Z podzemí

2. září 2011 v 19:46 | chillychilly |  Čistá krev (HP FF)
Velmi dobře si pamatuji, jak jsem napsala, že s kapitolovkami seknu. No, objevila se mi zde přání, abych dopsala tuto povídku a já dokonce i vyhrabala kdesi z temných hlubin počítačových suplíků tuhle kapitolu. A tak jsem si řekla, proč ne. Ani jsme ji nijak neupravovala, tak snad se bude líbit. Je opravdu krátká, ale co.
Jinak jsem opravdu co se inspirace týče na mizině a právě přicházím do poslední fáze řešení svých zaneprazdňujících záležitostí, snad budu mít za týden či dva více času. A doufám, že taky chytím múzu za nohu nebo za křídla, či za co se běžně múza chytá a donutím jí, aby mi vnukla alespoň maličkatý nápad.Přemýšlela, musí přece znát nějaké zaklínadlo, které ji vyvede z podzemí. Na žádné takové si však nevzpoměla. Tak se dala na sever, jak jí ukázala hůlka. Konečně se chodba začala rozšiřovat až vyústila do sklepa. Bohužel, dveře byli zajištěny kouzlem proti proniknutí, A tady ani Alohomora nepomohla.
Uvažovala, jestli se nemá zkusit přemístit, ale pak to zavrhla, kdyby ještě byla v poli působnosti protipřemisťovacího kouzla, mělo by to pro ni katastrofální důsledky. Smrtijedům jako by zavámavala červeným šátkem přímo před nosem. A tak jí nezbývalo nic jiného, než se s nechutí vrhnout do bludiště podzemních chodeb. Naštěstí se vydala cestou, kde se chodba značně rozšířila a zvýšila. I přes to měla pocit, že jí strop spadne co nejříve na hlavu. Připadalo jí, že jde hodiny a hodiny, ale neměla kam odbočit, nebyly zde žádné boční chodby, jediné co jí zbývalo bylo jít dál. A najednou začala stoupat. Došla ke kamenné plošině, ze které dál vedly schody. Spousta schodů, z té výšky se jí zamotala hlava. S odhodláním a nadějí je začala zdolávat.

Po čtvrt hodině už byla na konci s dechem a si musela odpočinout. Konec schodiště byl v nedohlednu. Zapřela se z posledních sil a vyrazila. Konec ji překvapil. Po několika schodech totiž její výstup skončil a ona se ocitla před širokými a všeobecně podivnými dveřmi. Zatlačila do nich a ty se velmi snadno odklopily. Byla za zrcadlem. Podívala se, kam se dostala a překvapeně vydechla.

,,No páni," usmála se pro sebe. Byla v Bradavicích. Zaslechla něčí kroky, jak se k ní spěšně blíží. Rychle skočila do temného otvoru v zrcadle a přivřela za sebou.

,,Siriusi, zlatíčko, kam to jdeme?" ozval se dívčí hlas a neodpověděl mu nikdo jiný než bradavický cassanova Sirius Black.

,,Nech se překvapit," dívka se zachichotala a oba dva zmizeli za rohem. Alice se sama pro sebe usmála. Nic se nezměnilo, vše je při starém.
Radši zůstala skryta za zrcadlem, teď, když byl východ tak blízko ji už nechytaly děsy. Musela si rozmyslet, co bude dělat. Asi by měla vyhledat pomoc u Brumbála, přece jenom tento útěk byl z její strany velmi špatně naplánovaný. Nevěděla, co bude dělat, až se jí podařří utéct. Do poslední chvíle jenom doufala, ale nevěřila tomu. Rozhodla se, vyhledá pomoc Brumbála, koho taky jiného, vždyť to byl on, koho se její manžel bál ze všech nejvíce.

Obezřetně se vydala na cestu a ukrývala se ve stínech, nepřišlo jí žádoucí, aby snad byla spatřena. Kromě několika duchů, kteří se starali spíše o své záležitosti však nikoho neviděla. Došla až před chrlič, který ukrýval, jak věděla již z dřívějška, vchod do Brumbálovi pracovny. Odkašlala si a chtěla na něj promluvit, když se dveře samy od sebe rozestoupili. Když spatřila osobu ve vchodu, málem se dala na útěk. Na místě ji však zadržel strach, který ji zaskočil a zcela ovládnul.
Už se parkrát v ředitelně ocitla, takže pro ni nebyl problém ji naleznout, jenže neznala heslo.

,,Co tady děláš? Jako studentka oblečená nejsi, neznáš heslo," zakrákal jeden z chrličů.

,,Potřebovala bych dovnitř, je to naléhavé."

,,Tak naléhavé. Ale to by jsi přece znala heslo, nene, nemůžeme tě pustit dál."

,,Prosím."

,,No to je jiná. Asi budeš chytrá, umíš kouzelné slovíčko, to jen tak někdo neovládá," zakňučel druhý chrlič a pak se dveře otevřely. Mohla vejít. Vyjela po točitých schodech nahoru, nadechla se a zaklepala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 8. září 2011 v 0:46 | Reagovat

Sice už skoro nemám tušení, o čem to je :D ale je to sprvný... hezky to dopiš, jsem velký zastánce dopsání kapitolovek i po dlouhých, předlouchých odmlkách.
no... teď budu mít dost času, tak sek ouknu zpětně, co to tam vlastně bylo :D

2 wolf-lucy wolf-lucy | E-mail | Web | 23. září 2011 v 13:26 | Reagovat

Páni,napíšeš další kapitolu?
,,Prosím"

3 Sim Sim | 3. listopadu 2011 v 19:59 | Reagovat

Hezký napiš další prosím ;-)

4 Stejsy Stejsy | 4. listopadu 2011 v 14:55 | Reagovat

Jo! Koukej to dopsat ;D jsi talent, holka! :-)

5 chillychilly chillychilly | Web | 4. listopadu 2011 v 17:35 | Reagovat

To je tlak, ale hrozný, vážně :D no, dobře, pokusím se to nějak dopsat, jen mi to bude trvat dlouho, protože nestíhám ani tak
Ale všem děkuji

6 lola lola | 3. prosince 2011 v 12:31 | Reagovat

JO to je hustý takový cool a napínavý :-x moc se těšim na další kkapitolku :-P  :-)  ;-) psaní ti moc jde :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama