Útěk

1. ledna 2011 v 21:57 | chillychilly |  Čistá krev (HP FF)
Už jsem hodně dlouho nepřidala kapitolu k této povídce. Sice jsem ji měla napsanou už hodně dlouho, ale pořád jsem jí upravovala a upravovala. Stále s ní nejsem spokojená, ale co, snad se bude líbit.


,,Má paní, máte se připravit, za chvíli tady bude váš doprovod," pištěla Neena zatímco se Alice převlékala. Její manžel skutečně splnil, co slíbil a ona dnes mohla jít na Příčnou ulici. Samozřejmě s pořádnou zásobou mnoholičného lektvaru. Nevěděla, jak ta žena bude vypadat, napít se mohla těsně před přemístěním. 
Ještě několik minut se shlížela v zrcadle. Nakonec sešla dolů, aby se podívala, jestli i Bella splnila to, co slíbila. Pod schodištěm stál mohutný muž. Mohutný bylo slabé slovo, byl tlustý, ale ohromně. Alice si ho dlouho prohlížela, ale krk nenašla. Když sešla dolů, muž se jí uklonil a nabídl jí tak pohled na lysinu. jinak měl husté plavé vlasy, které vypadaly jako špatně položené šindele. Působil tak podivně hranatě. A co bylo nejhorší, nemluvil, huhňal.

,,neidentifikovatelný zvuk,"  Alice na něj vrhla nechápavý pohled a když zjistila, že mu oči směřují ke dveřím, přikývla. Domyslela si, že už chce vyrazit. Nechápala, jak se někdo takový mohl stát smrtijedem. Myslela si, že to jsou většinou inteligentní a reprezentativní lidé. Pak si ale vzpomněla na Severuse a Bellatrix. Ale i tak nemohla pochopit, jak si Thomas mohla za svého služebníka vybrat někoho natolik příšerného. Muž však musel být o něco inteligentnější, než si myslela, jelikož ji k sobě připoutal kouzlem. Nemohla se od něj hnout na vzdálenost větší než metr.

Přemístili se ke vchodu do Příčné ulice, kde byla hrubě vtažena do stínu. Muž zabublal cosi, čemu dvíka nerozumněla. dovtípila se však, že je již čas na mnoholičný lektvar. Napila se a měla co dělat, aby to nevyprskla zpátky. Bylo to odporné, ale chuť lektvaru nebyla nic v porovnání s tím, co se s ní dělo pak. Dopadla na všechny čtyři s snažila se nepůsobit žádný hluk což šlo docela těžko.
Po několika vteřinách agonie, které se jí zdály neuvěřitelně dlouhé, vstala a prohlédla si své ruce. Měla je velmi světlé, prsty štíhlé a dlouhé. Vzala do ruky pramen vlasů a spatřila zářivou blonďatou. Vyštrachala z kapsy zrcátko. Vypadala úchvatně. Myslela si, že Thomas vybere nějakou méně nápadnou podobu, ale to by nebyl on.
Naštěstí její manžel vybral dárce Aliciny velikosti. Smrtijde si ji změřil pohledem a podal jí hřeben. Když se dívka dostatečně upravila, mohli vyrazit. Nestačili však ještě vyjít z jejich úkrytu, když ho ozážilo zelené světlo a Alice byla znovu vtažena do stínu.

,,Neměla jsi ho zabít," zašeptala vyděšeně při pohledu do Belatrixiny tváře.

,, Nikomu chybět nebude," prskla podrážděně.

,,Slíbila jsi mi, že ho jenom omráčíš."

,,Teď už to stejně nejde vzít zpátky. Tady máš peníze a tady zásobu mnoholičného lektvaru," podávala jí věci.

,,A co moje hůlka? Potřebuji hůlku."

,,Samozřejmě. Vezmu tě k jednomu výrobci. Sice to není Ollivander, ale budeš to muset přežít," žena vypadala, že by Alici měla nejradši co nejdříve z krku. Bella vytrhla muži vlas, vložila ho do kalíšku s odpornou bahnitou tekutinou a na jeden zátah to vypila.

,,Na zdraví," pronela mírně sarkasticky Alice. Pak se otočila, rozhodně nemusela být svědkem Belliny proměny. Absence dávivých zvuků za jejími zády jí napověděla, že je proměna u konce. Byl to jeden z nejvíce strašidelných zážitků v Aliciině životě. Mrtvola muže ležela přeměněné Belatrix u nohou. Žena ji překročila a vyšla do světla ulice. Dívka se vydala za ní.
Místo aby vstoupily do ruchu Příčné ulice se však vydaly na Obrtlou. Bella vešla do jednoho zastrčeného krámku, uvnitř to vypadalo snad ještě hůř než venku. Prodavač se však na nic neptal a Alice po chvíli zkoušení získala uspokojivou hůlku. Přesto však toužila po své vlastní. Tahle jí nešla tolik do ruky.

,,Teď na mě použij Obliviate," zašeptala Bella jakmile se pomocí jiného lektvaru vrátila do své podoby. Dívka jí poslechla, zašeptala zaklínadlo a vysála z ženiny hlavy vzpomínky na její velkou zradu. Jakmile bylo kouzlo u konce, přemístila se.

Ocitla se v Prasinkách a vzápětí ji zalila příšerná bolest.  
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nicol Nicol | Web | 1. ledna 2011 v 23:17 | Reagovat

Anooo, Děkuji, strašně jsem se těšila na další kapču x)) xD
Vypadá to zajímavě, jsem zvědavá co bude dělat dál x)
Příšerná bolest? hmmm, to bude určitě Voldyho práce..
Nechám se překvapit.. je to super x)

2 chillychilly chillychilly | Web | 1. ledna 2011 v 23:30 | Reagovat

[1]: Jj, díky tobě jsem se vrhla na tuhle povídku, upravila jí, protože jsem tam měla šílené množství chyb a donutila se nějak se prokousat tím, co už jsem měla sepsané jako pokračování. Takže to vypadá, že se jí zase po dlouhé době začnu věnovat.
Díky moc, snad nezklamu

3 Lív Lív | 3. ledna 2011 v 22:27 | Reagovat

Takže, jaksi souhlasím. xD Povídka je perfektní, jediné co ji kazí, je, že si nemůžu přečíst pokračování. xD No co, holt počkám. xD Ale musím říct, že ráda, protože Alice (Gauntová či Raddleová?) a její trable za to stojí. xD

4 chillychilly chillychilly | Web | 4. ledna 2011 v 7:30 | Reagovat

[3]: Děkuji, děkuji. Pokračování už je napsanáé, jen jsem zvyklá, že mám vždycky víc kapitol do zásoby a jak jsem moc nepočítala s pokračováním u této povídky, tak mám jenom jednu a půl kapči a to je žalostně málo, takže si nejdřív udělám nějaký náskok. Ale myslím, že pokračování přidám do pátku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama