Na cestě (1)

7. listopadu 2010 v 21:15 | chillychilly |  Pohřběte své mrtvé (HP FF)
A je tady první kapitola nové povídky. Musím vám ještě předem sdělit, že rozhodně nebude tak pesimistická, jak zní její název. Kapitola je krátká, ale myslím, že u téhle povídky tomu tak bude vždycky. Takže nečekejte nějaké dlouhé hodinové čtení.Jinak se budou střídat retrospektivní kapitoly s přítomností, myslím, že to většinou poznáte. Pár kapitol teď bude tak trochu o ničem, ale je to potřeba abych vás uvedla do děje, tak se tím nenechte odradit. Pac a pusu,,Vstávej," ozvalo se přede dveřmi a z postele vykoukla střapatá hlava rozcuchané dívky. Rozhlédla se po pokoji, zaostřila na budík a znovu padla na polštář. Za chvilku už klidně pochrupávala.

,,Už jsi vstala?" ozvalo se tak o minutu později. Dívce nezbývalo nic jiného, než vylézt z postele a pomalým krokem se dostat až ke dveřím koupelny. Tam si na hlavu pustila proud ledové vody.
Snažila se vzpomenout si, co včera dělala, ale nějak jí to  nešlo. Vypudila z hlavy myšlenky na včerejší večer a oddala se slastnému pocitu vody dopadající na hlavu. Po chvíli sprchu vypnula a pokusila se nasoukat do oblečení. Nedařilo se jí. Dílem proto, že byla ještě v polospánku a dílem také proto, že se jí neustále vše díky kocovině rozmazávalo před očima.
Po čtvrt hodině zápasení se jí podařilo obléci a vrhla se k zrcadlu, aby alespoň nějak upravila svůj spánkem otlačení a kocovinou bledý obličej. O učesání vlasů se ani nepokoušela. Bylo to marné, ty si prostě žily svým vlastním životem.

,,Vypadáš hrozně," přivítala ji postarší žena v kuchyni.

,,Díky, babi, přesně tohle jsem si přála slyšet." zahučela dívka a svalila se na židli.

,,Co si dáš?"

,,Čaj. Jen čaj, díky," poděkovala, když jí babička podala hrnek plný kouřící tekutiny.

,,Co to byla za hocha, co tě dovedl domu," sedla si naproti ní a zahájila výslech.

,Jo, to kdybych věděla,´pomyslela si v duchu.

,,Ale, jeden Jessin kamarád. Znáš to," mávla rukou.

,,Nezvykej si na to, že se budeš takhle chovat. To vás v té škole učí hezké věci." Už zase narážela na její školu. Vždycky to tak skončilo. Nejspíš celé Bradavice vinila úplně ze všeho. Nejvíce pak ze smrti své jediné dcery.

,,Ale babi, nezačínej zase. Neměli bychom už vyrazit?" podívala se po hodinách.

,,No vidíš, tak honem, dojdi si pro věci, já zatím zavolám taxi." Dívka s námahou vyšla do patra a odlevitovala svůj kufr dolů do předsíně. Za chvíli se ozval domovní zvonek, jejich taxi přijelo. Jelikož využívali mudlovských služeb, musela do auta kufr odnést sama.

,,Ukažte, slečno, já vám pomůžu," s vděčným úsměvem se na mladého taxikáře podívala a nahrnula se do auta. Za chvíli vystupovaly na nádraží. Spěchaly k přepážce, která skrývala vchod na její nástupiště. Jako vždy se rozloučily před přepážkou. Babička nesnášela kouzla a odmítla se jich jakkoli účastnit, což mimo jiné znamenalo, že nikdy nebyla na nástupišti děvět a tři čtvrtě.

,,Chovej se slušně, ano," políbila ji na čelo a postrčila směrem k přepážce.  Na chvíli ji zahalila oblaka kouře, ale pak se mohla volně rozhlédnout po nástupišti ve snaze vyhledat své spolužáky. Nikoho z nich neviděla a tak odlevitovala kufr a sama se posadila do prázdného kupé.

,,Hej, Bennetová, jak se vede?" objevil se ve dveřích kapitán nebelvírského famfrpálového družstva a hned se usadil naproti.

,,Jde to," odpověděla mu. Právě ji pokoušela příšerná bolest hlavy.

,,Celý prázdniny jsem o tobě neslyšel. Byla jsi vůbec s někým od nás v kontaktu?"

,,Ne, babička nemá ráda kouzla a cokoli, co s nima souvisí," povzdechla se.

,,Jo, to máš docela těžký. Takže ani s Lily jsi si nepsala?"

,,Mám to těžký, uklízet musím ručně," zašklebila se na něj a James vyprsknul smíchy, ,,nebyla jsem v kontaktu vůbec s nikým. Vždyť víš, že se s Lily moc nebavím."

,,Tak to jo, no, rád jsem tě viděl, půjdu se poohlédnout po klucích."

,,Jasně, čau," zvedla ruku na pozdrav. Ještě ani za Jamesem nezapadly dveře a už se jí do kupé hrnuli kamarádi.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 9. listopadu 2010 v 19:16 | Reagovat

Tak zatím netuším, jakým směrem se děj bude ubírat, takže nemůžu posoudit, jestli nová povídka vypadá nadějně, ale rozhodně se mi první kapitola moc líbila. Hlavně mě překvapila slova, že se s Lili moc nebaví, protože jsem asi ještě nečetla povídku z doby pobortů, kde by se hlavní hrdinka bavila s Jamesem a přitom ne s Lili, to se mi právě na této kapitole líbilo, je to neco jiného, i když si myslím, že její vztah se s Lili asi v průběhu vylepší. A pak mě taky rozesmála zmínka o klukovi, který ji doprovodil domů. I čarodějky mají zážitky obyčejných dívek. Moc se těším na další kapitolu a jsem zvědavá, co se z povídky vyvine. Ale rozhodně s hlavní zápletkou nijak nepospíchej, mě vždycky na povídkých nejvíc baví ta omáčka kolem.
To jsem se dnes nějak rozkecala a ještě ke všumu to ani nedává smysl. Tak to raději ani nečti. :D

2 chillychilly chillychilly | Web | 9. listopadu 2010 v 20:23 | Reagovat

[1]: parávě naopak , tvůj dlouhý komentář mě potěšil. Každopádně mám napsaných asi tak pět kapitol dopředu a ještě se tam zápletka nijak neobjevila, ono by to mělo jít tak nějak postupně, snad se mi to podaří

3 chillychilly chillychilly | Web | 9. listopadu 2010 v 20:23 | Reagovat

parávě :D ach ne, pro dnešek bych měla skončit s psaním

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 14. listopadu 2010 v 12:30 | Reagovat

tak né no... já si tak nějak představovala čekajícího Draca :D ale dobře, nevadí,... bohužel, v období pobertů je dost možností, ale všechny známe... a furt to čteme a píšeme :D
jinak je zajímavý, že ještě furt nevíme křestní jméno hlavní postavy :O

5 chillychilly chillychilly | Web | 14. listopadu 2010 v 15:09 | Reagovat

[4]: to je účelem, natahovat dokud to jde :D
Mám radši na psaní Poberty, přijde mi, že je lehčí něcoi vymyslet a při tom se držet kánonu. Přece jenom z doby HP to pak alespoň maličko člověk musí překopat....

6 Haruhi Haruhi | 6. prosince 2010 v 22:15 | Reagovat

Hrdinka je mi značně sympatická. Už i tím, že má kocovinu a nemůže se dostat do oblečení a že netuší, kdo jí to doprovázel domů, to mě rozesmálo :) No nic, vzhůru na další kapitolu :D

7 chillychilly chillychilly | Web | 7. prosince 2010 v 10:27 | Reagovat

[6]: Tak koukám, že se vám více než nějaké Mary Sue líbí obyčejné slečny s obyčejnými problémy.

8 kami kami | Web | 2. ledna 2011 v 15:16 | Reagovat

Vidideľne máš vo všetkých kapitolových poviedkach AUTP... ale už som si na to zvykla u Nel-ly, tak to hádam prežijem aj tu. :-D
Myslím, že som si dala správnu voľbu, prológ bol zaujímavý, ako som už dávnejšie písala a tu sme zase vkročili do školského života. Som zvedavá, ako si to vymyslela, kapitol máš už dosť. :-)
(A tvoje jednorázovky sú vážne neprekonateľné. ;-))

9 chillychilly chillychilly | Web | 2. ledna 2011 v 15:23 | Reagovat

[8Tak děkuji, děkuji. Dopředu mám u této povídky dopsanou první část... Ale ten její konec je mírně, nevím, takový zdlouhavý. No, snad tě to příliš nezklame.
Jo, AUTP mám často, vždy jsem chtěla napsat povídku jenom s postavami z předlohy, ale vždycky se mi tam vloudí nějaká vlastní....
Oh, děkuji, děkuji. Nepřekonatelné, to nevím, ale myslím, že špatné občas taky nejsou :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama