Jejich nenávist

17. října 2011 v 13:43 | chillychilly |  jednorázovky
Miluji Bellu jako námět. Je to pro mě jedna z nejsložitějších postav s pokřiveným charakterem. Mám představu, že kdysi byla nevinná a svým způsobem i hodná. Že byla taková druhá Narcissa, jenže narozdíl od její mladší sestry, která vždy byla pro všechny ztělesněním anděla, ona byla ďábel. A pak se z ní to, co se od ní očekávalo, stalo. Musela zažít nějakou postupnou nebo rychlou proměnou soustavů tragických a nepěkných věcích na ní spáchaných. Ať už to bylo její psychikou nebo v tom hrál roli opravdu nechutný zážitek. Musel se nějak změnit. Nemohla se taková narodit.
Jinak se omlouvám, tady v rozepsaných se mi to zobrazuje krásně, ale na blogu je nějaký pocuchaný formát a už nevím, co s tím. Prostě mě to neposlouchá. Snad vás to neodradí od čtení.


Jako malá jsem si představovala, koho mi rodiče vyberou. Nikdy jsem si do role svého nápadníka nedosazovala nikoho z těch, které jsem znala. Všichni mi připadali zvláštně hrubí, ačkoli jemní ve svých způsobech. Ale v Bradavicích jsem viděla jejich krutost. A tam jsem poznala, že ta se očekává i ode mě.
Jediný, kdo alespoň trochu splňoval podmínky na mého vysněného muže byl Lucius Malfoy. Nikdy jsem ho neviděla při žádné krutosti. Ano, ani on nebyl jiný, ale jeho způsoby dosáhnout toho, co chce byly jiné. Nepoužíval sílu ani násilí, používal mozek. Jeho síla se mi líbila. Ačkoli se zaměřoval povětšinou na daleko slabší jedince, imponoval mi. Jenže naši rodiče se domluvili, že si vezme Narcisu. Jak jsem ji pro to nenáviděla. Moji malou křehkou sestřičku.
Záhy jsem však zjistila, že Lucius není to, co hledám. Byl ke mě hrubý, žádná jemnost, vášeň, vzrušení. Pouze čisté ukojení vlastní potřeby. Jenom jsem ležela a snažila se působit statečně. Nechtěla jsem, aby viděl mé slzy. Ale uvnitř jsem se otřásala vzlyky, jako nikdy před tím. Připadalo mi, že mé bledé křehké tělo vzala do spárů zlá krutá šelma a drtí jej a ničí a zanechává na něm neviditelné ale o to bolestivější stopy. Připadala jsme si poznamenaná. A od té doby mě Cissy nenáviděla.

Na večírku mého zasnoubení s Rudolphusem Lestrangeem jsem po dlouhé době potkala svého malé bratránka Siriuse. Už nebyl tak malý. Jeho dospělost a krása mě překvapila. Byl opravdový Black. I když se snažil působit hrubě a neurvale vůči okolí, poznala jsem v něm jemnost a podivnou dětinskou hravost. Dlouhou dobu jsem nemohla z hlavy vyhnat gesto, jakým si odhrnul vlasy z čela a pak jeho drzý úsměv. Působil dojmem roztomilého malého štěněte s dobrým rodokmenem snažícím se působit jako nebezpečný dobrman.
Svedla jsem ho v ložnici svých rodičů. Nevadilo, kolik let nás dělilo, v posteli jsem byla jako malá stydlivá holčička zažívající své poprvé. Bylo to jemné a přes to spalující. Vzrušoval mě každý jeho dotyk. Snažil se, abych dosáhla své vlastní spokojenosti skrz tu jeho. Věnoval se mi. Líbal mě, hladil mě. Nacházel na mém těle místa, o kterých jsem netušila, že dokáží způsobit tolik slasti. Bylo to o tolik jiné než s Luciusem.
A znovu jsem se snažila v sobě udusit slzy. Jenže tohle nebyly slzy ponížení. Ale lítosti. Tohle byl jeden ukradený okamžik v ráji, který budu muset tvrdě splatit. Šeptal mi tak nádherná slova, že jsem jenom skrz jejich zvuk chápala význam. Jenže ty slova nemohly patřit mě, byla určená a stvořená pro jiné.
Pocuchaná a s rudými tvářemi jsem sešla mezi ostatní hosty bez jediného slovíčka jeho směrem.
Od té doby mě moji rodiče nesnášeli.
Od té doby mě Sirius Black nesnášel.
Od té doby jsem se sama sebe bála.

Věděla jsem, že s Lestrangem to nebude o tolik jiné než Luciusem, ale že bude tak hrubý, to jsem netušila. Poprvé v životě jsem před někým plakala. Ponížením i bolestí. Bylo to poprvé a naposledy co jsem si ho pustila k tělu.
Od té doby mě můj manžel nenáviděl. Od té doby jsem nenáviděla i já.

A/N Docela by mě zajímalo, jaký názor na Belatrixinu zlou stránku máte vy. Jinak se omlouvám za chyby, ale nechce nějak je tam nevidím, jenže tam musí být, vím to. A budou obludně velké.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bromance Bromance | Web | 17. října 2011 v 16:11 | Reagovat

Konečně zase něco od Chillinky! Mimochodem, víš, že po tobě pojmenuju králíka? :-D
Ale k věci: líbilo se mi to, a to to ani nebyl slash! Co se mi to stalo? No ono úchylárna jako úchylárna, že?
Jediný, co bych tomu vytkla, je, že to bylo strášně krátký. Pro přístě by to chtělo víc detailů, abych si to pořádně užila. Ale stejně... perlíš :)
Jo a hele, teď jsem si všimla, že jsem u tebe v oblíbenejch odkazech, ale já tě v SBéčkách nemám ??? . To se hned musí napravit!
Howgh...:)

2 chillychilly chillychilly | Web | 17. října 2011 v 16:20 | Reagovat

[1]: Jéééé, ty po mně pojmenuješ králíka? Jéééé, tyjo, to beru jako obrovskou poctu.
Když já píšu povětšinou jenom krátké věci, to už Nel-ly dřív kvůli tomu remcala :)
ale tak pokusím se příště (to ne, mám ještě jednu várku drabblat) napsat něco delšího, snad se mi to povede :)
Jsi tam, už dlouho, jsem pravidelně nepravidelný návštěvník, tak abych věděla, kdy něco napíšeš :) mám tak přehled, co se kde na mých oblíbených stránkách šustne :)

3 paní archivová paní archivová | Web | 17. října 2011 v 16:24 | Reagovat

Úvaha to byla vážně dobrá.
Jen je pro mě Bellina "nevinnost" absolutně cizí a nepředstavitelná. Každý, kdo se zvrtne v takovou emocionální zrůdu, si zřejmě něčím projde, ale potřeboval by daleko větší kopance, a rozhodně by se musel s určitou puklinou v mentalitě narodit (a teď to nemyslím jako psychicky narušeně.. ale jednoduše zle).

4 chillychilly chillychilly | Web | 17. října 2011 v 16:40 | Reagovat

[3]:Její život byl jedno velké zklamání, ale podle mě se narodila nevinná, jen se postupem času společně s každým zklamáním začínala projevovat jinak. Ale ona, musela mít nějaký defekt, to zase jo.
Děkuji za komentář

5 Bromance Bromance | Web | 17. října 2011 v 16:52 | Reagovat

[2]: Já tě mám taky v oblíbenejch, ale k tý formalitce přidání do SB jsem se do teď, nechápu proč, nedotala. Ale už jsem to napravila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama