V podzemí

6. ledna 2011 v 18:12 | chillychilly |  Čistá krev (HP FF)
Co se dělo po Alicině útěku? A ještě po tom? Jinak, Alicina vzpomínka z dětství je inspirovaná mým vlastním zážitkem, kdy mě můj milovaný sourozenec zavřel do peřiňáku. Byla jsem z toho podobně nadšená jako ona. A taky bych od té doby nevlezla do ničeho těsného a temného.Podívala se na svoji ruku, ale viděla pouze krev. Protočily se jí panenky a ona omdlela.
Když se probrala znovu, ležela pořád na cestě z Prasinek, byla jí hrozná zima, ale ruku už necítila. Sebrala odvahu a podívala se na ni. Chyběl jí poslední článěk malíčku a kousek masa na předloktí.

,,Do prdele," zasténala a pokusila se posadit. Pak si uvědomila, že by jí nikdo neměl najít v její pravé podobě. Našla lahvičku s mnoholičným lektvarem a lokla si. Nic  se nestalo. Usoudila proto, že se ještě nestačila proměnit do své původní podoby.
Byla jí pořádná zima, cítila že je, když ne něco horšího, tak alespoň nachlazená. Zvedla se, zakrvácenou ruku zabalila do pláště a vydala se do vesnice. Vpadla do vyhřátého lokálu hostince a ubytovala se na jméno Isabela Watersová.

,,Na kolik nocí to budete chtít, slečno?" otázala se jí znuděně se tvářící hostinská.

,,Minimálně na dvě," podala jí tři galeony.

Pokoj nevypadal moc dobře, ale zatím to stačilo. Sprcha byla společná pro jedno patro a stejně tak záchod. Naštěstí se zde moc hostů nenacházelo. Pokoj byl tmavý a vlhký. Všudypřítomnou zimu zahnala, když zapálila oheň v krbu. Jakmile se jí uka rozehřála, začala znovu nesnesitelně bolet.

Sešla dolu do lokálu a musela se při tom ze všech sil držet, aby nesténala bolestí. Očima vyhledala hostinskou a zamířila k ní.

,,Prosím vás, nemáte lektvar proti bolesti?" hostinská se na ni podezřívavě zahleděla.

,,Hrozně mě bolí hlava. Přemisťování mi nedělá vůbec dobře," zalhala. Na to žena jen přikývla a lahvičku jí donesla. Zjevně to byl častý problém návštěvníků.

,,Děkuji," vzala si ji od ní. Bude si muset koupit bylinky.
Zamknula se v koupelně a vybalila zmrzačenou ruku z pláště. Nebyl to hezký pohled. Do rány se jí dostala vlákna z pláště,takže si ruku musela nejříve vyčistit. A vzhledem k tomu, že neměla nic lepšího, použila sůl. Pak vypila lektvar a na ruku použila zacelovací kouzlo. Nová kůže byla skoro průhledná. Pomyslela si, že by potřebovala ještě dokrvovací lektvar.
A taky si musí sehnat vlasy někoho jiného. Nemůže chodit takhle, vždyť Thomas ví, jak vypadá.
Osprchovala a v příjemě vytopeném pokoji se uložila ke spánku.
Probudil ji až pozdě v noci nějaký šramot a následné bouchání. Vyděšeně se posadila a rozhlédla po pokoji. Uslyšela dupání na schodech a pak dutý zvuk, který signalizoval, že něčí tělo dopadlo na zem.
Alice urychleně vstala, naštěstí byla oblečená. Nemělo cenu si brát mnoholičný lektvar, akorát by ji to zdrželo.
Otevřela okno a podívala se ven před hostinec. Stálo tam několik postav v kápích a hůlkami mířili na vchod. Na nic nečekala a vrhla se ke svým věcem, aby si je stihla nacpat do pláště.
Dveře do pokoje se otevřely a Alice do nich vyslala omračující kletbu. Podle zvuku zasáhla svůj cíl. Pak se vrhla za stůl.

,,Tak kdepak jsi?" ozval se ženský hlas, který nejméně čekala. Byla to Belatrix. Právě ta, co jí pomohla k útěku. Jenže ona si to nepamatovala. Alice jí odpověděla kletbou. Ke stolu doletěly dva omračující paprsky.
Dívka namířila hůlkou na postel a přivedla ji k životu. Pak ukázala na dveře. A postel vyrazila. Jamile se ozvaly první výkřiky, dívka na nic nečekala a proběhla dvěřma. Zamířila ke schodišti, to jí však blokovala dvě těla peroucí se s oživlým kusem nábytku.

,,Mdloby na tebe," vykřikla a omráčila Belatrix, ,, impedimenta," použila na druhého smrtijeda.
Seběhla schody a ocitla se v prázdném lokále. Skokem se vrhla za bar, nevěděla, jestli jí smtijedi venku viděli, ale nechtěla riskovat. Vběhla do místnosti za barem, doufala, že najde nějaké zadní dveře.

,,Alohomora," namířila na ně. Dveře se rozletěly avšak dovnitř vlétl rudý paprsek kouzla. Ona sama vyslala taktéž rudý - omračovací. Odpovědí jí byl temně fialový který ji zasáhl do paže. Čerstvě vytvořená kůže praskla a proudem se z ní vylila krev. Alice zaúpěla.

,,Vzdej to. Slyšel jsem, jak jse tě zasáhl. A bude to horší," donesl se k ní hlas z venku. Neodpovídala, přemýšlela. Byla přece havraspár, tak na něco musela přijít. Hůlkou pokynula na sklenice a ty se rozletěly ven z místnosti. Za chvíli slyšela nadávání smrtijeda, zrovna když se rozhodla, že vyběhne ven muž našel protikouzlo a sklenice spadly na zem.

,,Do háje," zaklela dívka. Musela se dostat na cestu vedoucí ze středu vesnice. Prasinky byly chráněny protipřemisťovacím kouzlem. Teď zalitovala, že není zvěromág. Hodilo by se jí to. A pak se to stalo.
Zakopla a upadla. Avšak podlaha zazněla podivně dutě. Podívala se pod sebe a našla kobereček, který byl přetažený přes dřevěná dvířka v podlaze. Zatáhal za železný kruh a dvířka otevřela. Pod ní zel černočerný otvor. Nevěděla, jak hluboký je, neviděla žádné schody. A páchl zatuchlinou.
Do místnosti vletěly dva paprsky kouzel a pak ještě jeden. Smrtijedi se začali stahovat k místu, kde byla. Musela jedna rychle.
Vyslala proti nim další kletby, nadechla se a skočila. Dopadla o půl metru níž  na kamennou plošinku. Natáhla se po padacích dvířkách a zavřela je. Pak přes ně kouzlem přehrnula kobereček.

,,Lumos," zašeptala a zachvěla se. Temné stísněné prostory jí nedělaly dobře. Skrčená se vydala po schodech dolu, ty ji dovedly až do sklepa. Vedle sudu zastrčeného v rohu našla další chodbu. Ocitla se v podzemních prostorách. Sklepy pod starými domy v Prasinkách byly téměř všechny propojeny.
Na nic nečekala a rychlým krokem se vydala dál od hostince. Věděla, že pomocí kouzel by bylo snadné ji objevit. V bezpečné vzdálenosti a totálně dezorientovaná si sedla na vlhkou zem a roztřásla se.

,,Alice, zahrajeme si na schovávanou, co říkáš?" smála se Belatrix na malé pětileté děvčátko.

,,Dobře, já se schovávám a ty hledáš, jo?" Bella souhlasila, přikryla si oči rukama a začala počítat. Alice se mezitím schovala do skříně v hostinském pokoji.

,,Deset! Už jdu!" ozval se Bellin hlas. Chvíli se nic nedělo, pak Alice uslyšela její dech těsně u skříně a vzápětí cvakl zámek. Belatrix se krutě zasmála a odběhla.

,,Bello? Co se děje?" Alice se pokusila otevřít dveře, ale nedařilo se jí to.  Zacloumala s nimi. Pak do nich bušila pěstičkami a přestala teprve v okamžiku, kdy jí začala horká tekutina skapávat po rukou. Klouby měla do krve sedřené.
S pláčem si sedla do jednoho rohu a snažila se vyhýbat kabátům. Měla pocit, že se na ní koukají. Začala se pláčem dusit, pak kašlat. Měla pocit, že nemůže dýchat. Proto začala křičet. Avšak žádnou ozvu to nemělo. Nikdo nepřišel. Byla doma sama s Belatrix a ta neměla v plánu ji pustit. 
Zdálo se jí, že uplynulo několik hodin než se dveře šatníku otevřely. V tu chvíli Alice už jenom chraptěla a nevnímala. Bylo to poprvé, co se její matce v hlase objevil náznak hysterie a strachu. 
Několik nocí musela spát s rozsvíceným světlem a budila se s pláčem nebo ze spánku křičela. O té doby se temným a stísněným prostorám vyhýbala.  

Vzpomínka na příšerný zážitek z dětství ji dohnala. Musela pryč než se z toho zblázní.

   
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lív Lív | 6. ledna 2011 v 23:30 | Reagovat

Myslím, že vím jak se cítí. xD Klaustrofobie je děsná věc, já panikářím už na záchodě. xD
Ale ne, moc jsme se nepohli. Doufám, že Alice vyhledá Brumbála a Voldy ji nikdy nenajde... no co, asi si budu muset znpvu přečíst pasáž, kde ho Harry zabíjí. xD

2 chillychilly chillychilly | Web | 7. ledna 2011 v 18:41 | Reagovat

[1]: Jo, to uvidíme, uvidíme, jak to nakonec dopadne... :D
Klastrofobií trpím, ale na záchodě mi špatně není. Vadí mi třeba být zavřená ve skříni. Nebo mám takovou postel s šuplíke, bratr s kamarádama se tam dřív rádi zavírali, mě by tam nikdo nedostal!

3 Nicol Nicol | Web | 7. ledna 2011 v 20:38 | Reagovat

Jo ten pocit znám taky.. Brácha mě motal do deky xD A od tý doby fakt nenávidím stísněný prostory x)
Jůů, Jde to zajímavě..x) určitě se teším na další kapitolku x)) skvěle, skvěle x)

4 chillychilly chillychilly | Web | 8. ledna 2011 v 13:48 | Reagovat

[3]: Jo, tak na další kapitolu si trochu počkáte. Teď nemám moc času psát, takže to bude chvíli trvat... a nechce se mi brát ze železné zásoby.

5 misha misha | 25. ledna 2011 v 0:35 | Reagovat

další prosííím je to úžasný :-)

6 chillychilly chillychilly | Web | 25. ledna 2011 v 19:33 | Reagovat

[5]: Jo, to si ještě chvilku počkáte. Nedřív si chci udělat malý náskok a dokončit první část Pohřběte své mrtvé, pak se začnu věnovat i dalším povídkám...

7 Leana Kailien Leana Kailien | Web | 23. února 2011 v 18:57 | Reagovat

Wau, pěkný. Moc se těšim na další kapitolu.

8 °Alex °Alex | Web | 28. února 2011 v 19:58 | Reagovat

Nádherná kapitola, tak ako tie predošlé :). Tešim sa na ďalšiu :).

9 °Alex °Alex | Web | 28. února 2011 v 20:33 | Reagovat

PS: zabudla som: v jednej kapitole bolo  Objev v něm kutila. To sa mi hrozne páčilo :-D :-D.

10 chillychilly chillychilly | Web | 28. února 2011 v 21:29 | Reagovat

Děkuji moc, pokusím se co nejdřív přidat další kapitolu, jen mi poslední dobu někam uletěla múza :(

11 Nikina Nikina | 21. srpna 2011 v 19:55 | Reagovat

Prosím napiš pokračování! Sic po dlouhé době, ale přece!!! Píšeš opravdu nádherné povídky, které čtu jedním dechem.

12 animalis animalis | E-mail | Web | 30. srpna 2011 v 18:31 | Reagovat

Kdy vlastně bude další?

13 chillychilly chillychilly | Web | 1. září 2011 v 15:29 | Reagovat

[11]:Nooo, já už tak nějak chtěla s kapitolovkama skončit... Tyjo, tak já vyhrabu, kde jsem co napsala a dám nějak další dohromady až budu mít víc času být na netu

[12]: Těžko říct, až přemůžu lenost a budu mít net delší dobu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama