O ničem (19)

18. ledna 2011 v 21:09 | chillychilly |  Pohřběte své mrtvé (HP FF)
Došla mi fantazie, co se týče názvů kapitol. No zkuste si z takhle krátký věci vytáhnout nějaký název (a pak mi to napiště do komentářů). Kapitola je, jak napovídá název o ničem. I když byla potřeba. Příští by měla být zajímavější. A myslím, že vás napadne, o čem bude. Jinak jsem zase přeskočila jednu kapitolu, která byla ,dle mého názoru, naprosto zbytečná a ještě více o ničem.
,,Co plánuješ na vánoční prázdniny?" přitočil se ke Carla James.

,,Pojedu za babičkou. A pak na silvestra k Doře. Co ty?"

,,Vánoce strávím se Siriusem, bydlí u nás a potom k nám přijedou kluci. Teda, Peter ještě neodpověděl, tak nevím. Poslední dobou se chová tak jinak. Není s námi tolik jako před tím, asi se něco děje, ale nechce nám říct co," v očích měl vepsanou starost o svého kamaráda.

,,To je mi líto. Stejně Siriuse obdivuji, já bych nikdy utéct nemohla," povzdechla si.

,,Každá mě obdivuje," mrknul na ní Sirius. Právě procházel kolem a zaslechl její poslední větu.

,,Už bysme měli jít," otočil se na Jamese a pak zmizel v portrétu.

,,Kam jdete? Vždycky někam zmizíte," James jí na to však neodpověděl. Pouze se usmál  a následoval Siriuse. Měli nějaké tajemství, ale tohle muselo být nějaké opravdu velké. Protože každé tajemství Pobertů dříve či později vyšlo na jevo a jednalo se o nějaký žertík. Jenže tohle už udržovali hodně dlouho. Chvíli poledem propalovala zadní stěnu portrétu, pak se ale otočila a stále zahloubaná do myšlenek nad tím, kam pokaždé mizí se posadila do křesla u krbu.

,,Ahoj," ozvalo se z křesla naproti. Carla sebou trhla. Nevšimla si, že by tam někdo seděl.

,,Jé, ahoj, promiň, nevšimla jsem si tě," omluvila se, že nepozdravila jako první.

,,Nic se neděje, taky se mi to stává," mávla nad tím rukou Lily.

,,Jdeš na ten vánoční večírek ke Křiklanovi?" zeptala se po chvíli mlčení rusovláska. Carla pokrčila rameny, nevěděla. James jí o ničem neřekl a ona nebyla v Křikově klubu.

 ,,Ono se to ví od včerejška tak asi ještě neměl příležitost. Každopádně by to měl být předvánoční maškarní ples. Bude to zábava. Další den už se pojede domů, " ujišťovala ji okamžitě dívka, že na ni James určitě nezapoměl.

,,Na maškarním jsem byla jednou, jako malou mě tam vzala maminka. Byla to normální mudlovská akce. Pamatuji si z toho akorát to, že mi Bill Flenders utrhnul ouško z kostýmu a kousnul mě do nosu," ušklíbla se Carla. Její první maškarní dopadlo katastrofálně. Nakonec se s tím chlapcem poprala a oba dva si s brekem maminky odvedly domů. Od té doby na žádném podobném dýchánku nebyla.  

,,Za co jsi, prosím tě, šla?" smála se Lily na celé kolo.

,,Za králíčka. A byl to moc hezký kostým abys věděla. Později se mi Bill přiznal, že jsem se mu líbila."

,,Školkové lásky jsou nejhezčí," povzdechla si rusovláska. Povídaly si ještě dlouho. Obě překvapilo, kolik mají společného, že se jim spolu tak dobře povídá. Nakonec se Lily protáhla, zazívala a řekla, že už opravdu musí jít spát. Carla se jí ještě zasmála, jak ve své ospalosti zakopla o křeslo a spadla nějakým páťákům za krk.
Rozhodla se, že Lily bude následovat až za chvíli, nejdřív si chtěla nějak urovnat myšlenky. Nakonec si je urovnávala tak dlouho, až usnula.

PRÁSK!

,,Dávej přece bacha," ozval se podrážděný sykot. Carla otevřela oči. Překvapilo ji, že krb už je vyhaslý. Posadila se v křesle a ohlédla se. Spatřila dvě postavy. Pak v krbu vzplál jeden uhlík a přítomné osvítilo světlo.

,,Jamesi?"  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pierretta Pierretta | Web | 19. ledna 2011 v 19:23 | Reagovat

Náhodou mě se tahle kapitolka líbí :) ano, je sice poměrně krátká, ale taková milá - zvlášť kostým králíčka. Na kamaráda to sice nemá (ten prý šel jednou za činčilu ;D ), ale i tak je to moc pěkný kostým. Myslím, že mám ještě někde doma převlek za sovu...

Nicméně, co se názvu kapitoly týče, co třeba "Pobertovo tajemství", hmm? Dobrá, uznávám, že nic moc, ale lepší než drátem do oka, ne? :)

2 chillychilly chillychilly | Web | 19. ledna 2011 v 19:44 | Reagovat

[1]: Tak to každopádně :D
Za činčilu? Jako fakt? To byl oblečený v něčem stříbrným a chlupatý s dlouhým ocasem? :-D
Za sovu, tak to bych chtěla vidět :-) já vždycky šla za princeznu nebo čarodějnici, nic výstředního...

3 Nel-ly Nel-ly | Web | 20. ledna 2011 v 15:32 | Reagovat

S tebou je fakt sranda... člověka navnadíš a pak si to skončíš, řekni... po jaký délce? tak stránka? teda... příště čtu, až tu bodou tři kapitoly naráz, protože tohle vůbec není sranda

(taky bych chtěla, aby mě někdo z lásky kousel do nosu :-D to mě tahali v první třídě za copy a nakonec to dopadlo tak, že jsem dotyčného schodila ze schodů... ale asi to bylo fakt nejdelší "chození" od první až do nějaký třetí třídy :-D)

4 Chillychilly Chillychilly | Web | 20. ledna 2011 v 16:25 | Reagovat

[3]: Jo, ona to bude asi tak stránka a půl. Já za to nemůe, nějak mě začaly tyhle krátký kapitoly bavit :D Tak já přespříště přidám dvojdíl, ju? Ono se to dohromady docela hodí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama