Sprcha

18. srpna 2012 v 3:03 | chillychilly |  jednorázovky
Takže... vrátila jsem se z dovči, kde jsem kupodivu ani nezahynula při pádu se skály ani nebyla sežraná hladovýma svištěma.
Nějak nemůžu poslední dobou spát a pak se mi v hlavě honí různé nepěkné myšlenky na mé docela zajímavě vypjaté obdodí, kdy jsem tady na blogu prakticky nebyla. Kvalita mého dnešního článku se odvíjí od toho, kolik je hodin a kolik dní jsem už pořádně nespala. Je to jen další obyčejný článek. Chtěla bych k tomu napsat něco víc, ale nemůžu, protože to bych dopředu prozradila i tu trošku pointy, kterou můj dnešní mini příběh má.
Pokud máte nějaká zkušenosti s nemožností usnutí, uvítám každou radu, jak se toho zbavit. Přes den jsem nepoužitelná, ale spát nemůžu a v noci ožiju natolik, že jsem naprosto dokonale probraná. Je to normální? Možná je to tím, že jsem jemně deprivovaná snad úplně vším (pokud někdo ví rady s tímhle problémem, budu mu nadosmrti vděčná).
Oh, zním hrozně pesimisticky, ale to je jenom tím, že jsem neuvěřitelně psychicky unavená.
Nadpis se nesnažtě pochopit, prosím.


Zabořil se hluboko do křesla a rukou automaticky hrábl do zásuvky stolu. Vytáhnul krabičku cigaret a zapálil si. Lačne vdechoval do plic a vydechoval řídké obláčky bělavého kouře ven. Jakmile dokouřil jednu okamžitě vytáhnul druhou a znovu si zapálil. Zatočila se mu hlava a on s nechutí cigaretu uhasil o dno porcelánového hrnku. Ozvalo se jemné zasyčení, když se rozpálený hrot ponořil do zbytku čaje. Draco nekouřil už půl roku, ale dnešek ho natolik rozhodil, že znovu podlehnul. Vstal jenom proto, aby si podal láhev whiskey ze stolku. Napil se přímo z láhve. Pak vztáhnul třetí cigaretu a znovu si zapálil.
Před očima měl neustále výjev jehož byl svědkem tak před půl hodinou.
Den začal jako obvykle, přišel do práce, podepsal několik papírů, odkýval něco na poradě, dal si výtečný oběd, nechal si uvařit kafe a podepsal další stoh papírů. V pět odpoledne se rozhodl, že to tady vydrží i bez něj a vyšel před budovu, aby se mohl přemístit. Nakonec se rozhodl dojít domů pěšky. Byl začátek června a v Londýně byl po dlouhé době nádherný slunečný den a Draco pocítil neodbytnou touhu si začít pískat. Z náhlého popudu se rozhodnul, že se zajde podívat na famfrpálový trénink londýnského mužstva. Od Harryho věděl, že dnes budou trénovat dlouho, protože se blížil tolik očekávaný a důležitý zápas, který měl rozhodnout o konečné podobně finále anglického poháru. Se stále přibližující se vzdáleností stadionu měl pocit, že něco prostě není v pořádku. A pak mu došlo, že nevidí ve vzduchu žádné hráče, kteří by si nacvičovali lenochodí závěs či Vronského fintu a další famfrpálové triky. Přemýšlel, jestli si náhodou nespletl den, ale to bylo naprosto vyloučené, ještě včera se o tom zápase a důležitosti tréninku s Harrym bavili.
Došel až ke stadionu a opatrně zaklepal na okno vrátnice. Za sklem se objevil unaveně vyhlížející kouzelník, který ho slušně avšak nevrle pozdravil a trochu uštěpačne se zeptal, co si pán přeje. Po velmi krátké rozmluvě se dozvěděl, že dnes se na stadionu rozhodně žádný mimořádný trénink neodehrává a že hráči odešli již před několika hodinami domů. Se zmatkem v hlavě se Draco otočil na patě a chystal se přemístit. Pohled mu padnul na výlohu nedaleké kavárny. Svět jako by najednou zkameněl. U stolečku s výhledem do ulice seděl Harry a objímal zrzavou ženu. Po chvíli se blonďák vytrhnul ze strnulosti a rychle se přemístil do svého sídla, kde po půl roce sáhnul po uklidňující opojnosti cigaret.
************************
,,Ne. Říkám ti to naposledy. Prostě ne. Nechci s tebou mluvit. Odejdi," hlas měl kupodivu naprosto klidný a vyrovnaný.
,,Nic to nebylo, naprosto nic, nic se nestalo, klidně se jí běž zeptat."
,,Ne."
,,Udělám cokoli, Draco, prosím."
,,Už jsi udělal dost, Pottere."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kami kami | 19. srpna 2012 v 9:45 | Reagovat

Nedokážem si predstaviť Draca ako fajčí cigarety. To ako by ich mal Lucius a to jednoducho... nesedí. Na Severusa mi to sedí iba občas a len a iba v mladosti. Skôr sa to hodí k Siriusovi a k Regulusovi. Toľko k nikotínu.
Čo sa týka nevery - len nech ho Draco pekne vykopne. Čo ma vedie k ďalšej poznámke, že neveru medzi týmito dvama alebo medzi nimi a ich manželkami si už predstaviť dokážem. To je niečo, čo k nim patrí, takže na tento nápad pokyvkávam hlavou, hoci som tušila už keď išiel robiť Draco nezvyčajnú prechádzku, čo asi nájde.
Ďakujem pekne za poviedku.

2 Blangela Blangela | Web | 28. srpna 2012 v 14:36 | Reagovat

Kami? Máš palec nahoru. Toto je prostě...nemyslitelné. Doutníky? Ano...Cigarety? O.o
Jinak pěkně a jednoduše napsané :)
A Luciusovi...mám na blogu novou kapitolu Andílka :) I když to asi není úplně to, co hledáš :D

3 Dadush a Jennush Dadush a Jennush | Web | 12. září 2012 v 16:47 | Reagovat

Ahoj ráda píšeš povídky? Mám v plánu vytvořit tým povídkářů na jednom blogu, jestli máš zájem napiš na můj blog. Děkujeme moc.

4 Snapeova Snapeova | Web | 28. září 2012 v 15:30 | Reagovat

S kamarádkou jsme založily skupinu pro všechny pisatele, ale i čtenáře. Pokud se máš s ostatními o co podělit a chtěla bys, nebo bys ráda našla povídky nějakých autorů, které neznáš, budeme rády, když se připojíš :)Rády by jsme sjednotily co nejvíce autorů i čtenářů.
http://www.facebook.com/groups/147430908733223/

Kdyžtak se moc omlouvám, že to píšu sem. Nenašla jsem žádnou rubriku pro reklamy.

5 kikkkkkkkkkkkk kikkkkkkkkkkkk | 2. ledna 2015 v 19:54 | Reagovat

:-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!

6 sasa sasa | 2. ledna 2015 v 19:55 | Reagovat

[5]: :-)  :-(  ;-)  :-D  8-O  8-)  :-?  :-x  :-P  :-|  :-!  ???  :D  [:tired:]  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama