13. prosince

10. ledna 2011 v 21:11 | chillychilly |  V novém světě (HP FF)
Další kapitolu jsem sice slíbila už na miulý týden, ale snad mi bude opdpuštěno, nějak poslední dobou nestíhám všechno, co bych chtěla. Je velmi krátká, ale dozvíte se v ní informace, na které jsem se ptali v komentářích u minulé, první, kapitoly. Doufám, že se bude líbit.


13. 12. 2003
Konečně jsem se dozvěděla spoustu věcí, které mě zajímaly od našeho druhého setkání. Jako první její jméno.

,,Ahoj, ani jsem se nepředstavila, musíš si o mě myslet, že jsem nevychovaná. Lenka Láskorádová, jméno mé," podala mi ruku a já s ní zatřásla.

,,Joan Selicková," uvědomila jsem si, že jsem se také nepředstavila.

,,Já vím, tak tedy...." vyprávěla mi příběh o starých časech. Nebylo tomu prý tak dávno, co chodila do školy čar a kouzel v Bradavicích. Společně s ní tam studoval a později se i spřátelili, chlapec, o kterém si všichni mysleli, že je vyvolený - Harry Potter. Vyvolený proto, že jako nemluvně porazil nejhoršího černokněžníka všech dob. Všichni si mysleli, že ten černokněžník zemřel, avšak když byla Lenka ve třetím ročníku, vrátil se. A když byla v šestém, udála se rozhodující bitva mezi ním a Harrym Potterem. Chlapec, který měl být vyvolený zemřel. Voldemort po jeho smrti už hravě potlačil zbývající odpor. Lenka byla v Závěrečné bitvě raněna, proto se jejího závěru neúčastnila čímž ji minula následná čistka.  

,,A co se se všemi stalo?" nedalo mi to a musela jsem se zeptat.

,,Spoustu jich popravili hned na místě. Ty, co byli čisté krve poslali do Azkabanu. Kromě Nevilla Longbottoma, toho popravili mezi prvními. Většinu lidí před smrtí mučili. Členy Fénixova řádu téměř všechny pozabíjeli nebo poslali do Azkabanu. Ron a Hermiona, Harryho nejlepší přátelé,  prchli do zahraničí. Nikdo neví, co s nimi je. Občas se objeví zprávy, že je chytili, ale není to pravda," na chvíli se odmlčela. Tolik mě to překvapovalo. Tolik násilí. Ve všech světech, my měli světové války a oni měli Voldemorta. Nikde to není lepší, vždycky se najde někdo, kdo touží po moci.

,,Už nejsou žádné Bradavice. Byli po Závěrečné bitvě natolik poškozené, že už nešly opravit a nová škola se nevybudovala. Leda tak pro smrtijedy. Je v Prasinkách a vyučují se tam ti nejčistokrevnější. Povětšinou černé magii a nenávisti vůči ostatním. My učíme své děti doma a kouzelníci narození v mudlovských rodinách o svých schopnostech vůbec nic neví," poprvé za tu dobu, co Lenku znám, nepůsobila střeleně.

,,Jestli se chceš něco naučit, stačí říct. Snažíme se kouzelníky jako jsi ty najít, ale jsme jen velice málo úspěšní. Přijdu zase za týden," řekla, položila na stůl knihu a zmizela.

Pravdivé moderní dějiny, tak se kniha jmenovala. Mapovala kouzelnickou historii od začátků první války po dozvuky té druhé.  
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 11. ledna 2011 v 21:16 | Reagovat

Fíha! Práve si mi darovala depresívny zvyšok večera. :D Ako sa môžem tešiť, keď si urobila zo všetkými postavami niečo tak škaredé? :D
Znovu si uvedomujem, že ak niekoho len tak zabijete ako pisateľ, je to úplne iné, ako keď to dostanete ako čitateľ.
Je to síce len krátke, ale prpelnené takým množstvom temných informácií... asi si tám cukrík, aby som nebola smutná. :D Ale je to zaujímavé, vôbec netuším, ako to pôjde ďalej.
Luna ako postava... dúfam, že vieš do čoho ideš? :D (Ja zase mám čo hovoriť... :-D)
Teším sa na pokračovanie. :-)

2 Chillychilly Chillychilly | Web | 12. ledna 2011 v 15:40 | Reagovat

[1]: Uznávám, že Lenka není zrovna nejlehčí a že mám před ní tak trochu respekt, ale tak, snad se mi to podaří, jestli ne, upozorněte mě, prosím, na to.
To je mi líto, že jsi z toho pak měla depresivní večer, to nebyl záměr :)
Každopádně cukřík v podobě čokolády pomáhá (alespoň Remus to tvrdí)
no, s pokračováním to bude trochu horší, momentálně nemám moc času, plus, ráda bych se zbavila Pohřběte své mrtvé...

3 Haruhi Haruhi | Web | 19. března 2011 v 8:57 | Reagovat

Wow, tak tohle je hodně zajímavé ;-) Nic takového jsem ještě nečetla (a že už jsem těch povídek přečetla...) jsem zvědavá, co bude dál :-)

4 Itachi-chan Itachi-chan | Web | 20. května 2011 v 17:15 | Reagovat

Je setsakramensky těžké napsat na HP v dnešní době něco, co ještě nenapsal nikdo před tebou. Tobě se to povedlo. Je to moc pěkné a už se těším na další kapču. Píšeš úžasně.

5 chillychilly chillychilly | Web | 20. května 2011 v 17:42 | Reagovat

[4]: Děkuji *červená se až na (ehm) zadku*
Já jsem doufám, že nespasnu k MS,
Jé, když mám nového čtenáře, to abych během zkoušek sesmolila další kapitoly :) aby si nemusela dlouho čekat, ono to vždycky otráví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama