem jen začala chodit s Regulusem."

,,Vybrala sis špatného Blacka," zkonstatoval to Severus.
Najednou se dala skupina smrtijedů do pohybu. Severus s Lédou si nandali kápě a vydali se za nimi. Regulus se jim ztratil. Postavy v pláštích se zastavili před velikým domem na kraji vesnice. Pak se rozlehl zvuk, který zněl jako desetkrát zesílený výstřel z pušky a první řada smrtijedů zakolísala. Vypadalo to, že jejich zamýšlená oběť je na ně připravená.

,,Pojď," smýknul s ní Severu ke keři a odhodil ji do něj. Dívka dopadla na zem s ošklivým křupnutím. Než se stačila rozkoukat a zjistit škody způsobené na jejím zápěstí, proletěl jí nad hlavou fialový paprsek. Usoudila, že největší chybou by teď bylo vylézat z tohoto relativně bezpečného úkrytu. Podívala se směrem k bojišti a pochopila, proč  ji Severus odhodil. Řád je napadnul ze zadu, což nečekali. Netušili, že už zde budou připraveni. Podcenili situaci. Snape ji zachránil, protože ona sama by nejspíš nebyla schopná bojovat a navíc, ze zadu byli nejvíc na ráně. Smrtijedi teď byli obklopeni ze dvou stran. Nevypadalo to pro ně dobře, na druhou stranu,  bylo jich víc.
Pak uviděla něco, co jí doslova vyrazilo dech. Mezi členy Řádu bojoval i Frank Longbottom. Právě se bil s postavou ve které jasně vytušila Luciuse. Frank před Malfoyem mírně ustupoval a nebyl si vědom díry, která zela jen pár kroků za ním. Naproti tomu Lucius o ní věděl až moc dobře.
Nevěděla, co dělat. Bylo jasné, že jakmile Frank zakolísá, Lucius vyšle smrtící kletbu a ta si najde cíl. Jediné, co ji napadlo bylo po bratrovi vystřelit omračující kletbu. Bezmyšlenkovitě na něj namířila hůlkou a Lucius padnul k zemi. Frak se rozhlédnul, aby poděkoval svému zachránci, nikoho však nenašel.

,,Avada kedavra," zakřičel vysoký ženský hlas v bezprostřední blízkosti keře. Léda viděla, jak jeden z obránců uskočil. Belatrix zavyla.

,,Crucio," vystřelila po něm znovu. Muž zase uskočil a stihnul po ní vrhnout svou kletbu, Bella ji odrazila mávnutím hůlky, ale to už k ní letěla další kletba. Té se vyhnout nedokázala a hůlka jí vyletěla z ruky. Rychle po ní skočila a stačila ji zachytit. Ten malinkatý okamžik však muži stačil k tomu, aby ji spoutal. Jakmile byla Bella zneškodněna, otřel si pot z čela a Léda v něm poznala pana Pottera. Zalezla ještě hlouběji do keře, bitva byla nebezpečně blízko ní.

,,Někdo je v tom keři, někdo tam je!" zakřičel kdosi v její blízkosti a ona byla nucena prchat. Musela oběhnout celou zahradu, aby se dostala na dohled bojujícím. Nutně potřebovala být v obraze, aby mohla v případě potřeby ochránit své blízké. Nemohla však nikoho z nich najít. Navíc si nebyla jistá, jestli by Severuse a Reguluse poznala.
Ozvala se kaskáda práskavých zvuků a najednou zde bylo až moc smrtijedů. Obránci se pomalu začali stahovat až se téměř všichni přemístili. Až na jednu postavu, kterou se smrtijedům podařilo v poslední chvíli omráčit a spoutat.

,,Co s ním?" zeptala se Bella.

,,Necháme někoho z nováčků, ať si pohraje," ozval se chladný hlas.

,,V tom případě, kdo to asi bude," zeptala se Bella rozverně a točila se dokola, ,, ano, už máme vítěze. Holčičku, která potřebuje pánovi dokázat největší loajalitu," zasmála se.

,,Kdepak máme naší malinkatou Lédu?" smála se protivným vysokým smíchem.

,,Viděli jste ji během boje někdo?" otočila se po ostatních.

,,Lédo!" zavolala protivným dětským hláskem. Dívka už nemohla dál poslouchat její řeči a tak sebrala veškerou svou nebelvírskou odvahu a vystoupila ze stínů.

,,Tady jsi, máme pro tebe práci. Na, pohraj si," ukázala na ležící postavu.

,,Enervate," probrala ji. Léda přišla blíž. Byl to pan Potter. Tolik se podobal Jamesovi. Akorát měl poněkud zkrocené vlasy, ale jinak jako by mu jeho syn z oka vypadnul.

,,Pohraj si s ním," zašeptala jí do ucha Belatrix, ,, tak dělej. Taky se chceme pobavit."
,,Crucio!" vyslovila sama, když to dívka nehodlala udělat. Muž sebou v křečích házel. Když vše skončilo, ležel na zemi a lapal po dechu.

,,Tak dělej, skonči to. Zabij ho," syčela dívce do ucha. Ta však kroutila hlavou. Nemohla to udělat. Dívala se mu do očí a viděla v nich Jamese. Nemohla to udělat, už ne.

,,Ne," zašeptala.

,,Cože jsi to řekla?"

,,Ne, nemůžu…"

,,Tak ty nemůžeš. Avada Kedavra!" zahřměla a z očí pana Pottera jako by něco vyprchalo.

,,Je to tak snadné," zavrněla Bella. Lédu mezitím smrtijedi obstoupili v kroužku.

,,Co s ní?" ukázal na dívku hůlkou Abraxas Malfoy. Lédě bylo jasné, že se jí její otec nikdy nezastane, bude dělat, jako že do jeho rodiny v životě nepatřila.

,,Vezměte ji k pánovi," usmála se Belatrix.

*** 

,,Podívej se mi do očí," zazněl příkaz jež nelze neuposlechnout. Prožívala to všechno znovu. Pád do keře, pohled na bitvu, vyslanou kletbu proti Luciusovi, nemoc zabít pana Pottera. Voldemort násilně vypadnul z její mysli. Zabolelo ji to.

,,Zrádce," oznámil chladně.
Chvíli se na ní díval se zdviženou hůlkou, pak ale trhnul hlavou směrem k Regulusovi.

,,Ty jsi ji sem přivedl, ty ji zabij. A řekl bych, že rodina Malfoyových by měla být u toho, přece jenom se určitě budou ctít rozloučit s dcerou," usmál se.

,,Myslím, že bychom jí měli dát den, aby si uspořádala své myšlenky. A pak se pobavíme." mávnul hůlkou a spoutal ji provazy. Pak ji odlevitoval do kobky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 5. listopadu 2010 v 18:55 | Reagovat

Tak konečně se Leda ziskala moje sympatie. Jsem zvědavá co udělá Regulus, těším se na další (poslední) kapitolu.

2 chillychilly chillychilly | Web | 6. listopadu 2010 v 10:00 | Reagovat

[1]: konečně se v ní projevilo alespoň trochuz Nebelvíru, ale myslím si, že do té koleje prostě patří, ne každá statečnost se nutně omezuje na bezhlavé vrhání se na pomoc potřebným, jako to dělal Harry

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama