Věrnost s krásou nesladíš

15. července 2011 v 21:17 | chillychilly |  jednorázovky
Pak mi budeš vyprávět
o divech, cos cestou zhléd.
A potvrdíš
ten věčný kříž:
věrnost s krásou nesladíš.
Tak dobře, už dlouho jsem znala tenhle úryveček a měla v hlavě představu, které dala tvar až dnes Kami a nová kapitola její úžasné povídky Miláčik . Za což bych jí chtěla tuhle povídečku věnovat, snad se neurazí.
Je to zmatené, ale doufám, že se v tom vyznáte.
Postavy: Draco, Mrs. Malfoy, ta třetí
doba: po válce,,Tak si jdi, vypadni!" křičela a mrštila po blonďatém muži polštářem. Tmavé vlasy za ní ve vzduchu vlály a ona vypadala jako ztělesnění bohyně pomsty. Ani se neohlédl, když odcházel. Věděl, že je temperamentní a že se jí těžko něco vysvětluje. Nechtěla ustoupit a vždy chtěla co nejvíc. A právě proto ho přitahovala. Její ctižádostivost a její chuť získat maximum mu imponovala. Ale dnes to všechno muselo skončit. Celý jejich veskrze prohnilý a přes to tak nádherný vztah. Když byli spolu, přestal se ovládat, nechal se zcela pohltit vášnivou hrou, které se mu nikde jinde nedostávalo. Bylo to tak návykové a bylo by tak jednoduché u ní zůstat, možná i napořád.

***********************************************************************************************************************************

Přišel domů a opatrně vešel do pokoje. Plavovlasá žena seděla u stolu a četla si. Dlouhé kadeře jí spadaly do obličeje a ona je neustále odhrnovala rukou. Zastrčila si neposedný pramínek za ucho a zakabonila se nad textem, který četla. Ústa se jí mírně pootevřela, a pak si přes rty přejela jazykem. Bylo to natolik vábivé gesto, že nemohl jinak než se k ní přiblížit. Nechtěl ji vyrušit, natolik mu přišla krásná a hodná obdivu, že mu stačilo sedět a hledět na její čistou krásu. Zdvihla nebesky modré oči a usmála se na něj.

,,Jsi doma," oznámila mu a přisedla si na pohovku, kde seděl i on. Podržel si její hlavu v dlaních a pak ji políbil.
Přitulila se k němu a vdechla jeho vůni. Cítila voňavku, kterou mu darovala k Vánocům, jemně kořeněná vůně a příměsí ještě něčeho jiného, jen to nedokázala identifikovat. Spokojeně se usmála do jeho oblečení a zůstala tak dlouho.

,,Jsi nádherná," zašeptal do jejích medově zbarvených vlasů. Věřila tomu, že je jenom její a že nikdy nepatřil nikomu jinému. Byla spokojená a přesně taková být měla. Malfoyovi vždy působili dojmem šťastné rodiny, přesně tak se to Draco od svých rodičů, zejména pak otce, naučil.

*************************************************************************************************************************************
Vystoupal po schodech do nejvyššího patra a zaklepal. Chvíli bylo jen ticho, které nakonec přerušily drobné krůčky a otevření dveří. V nich se objevila tmavovlasá elegantní žena. Měla jednoduchý a přes to slušivý účes, jemně nalíčený světlý obličej a padnoucí oblečení. Pronikavým pohledem propalovala muže naproti sobě. Vypadala jako nebezpečná šelma.

,,Co tady děláš?" disharmonický zvuk, který zničil ticho, jenž mezi nimi panovalo. Přistoupil ještě o krok blíž k ní a natáhnul ruku. Neuhnula. Přitáhnul si ji k sobě a prudce jí políbil, v okamžiku spojeních jejich rtů zapomněl na blonďatého anděla, který na něj čeká doma s večeří, v tu chvíli neexistovali žádné sliby. Zapomněl na všechno, byla jenom ona a jejich těla.

,,Pansy, já tě potřebuju," zamumlal do polibku a nechal se vtáhnout dovnitř bytu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kami kami | Web | 15. července 2011 v 22:35 | Reagovat

Ďakujem veľmi pekne za venovanie. Bola to krátka poviedka, ale veľmi sa mi páčila. Úplne som si zasadila ten príbeh do medzivojnového Anglicka, Pansy tak úplne pôsobila. To ľahké naznačenie puta medzi Dracom a jeho matkou bolo úžasné, ľahké a aj tak silné, ale ten koniec jasne ukázal, čo je život a hlavne obyčajný človek, chlap zač. Bolo to kruté ale reálne. Plná žena s protikladom jeho samého ho musí priťahovať a pripútavať. Ten obraz ako ho vťahuje  do bytu mi ostane ešte dlho. Vydarené. Ešte raz: "Vďaka."

2 kami kami | 15. července 2011 v 23:01 | Reagovat

[1]: Moment! To asi nebola jeho matka, ale manželka, že? Až teraz mi prišla na myseľ aj táto možnosť. Vidíš, stále ma núti tá poviedka uvažovať, som zvedavá načo prídem do zajtra rána. Veľmi sa mi páči.

3 paní archivová paní archivová | Web | 16. července 2011 v 0:54 | Reagovat

Úúúh! Pansy miluju! Většinou ji nemám ráda spárovanou přímo s Dracem, jelikož je to zaběhnuté z knihy, ale je dost pěkných povídek o nich. Tahle se mezi ně řadí. Hlavně důraz s poslední větou - jako dodatek, podtržení té povídky. A já být Malfík, také zdrhám od plavovlasého ztělesnění čistoty v podobě naivní manželky k Pans. Pans je prostě vše. (Manon je první a poslední má láska..:D)

4 chillychilly chillychilly | Web | 16. července 2011 v 13:17 | Reagovat

[1]: Děkuji, jsem ráda, že se ti líbí a to věnování si plně zasloužíš za to, že jsi jí dala směr.
hm, může to znít tak, jako že je to jeho matka... tyjo, to si to po sobě ještě budu muset přečíst a zjistit to. On je asi dost zavádějící popisek, ale když já si za boha nemohla vzpomenout, jak se jeho manželkě jmenovala. Jasně, Nel-ly o ní píše povídku, ale i tak, jenom to její příjmení mi vytanulo na mysli. Ještě jednou děkuji

[3]: Ano, dává se dohromady s Dracem, ale na druhou stranu, s kým jiným. Teplí bratři Crabbe a Goyle se k ní nehodí (chudák Pansy) a ještě jediný o kom bych byla schopná uvažovat by byl Neville, ale tam by taky byla chudák (ostatně, ani s Dráčkem to moc nevyhrála, ře?)
Na druhou stranu, člověk chce mít doma klid a jistotu, že jeho partner udělá, co mu řekne, a toho by se u Pansy asi nedočkal :)
Děkuji

5 lucrecia lucrecia | Web | 16. července 2011 v 19:17 | Reagovat

Fuj Pansy :-D Ale super povídka až na to, že pansy nemusím. Ale jejich vztah je skvělej, uplně to vidím před sebou, jak neklasicky pro draca to je a to se mi právě na tom líbí. Moc hezky jsi to napsala

6 chillychilly chillychilly | Web | 16. července 2011 v 19:33 | Reagovat

[5]: Jé, děkuji, jsem ráda, že jsi se přemohla i když Pansy nemusíš, ačkoli, on se to člověk vastně dozví až na konci, že? :)

7 Nessí Nessí | Web | 17. července 2011 v 7:42 | Reagovat

hezkej blog :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama