Rozhovor (10)

20. listopadu 2010 v 18:32 | chillychilly |  Pohřběte své mrtvé (HP FF)
Carliny ne zrovna neopodstatněné obavy. Další kraťoučká kapitola. Musím říct, že se mi to krátké psaní opravdu zalíbilo. Ale slibuji, že takhle krátká bude jenom tahle povídka. A zjistila jsem, že bych možná taky mohla něco přidat k Čisté krvi, tak se na to taky vrhnu a uvidím, jak to dopadne...Ačkoli strávila s Jamese hezký večer, ráno seděla smutná na posteli a přemýšlela. Ze zamyšlení ji vytrhla Dora, která se vrátila ze snídaně pro věci na famfrpál.

,,Carlo, co se děje?"

,,Nemyslíš si, že mě James má jenom proto, že nemůže mít Lily. Že jsem prostě náhrada za ní?" podívala se se slzami v očích na Doru.

,,To já nevím. Ale vezmi si to takhle. Měl jí rád a nejspíš ještě pořád má. Tohle nejde jen tak odtrhnout. Ale nejspíš si uvědomil, že to nemá cenu a tak začíná od začátku. Nemyslím si, že by tě využíval, alespoň úmyslně ne. Má tě rád, jen mu dej chvíli, než se přes Lily přenese úplně."

,,Dobře. Jen o ní musím přestat žvanit pokaždé, když jsme spolu."

,,A co jinak? Je to dobrý?"

,,Úžasný. Zatím nejlepší dva týdny v mém životě."  zasnila se.

,,Detaily nemusím znát. Ty budou zajímat Abi. Takže se o nich nejspíš stejně dozvím ať chci nebo ne."

,,Zatím jsme nedělali nic, co by Abi až tak zajímalo."

,,Alespoň jedna moje kamarádka se chová jako slušně vychovaná dívka."

,,Tak to běž říct mojí babičce," zasmutněla Carla.

,,Pořád je to tak špatný?"

,,Nemyslím, že je to špatný. Jenomže je proti všem kouzlům od maminčině smrti ještě víc předpojatá než dřív. A chtěla by mě mít u sebe, aby ze mě mohla vychovat mladou dámu."

,,Je to těžký, ale jednou se to spraví. Zkusili jste si o tom popovídat."

,,Ono to pořádně nejde. Na jednu stranu ji chápu, rodina jí opovrhovala, narodila se jako moták, a to asi není snadné. Ale nechali jí dostatek prostředků, aby si mohla zařídit pohodlný život. Vzala si jednoho mudlu a narodila se jí čarodějka. To pro ni musel být šok. Maminka měla vše, co ona mít nemohla. Babiččina rodina chtěla mamku adoptovat, ale ona jim to nedovolila, takže se od nich celá rodina odvrátila. A pak se po několika letech maminka vrátila domů s tím, že je těhotná a že se bude vdávat, za kouzelníka. Takže ačkoli se babička chtěla od světa kouzel naprosto odstřihnout, nepodařilo se jí to." bylo to poprvé, co tohle někomu vykládala, předtím vždy všem řekla, že je z mudlovské rodiny a tím to končilo.

,,Takže tvoje babička je moták?" užasla Dora.

,,Jo, už to tak bude."

,,A jak se vlastně jmenovala za svobodna?"

,, Isabela Gampová, teda to není celé její jméno, ale znáš to, ta miliarda uprostřed není důležitá."

,,Mě to povídej," povzdechla si Dora. Ačkoli její rodiče byli benevolentní vůči mudlům, tak přesto udržovali určité tradice.

,,Hele, nemá cenu se tím teď trápit. Babičku máš daleko. navíc si teď musíš jenom užívat to, že máš tak úžasného přítele," usmála se na ní.

,,Takže můj strach je neopodstatněný?"

,,Myslím, že je. Akorát by si to tím svým žvaněním mohla zkazit. Prostě se snaž Lily v hovoru vyhýbat."

,,Pokusím se," slíbila Carla. Dora popadla věci a zmizela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 20. listopadu 2010 v 23:17 | Reagovat

:-P příště bych místo odseku kapitoly doporučila tři tečky.... za chvíli se v tom počtu budeš ztrácet
takže chválit nebudu ani tu úžasnou historii babči, která se hned objevuje v novém světle, prostě nebudu...

2 chillychilly chillychilly | Web | 21. listopadu 2010 v 14:41 | Reagovat

[1]: Tak já na Vánoce přidám kapitolu s velkým K, bude dlooouhá :-)  ať máte radost... Alespoň ten začátek odehrávající se v Bradavicích bude takhle krátký, pak už asi budu psát delší kapitoly.... možná, že budou mít i normální délku :D (cca 3-4 stránky ve wordu, to je takový průměr), ale nic neslibuji ;-)

3 Daine Daine | Web | 21. listopadu 2010 v 16:42 | Reagovat

zvláštny nápad dať Jamesa dokopy aj s niekým iným ako s Lily...popravde jej to prajem..nikdy sa mi nepáčilo to , ako sa k nemu správala.Asi ju neviem pochopiť.Uvidím ako to pojde ďalej ..:D

4 chillychilly chillychilly | Web | 22. listopadu 2010 v 16:14 | Reagovat

[3]: Já mám ráda klasiku, takže na prá James a Lily nedám dopustit, ale taky jsem zvědavá, jak to vlatsně dopadne, teda, ne že bych to nevěděla, jen ta realizace, no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama