Namáhavý den (13)

29. listopadu 2010 v 21:08 | chillychilly |  Pohřběte své mrtvé (HP FF)
Kapitola o možném začátku jednoho podivného "přátelství" . Těžko říct, jak to vlastně skončí. Pro Carlu to bude opravdu namáhavý den.
Kéž by mi na smutek stačila taky tabulka čokolády, jako stačila Abi. O víkendu jsem se dozvěděla, že moje sestřenice má rakovinu, takže tady brečím jako želva.
Nějak se mi to nechce nikomu říkat, ale svým způsobem nějaké to "pohlazení" potřebuji, tak to píši alespoň vám, internetovým lidem.  


,,V sobotu bude Křiklanův večírek, půjdeme tam?" přitočil se ke Carle při snídani James.

,,Já nejsem zvaná, mé lektvarové schopnosti jsou katastrofální," povzdechla si.

,,Ale já jsem zvaný, takže tě s sebou vezmu, teda jestli chceš."

,,No, já nevím. To znamená vzít si šaty a tak, co?"

,,Jo, něco takového to obnáší."

,,Carla půjde a moc ráda," zasáhla do rozhovoru Abi zrovna ve chvíli, kdy chtěla Carla odmítnout s tím, že nemá žádné šaty. James se na ni usmál a odešel.

,,Zbláznila jsi se? Nemám co na sebe. Navíc, Křiklan mě nesnáší."

,,Něco ti půjčím, tak nešil," mávla nad tím rukou Abi a dál se věnovala své snídani.


,,Slyšela jsme, že jdeš s Jamesem Potterem na ten večírek," začala velmi nesměle Lily Evansová, poté, co si ke Carle přisedla v knihovně ke stejnému stolu.

,,Jo, jdu," zatvářila se mírně sklesle Carla. Takové akce ji nikdy obzvlášť nebraly. Věděla, že tam bude spousta zmijozelských a Kříklanových oblíbenců.

,,No, víš, vy spolu chodíte, že jo?" rusovláska byla evidentně v rozpacích.

,,Jo, chodíme. Proč?"

,,Ale jen tak. Nevím, jestli mám ne ten večírek vůbec chodit."

,,Může to být zábava, nemyslíš? I když, popravdě, jdu tam jenom kvůli Jamesovi, jinak bych tam vážně být nemusela."

,,Aha, já nevím, koho bych měla pozvat," podívala se na ní Lyli bezradně.

,,Zkus Abbota, ten není k zahození, a myslím, že po tobě kouká," nikdy by nečekala, že se zrovna o tomhle bude bavit s Lily. Jejich předchozí rozhovory se většinou omezovali na školu a úkoly.

,,Myslíš?"

,,Co? Jestli ho máš pozvat, nebo jestli po tobě kouká."

,,No, obojí. Nikdy jsem si nevšimla, že by po mě někdo koukal. Teda kromě..."

,,Jo myslím, že po tobě kouká, být tebou, pozvala bych ho," skočila jí do řeči Carla. Pak se omluvila, že už musí na další hodinu a vyrazila pryč. V duchu se při svém úprku snažila přijít na to, co měl tento rozhovor znamenat. Právě se pokusila Lily dohodit Abbota. A proč? Jenom proto, že se bála, aby jí spolužačka nepřebrala Jamese.


,,Zítra musíme vybrat nějaké ty šaty. Koukneme se, co tady mám," rozpovídala se Abi o své garderobě. Carla ji tak úplně neposlouchala, znala kamarádčin šatník téměř nazpaměť. Radši se věnovala své večeři.

,,Jo, půjdu s Teddem Abbottem. Myslím, že by to mohlo být fajn, co říkáš?" otáčela se Lily na svoji havraspárskou kamarádku Alici.

,,No, jak myslíš," pokrčila rameny dívka.

,,Lily jde s Teddem?" podivila se Abi.  Alespoň něco jí dokázalo vytrhnout z řečí o jejích šatech.

,,Už to tak bude."

,,To je ale skvělá zpráva, ne?" rozzářila se tmavovláska.

,,Jak to myslíš?"

,,No, najde si přítele a je to. Konec tvých problémů. Nebude už pak mít o Jamese zájem."

,,Jen aby jí to vydrželo."

,,Prosím tě, nikdy si ještě s nikým nevyšla, tohle stoprocentně musí vydržet.",,Můžu s tebou mluvit?" ozval se Jamesův hlas setmělou společenskou místností. Carla, která se zrovna chystala do koupelny, zmizela ve stínech. Sice jí to přišlo pod její úroveň Jamese špehovat, ale jeho hlas zněl natolik naštvaně, že to v ní probuilo nezvyklou zvědavost.

,,O čem?" v Carle hrklo, ten hlas nepatřil nikomu jinému než Lily Evansové.

,,Nemůžu pochopit, že já jsem se o tebe snažil tak dlouho a nestál jsem ti ani o slušné odmítnutí a najednou se tady promenuješ s Teddem "pitomcem" Abbottem."

,,Co je ti do toho?" vyprskla Lily.

,,Co se s tebou děje. Dokonalá Lily Evansová, premiantka ročníku, čistá jako lilie. A najednou se spouštíš s kdekým," Kdyby hlas mohl vraždit, tak by Lily byla mrtvá.

,,Co? S nikým se nespouštím. Jsi ubohý, Pottere. A to jsem si myslela, že jsi se změnil," poslední větu zašeptala a vyběhla po schodech do dívčích ložnic.

,,Lily, počkej, já to tak nemyslel!" zavolal za ní James, pozdě. Carla stála schovaná ve stínu a čakala až mladík odejde. Pak potichoučku opustila svůj úkryt a odešla do koupelny, kde si napustila vanu plnou horké vody, ponořila se do ní až po krk a konečně se rozplakala. Poznala, že James jí nikdy nebude patřit. Že ona je jen nahrážkou za tu, kterou nemůže mít a kterou nejspíš doopravdy miluje.
Ve smutné náladě se vrátila zpátky na pokoj. Ve zvuku otevíraných dveří rozpoznala ještě jeden zvuk. Znělo to, jako kdyby někdo rychle popotáhl a snažil se napodobit spánek. Carla se chvíli rozmýšlela, ale pak promluvila.

,,Když mi není dobře, vezmu si kousek čokolády, alespoň takhle to vždycky dělala moje maminka."

,,Čokolády. To jako proti mozkomorům?" rozevřely se závěsy kolem Lilyiny postele a z nich vykoukla rozcuchaná zrzavá hlava. Dívka ještě měla zarudlé uplakané oči.  

,,Smutek jako smutek. Je to takový můj všelék."

,,No víš..." začala Lily.

,,Já tady jednu mám. Vždycky jednu mám," pousmála se na spolužačku a vyndala tabulku ze stolu. Pak z ní ulomila jednu řadu a podala rusovlásce.

,,Děkuji," pípla Lily nesměla a vzala si ji od ní.

,,Nemáš zač. Taky si trochu vezmu, dneska to byl namáhavý den."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucrecia lucrecia | Web | 30. listopadu 2010 v 13:31 | Reagovat

To je vážně smutná kapitola. Jak je ta láska namáhavá a kolik slz z ní je. Mluvím teď z vlastních zkušeností, takže si to dokážu představit. Být Carlou, tak se teď na Jamese vykašlu a přenechám ho jiným. Stejně to nemá cenu.
A teď k tobě. Rozhodně se do tvé situace nedokážu vžít, takže nebudu psát nic jako že to bude dobrý atd. A taky nevím, jak je to vážné. Moje spolužačka měla taky rakovinu, ale už je naprosto v pořádku a moje brababička měla taky rakovinu a umřela na to. A taky ti nebudu říkat, abys nebřečela, protože slzy pomáhají. Když jsi smutná tak klidně breč.

2 chillychilly chillychilly | Web | 30. listopadu 2010 v 14:10 | Reagovat

[1]: Uvidíme, jak se z toho Carla dostane a na co přijde.
Vážně nevím, jak špatně na tom je, Není to neléčitelné, takže můžu doufat, ale pořád je to takový strašák. Zní to hrozně, když to někdo řekne.

3 Nel-ly Nel-ly | Web | 1. prosince 2010 v 21:16 | Reagovat

Vážně je hodná... ach jo, nesnášim tě, proč to děláš? :(
snad si najde někoho, kdo o ní bude doopravdy stát

4 chillychilly chillychilly | Web | 1. prosince 2010 v 21:26 | Reagovat

[3]: Přijde mi jako mrzimorka, asi se minula kolejí, ale já jí potřebovala v Nebelvíru...
Snad najde, co ty víš, třeba to nakonec bude James. Vzpamatuje se z Lily, která si vezmě Remuse a já tím naprosto překopu kánon :-D

5 Haruhi Haruhi | Web | 6. ledna 2011 v 18:18 | Reagovat

Achych ach, chudinka Carla. Chudinka Lily. Tak co bude dál? Jdu si to přečíst! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama