Časy se mění

2. října 2010 v 10:16 | chillychilly |  Kdo vlastně jsem?
Nějak to protahuji, ale slibuji, že v příští kapitolce se to už stane. Doufám. Člověk má vždycky dopředu něco naplánovaného, jenže pak se zakecá a rozhodne se to hodit do té další, protože do téhle se to nehodí a tak pokračuje pořád dál a dál. Achjo, jsem hrozná, ale vážně, čestný skautský (má to pro vás nějakou cenu, když vám prozradím, že nejsem skaut?), v té příští se už k tomu dopracuji.


Léda seděla na lavici v učebně hned vedle formulí a čekala na Severuse. Ten už měl desetiminutové zpoždění. Dívce pomalu docházela trpělivost. V tom vrzly dveře a někdo vešel do místnosti.

,,Jdeš pozdě," začala Léda aniž by se na příchozího podívala.

,,Promiň, nemohl jsem se zbavit Maicnara." odpověděl jí.

,,Regulusi?" podivila se dívka, když místo očekávaného Snapea uviděla Blacka.

,,Milerád jsem to převzal za Severuse. Nebyl z toho zrovna nadšený a tak jsem se nabídl, že mu pomůžu. Myslím, že na tom nejsem o nic hůř než on."

,,To uvidíme. Každopádně to možná bude lepší. Severus je mírně arogantní."

,,Severus, to si nedokážu představit," zavrtěl hlavou s uličnickým úšklebkem. Léda se musela smát.

,,Tak začneme, ne? Co bude jako první?"

,,Důležité je ovládat neverbální kouzla..." dál už se zabral do vykládání o jejich důležitosti a později i do praktických ukázek. Léda ho pozorně poslouchala a snažila se něčemu přiučit. Později se pustili o do opravdového souboje, ale v něm jí vždy porazil a pak jí vysvětloval chyby. Léda se tolik soustředila, aby ty samé nezopakovala, takže udělala nové.

,,Myslím, že pro dnešek skončíme." oznámil po dvou hodinách Black a posadil se na lavici.

,,Jsem špatná, vím to." posadila se k němu smutně blondýnka a sklopila krásnou hlavu.

,,Ne, nejsi, jen jsi nepozorná. To by se ti ovšem mohlo někdy vymstít. Ale myslím, že se můžeš zlepšit. Každopádně jsem něco na naší první hodinu speciálně koupil," vytáhl z brašny velkou láhev plnou zlatavé tekutiny.

,,Tohle ve dvou nevypijeme."

,,Jen aby ses nedivila." zasmál se a otevřel jí. Pak proměnil dva kalamáře na skleničky a jednu z nich dívce podal.

,,Na co?"

,,Na moje neúspěchy." pozvedla sklenku do vzduchu a přiťukla si s usmívajícím se Regulusem. Pak se zhluboka napila. Mladík nezůstal pozadu a napodobil jí. Po několika dalších sklenicích už byli dosti v podroušeném stavu. Regulus, který vypadal o dost líp než Léda rozhodnul, že už by měli skončit a tak se pokusil dívku dostat na nohy. To se mu však nepodařilo, se smíchem se zhroutila na zem a tam ležela. Při tom cosi žvatlala, Regulus tomu nevěnoval přílišnou pozornost.

,,No, co se dá dělat," pokrčil rameny a chtěl jí tam nechat. Pak si to ale rozmyslel a vzal dívku do náručí. Ačkoli byla lehounká, docela se mu pronesla. Litoval, že nebelvír nemá společenskou místnost blíž. Když se ocitl před portrétem uvědomil si, že nezná heslo. Chvíli byl v pokušení nechat tam blondýnku  na pospas duchům, učitelům a Filchovi. Pak si ale uvědomil, že by to nebyl nejlepší nápad. Kdyby se o tom doslech Lucius...

,,Co ty tady děláš?" zavrčel na něj kdosi popuzeně.

,,Siriusi, taky tě tak strašně rád vidím," otočil se na svého bratra. Bylo zvláštní, jak si ti dva byli i nebyli podobní.

,,Co si jí udělal?" ukázal na pochrupující Lédu starší ze sourozenců.

,,Já? Nic," jemně s ní zatřásl, aby se vzbudila. Z polospánku zašeptala jeho jméno a usmála se.

,,Tak vidíš, je v naprostém pořádku. Jenom trochu unavená." s tím mu jí chtěl předat. Pak se ale zarazil a vtiskl dívce polibek, Ta se nijak nebránila spíš naopak. Regulusovi to bylo jedno, stejně si nic nebude zítra pamatovat. Zato Sirius ano. Bradavický cassanova vypadal, že ho co nejdřív zavraždí. A vypadal docela odhodlaně, možná že i to byl jeden z důvodů, proč Regulus vyklidil pole. Siriusovi nezbývalo nic jiného než totálně opilou dívku doprovodit až do její ložnice.

,,Siriusi Blacku, vypadni odtud," vyjela na něj polooblečená Lilly.

,,Nic by mi neudělalo větší radost," procedil mezi zuby a vtáhl dovnitř Lédu.

,,Co si s ní proboha vyváděl!"

,,Já nic, takhle jsem jí před chvilkou...našel."

,,Ta je jako pytel."

,,Mě to nepovídej." zavrčel mladík a odešel. To samo o sobě nebylo normální. Sirius Black odešel z dívčí ložnice aniž by zneuctil nějakou z jejích obyvatelek. Časy se holt mění.

Ráno si Léda vůbec nic nepamatovala. Zato jí bylo neuvěřitelně špatně. A necápala, proč je na ní Sirius tak naštvaný. Po snídani se k ní připojil Regulus.

,,Dobré ráno, krásko, jak se vede?" začal rozhovor. Léda se na něj zvědavě zakoukala.

,,Jo, jde to. Stalo se něco?" nechápala, proč se tak usmívá, ale lezlo jí to na nervy.

,,Nic se nestalo, jen, že včera to bylo moc hezké a tak jsem si říkal, nechtěla by si se mnou někam zajít? Dneska?"

,,Jako na rande," podívala se na něj překvapeně.

,,Ano, jako na rande."

,,Já..no moc ráda," obdarovala ho zářivým úsměvem.

,,Takže domluveno. Končím ve tři, takže o půl čtvrté ve vstupní síni?" Léda mu na to kývla a pak se jako ve snách odloučila. Potřebovala si ještě dojít pro věci na přeměňování.     
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 2. října 2010 v 15:50 | Reagovat

Naprosto skvělá kapitola. Ta si teda zahrává s ohněm, stejně jako Regulus. Ale já bych s ním klidně šla místo Lédy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama