Nesnáším a miluji

23. listopadu 2011 v 21:58 | chillychilly |  jednorázovky
I když název zní neuvěřitelně klasicky, asi bude o něčem jiném, než byste čekali.
Hlavní hrdinku určitě poznáte, ale i tak vám ji dopředu prozradím.
Hlavní postava: Hermiona
Žánr: úvaha


Miluji ten okamžik před tím než se plně probudím. Kdy se ještě ztrácím ve snech, ale už je dokáži ovlivnit, kdy můžu snít a napůl to všechno prožívat. Kdy jsem oblíbená a kdy mě miluje. Mám ráda prostor své hlavy, to, kam se nikdo jiný nedostane.
Nesnáším vstávání, protože musím otevřít oči a spatřit skutečnost, vidět tu realitu, která není jako můj sen. Kde se neplní nic z toho, o čem si nechávám zdát. Den je vždy šedý a já se stejně šedě obleču a budu stejně bezbarvá, jako všechno kolem. Jsem prostě taková. Nenávidím svoji skutečnost.
Miluji vůni čaje a kávy, když ráno přijdu do jídelny. Miluji, jak všude posedávají spánkem poznamenaní studenti, v rukách drží plné hrnky a své myšlenky upínají k tomu, aby přežili ten dnešní den. Miluji tu ospalou, pomalou atmosféru.
Nesnáším, když se musím posadit vedle všech těch šedých lidí a stát se tak jednou z nich. Nejradši bych si vzala růžový hrníček se zelenými puntíky, nalila si do něj vařící kávu a usmívala se kolem sebe. Jenže já piji z rudo-zlatého hrnku, barvy mé kolejní příslušnosti, jen další z odstínů šedé, a stejně jako desítky studentů u mého stolu se mračím a jsem celá pomačkaná.
Miluji, když se dostaví první vlna energie z vypitého kafe a když se cítím svěží. Miluji, když mám energii a vím každou podpověď na každou otázku. Jsou to jediné okamžiky, kdy si připadám živá, kdy netoužím po tom jenom zavřít oči a snít.
Nesnáším, když opadne kávová čilost a kdy se dostaví obyčejná denní šeď. Kdy toužím po tom jít si lehnout, zavřít oči a snít o světě plném barev. Nesnáším, když jsem bez života. Nesnáším tu uniformnost mých dní. Nesnáším tu rutinu, která se denodenně opakuje. Nesnáším, když mi říkají, že jsem šprtka, nesnáším knihovnu.
Miluji knihovnu. Žiji v ní jeden ze svých vysněných příběhů, knihy mi rozumí. Jsou barevné, mají příběhy, mají svůj účel, mají smysl. Jsou přesně takové, jaké by měly být.
Nesnáším pomačkané knihy, špinavé knihy a zároveň, zároveň to ke knihovně patří.
Miluji, když si večer lehnu s knížkou a čtu si, miluji okamžik, kdy se ponořím do cizího příběhu.
Nesnáším čekání na dobu, kdy budu moci zhasnout lampičku a jít spát. Nesnáším, když je brzo a já už toužím snít. Nesnáším, když nemůžu jen tak odejít, protože by všichni divně koukali.
Miluji, když večer ulehnu a sním. Sním o životě, jaký bych chtěla. Miluji, když vím, že mám ještě spoustu času, než se budu muset probudit.
Nesnáším, když mi ráno zazvoní budík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 25. listopadu 2011 v 18:42 | Reagovat

takovej rozkošnej výlet do mysli a důkaz, že i Herma je vlastně obyčejná holka, protože tyhle pocity asi sdílí hodně z nás

ale potěšil mě úvod - hrdinku poznáte, ale stejně ji prozradím :D zatímco já se snažim tajemně neinformovat a je mi to k ničemu

2 chillychilly chillychilly | 25. listopadu 2011 v 21:09 | Reagovat

[1]:Ano, přiznávám se, že je to vlastně spíš o mě, teda alespoň ta část týkající se spánku a knih :D

3 Guenon Guenon | Web | 6. prosince 2011 v 20:10 | Reagovat

Páni - ven z mé hlavy! Vážně, hlavně ten začátek - přesně! Ty chvilky před vstáváním, kde se mísí sny a představy, to je moje.
Celé to bylo krásně popsané, a i když to byla Hermiona, sedělo to na spoustu lidí, to na tom bylo nejlepší. Strašná spousta lidí by se mohla ztotožnit.
Strašně se mi líbila ta věta o snění o světě plném barev - to je až poetické :)
(budu zase muset pochválit Piece, s kým že nás to blogově seznámila. Humbertoidní Severus a Hermiona-člověk  to už něco znamená:D)

4 chillychilly chillychilly | Web | 7. prosince 2011 v 10:47 | Reagovat

[3]: Hermiona člověk :D ano, kupodivu i ona je člověk :)
Jéééé, děkuju moc, jsem ráda, že se někomu moje tvorba líbí
Já třeba se s tímhle plně ztotožňuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama