Už jsi to slyšel? (16)

13. prosince 2010 v 17:34 | chillychilly |  Pohřběte své mrtvé (HP FF)
Tak jsem si říkala, že bych možná mohla přidat další kapitolu. Mám jich sice napsaných dopředu docela dost, ale nějak se mi nezdají. Přijde mi, že zapadají do nudného stereotrypu, ale snad se mi z něj podaří vybruslit. Ještě se nějak ty další pokusím poupravit. Uvidíme, uvidíme.


,,Slyšela jsi to?" zeptala se své Carli Abi.

,,Co jsem měla slyšet?" zazívala dívka a svalila se na lavici ke kamarádce.

,,Když nepočítám to, že Sirius se Snapeem dostali trest, protže se servali na večírku, tak...." udělala Abi významnou pomlku.

,,Tak...?" pobízela ji Carla.

,,Lily začala chodit s Teddem."

,,Aha, no šla s ním na ten večírek, takže se to asi dalo očekávat," nevěnovala tomu až takovou pozornost kudrnatá dívka a nalila si čaj.

,,No počkej, měla by jsi být překvapená a šťastná a padnout mi k nohám a líbat je, protože jsem to já, kdo ti přinesl tuhle úžasnou zprávu," Abi nemohla pochopit, proč její kamarádka na to nereaguje s nadšením, ale přiímá tento fakt zcela lhostejně.

,,Nepřijde mi to až tak úžasné. Ale i tak jsem ráda, že k tomu došlo," v duchu však jásala. Nedělala si nějaké naděje, že by to James pustilo rychleji, když bude s někým Lily chodit, ale alespoň malý obrat ve svůj prospěch tam viděla.

***


Mezitím na druhé straně stolu:

,,Už jsi to slyšel?" začal opatrně Sirius.

,,Co jsem měl slyšet?" zazíval unavený James. V noci se pořádně nevyspal, navíc měl mírnou kocovinku.

,,No, kromě toho že mám trest se Srabusem, tak to o Evansový," James si přestal protírat unavené oči a začal Tichošlápkovi věnovat dostatečnou pozornost.

,,Co o Evansový?"

,,Takže neslyšel. V tom případě je mi líto, že jsem ten, co ti to musí oznámit, ale na tom večírku se dala do kupy s Abbottem," Jamesova ruka se zastavila na své cestě za černou kávou. Ohromeně se na kamaráda díval. Působil trochu jako kapr vytažený ven z vody.

,,Dala se do kupy a Teddem "pitomcem" Abbottem?" pořád ještě zůstával strnulý ve své pozici, alespoň ruku už spustil dolu.

,,No, kámo, už to tak bude," poplácal ho po rameni Sirius.

,,Když chce chodit s takovým blbcem. Pro mě za mě," předstíral nezájem. Bohužel ho prozradila ruka zatnutá v pěst.

,,Takže je ti to jedno?" vyzvídal Sirius.

,,Naprosto. Nic mi do toho není a už vůbec mě nezajímá, co, s kým a kde dělá. Je mi to absolutně ukradený," praštil do stolu až se rozdrnčely skleničky.

,,No, mě o tom přesvědčovat nemusíš. To spíš sebe," na tohle neměl James jak odpovědět a tak zvolil metodu mlčení. Sirius se dost často choval jako idiot, ale když na to přišlo, tak uměl zasáhnout přesně na to správné místo.

 ***

,,Slečno Bennetová, vnímáte mě vůbec?" šlehl učebnou naštvaný hlas profesorky přeměňování.

,,Ano, poslouchám," trhla s sebou Carla a probrala se ze svého transu. Celou hodinu strávila zíráním do zrzavých vlasů své spolužačky. A nebyla jediná.

,,O čem jsem tedy mluvila?" zeptala se s ironií, za kterou by se nestyděl ani kdejaký student Zmijozelu.

,,O Gampově zákonu," prohlásila dívka sebejistě.

,,Samozřejmě, takže se dnes v osm hodin společně s panem Potterem dostavíte do mého kabinetu. Kdyby vás to náhodou zajímalo, mluvila jsem o zákonu zachování hmoty při přeměně větších živočichů v menší."

,,Omlovám se," kajícně sklopila Carla hlavu. Pak se podívala po Doře.

,,S Jamesem?"

,,Byl na tom hůř, prohlásil, že probíráme kůrolezy. Nechápu, jak ho to napadlo," dusila se smíchy její blonďatá kamarádka, ,, co to s váma oběma dneska je?"

,,Neruším vás?" ozvala se znovu McGonnagallová a obě dívky radši ztichly.  

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 16. prosince 2010 v 13:54 | Reagovat

Tentokrát si ani nebudu stěžovat, že by sis mohla někdy zkusit trochu protahovat a popisovat :D protože tohle moc hezky zapadalo - ach jo, už se jim to, broukům, blíží, co? 8-O

2 chillychilly chillychilly | Web | 16. prosince 2010 v 16:10 | Reagovat

[1]: Podle toho, co tím myslíš... :D každöpádně já už mám dopsanou první část a začínám tu druhou - smutnou...
jé, to je poprvé, co si netěžuješ na délku :) děkuji

3 Haruhi Haruhi | Web | 29. ledna 2011 v 21:53 | Reagovat

Skvělé reakce na tu novinku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama